Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdaję sobie sprawę, że Beretta M92F z STTI została już niejednokrotnie opisana na forum, ale zakładam ten temat z myślą raczej o wersji zasilanej CO2, ponieważ jest zdecydowanie mniej spotykana na strzelankach.

 

Najpierw kilka słów subiektywnej opinii o taniej Beretcie M92F z STTI zasilanej Greengasem (znanej jako "superultramegaheavy weight" z Taiwangun (kosztującej 79 złotych). Posiadałem kilka gaziaków do 200 złotych, takich jak właśnie Beretta M92 STTI, SIG Pro KWC, Socom Mk23 STTI, Beretta M8000 KJW, Beretta M92 Bell oraz miałem częsty kontakt z gaziakami do 200 zł takimi jak Ruger Mk1 KJW, Beretta M92 KJW, Glock 17 ARMY, Colt M1911 BELL. Z wszystkich gaziaków w tej cenie najlepiej sprawuje się właśnie Beretta z STTI. Replika ma kilka zalet jak i kilka wad porównując ją do wyżej wymienionych:

 

Zalety:

+ Bezawaryjność

+ Możliwość strzelania w niskich temperaturach (sprawdzane nawet do -10 stopni - odnotowano jedynie kilkumetrowy spadek zasięgu i wydajności gazu)

+ Dobrze rozwiązany magazynek (nie występują tutaj "szczęki", które lubią się wyłamywać w innych replikach)

+ Cena zarówno samej repliki jak i magazynków do niej

+ System Double Action i Single Action (można ręcznie napiąć kurek, żeby skrócić drogę spustu)

+ Wydajność

 

Wady:

- Lekka

- Niemal w całości z tworzywa

- Magazynek z tworzywa (wymagający wiele uwagi, ze względu na łatwą możliwość uszkodzenia zaworu!)

- Brak blowbacku

- Ba, cały zamek jest stały!

- Średnio działający hop up (zasięg zamyka się w około 30 metrach)

 

Jeśli ktoś nie jest nastawiony na lans, a potrzebuje jedynie boczniaka, którego może być pewien - ta Beretta sprawdza się w tej roli wyśmienicie, pod warunkiem, że nie rzucamy magazynkiem.

 

A teraz trochę danych na temat Beretty M92 zasilanej CO2.

 

Tą można nabyć w Polsce póki co chyba tylko na stronie Gunfire (i Airsoftguns). Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to że Beretta widnieje w opisach na Gunfire jako SRC (choć w opisie podane jest już STTI-SRC). Oglądając pudełko i instrukcję (choć nie robiłem tego jakoś super dokładnie) nie natrafiłem na żadne informacje mogące sugerować, że dana Beretta jest firmy SRC. Wszystko wskazuje na STTI, podobnie zresztą design pudełka oraz dołączona paczka kulek firmy Y&P (mającej wiele wspólnego z STTI).

 

Po otwarciu pudełka pierwsze co rzuca się w oczy, to że Beretta na CO2 jest IDENTYCZNA z wyglądu co wersja na Greengas. Różnica w podanych ilościach FPS tych replik (~300 Greengas i ~350 CO2) wynika więc prawdopodobnie tylko ze źródła zasilania.

 

Magazynki obu replik są identyczne wymiarowo. Różnią się tym, że do tego z wersji na CO2 wkłada się z boku kapsułę zamiast nabijać greengasem. Różnią się też podstawami magazynka - podstawa wersji Greengas jest stała, a w wersji CO2 ruchoma, co umożliwia dokręcenie kapsuły.

 

Jak się więc nietrudno domyślić - magazynki wchodzą i zatrzaskują się w obu replikach. Nie mam możliwości sprawdzenia w tym momencie, czy wersja repliki na Greengas strzela z magazynka na CO2, ale najprawdopodobniej tak właśnie jest, gdyż wersja repliki na CO2 strzela przy użyciu magazynka na Greengas. Najprawdopodobniej więc magazynki są wymienne.

 

Nie mam możliwości przestrzelania repliki w tym momencie. Zabieram ją jednak do testów, a że jutro jest strzelanka, to będę mógł coś więcej powiedzieć o tym jak sprawuje się na polu walki.

 

Nie wiem skąd Gunfire wie, że pistolet jest robiony przez firmę SRC. Domyślam się jednak, że mają oni zdeeeeecydowanie większe pojęcie na temat ich własnego sprzętu niż ja więc nie będę tego kwestionował.

 

Póki co jest bardzo możliwe, że ta Beretta w wersji na CO2 będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym zakupem niż ta w wersji na Greengas. Mam tylko nadzieję, że rzeczywiście nie będzie przekraczała tych 350 FPS - jutro spróbuję ją przechronować. Jeśli to byłaby prawda, to ta replika poza zaletami Beretty z STTI na Greengas, powinna jeszcze mieć inne:

 

+ jeszcze lepsza ekonomia! (kapsuły CO2 wychodzą mniej więcej o połowę taniej niż butla Greengasu)

+ możliwość wystrzelania większej ilości kul na jednym zbiorniku gazu

+ trochę większy zasięg

+ łatwiej przenosić zapasowe kapsuły CO2, niż butlę Greengasu, prawda?

 

Ale te cztery plusy to na razie przypuszczenia, wszystko okaże się jutro. Dam wtedy znać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dobra, no to przybywam z nowymi informacjami na temat wersji CO2.

 

Pierwsza sprawa - po włożeniu kapsuły okazało się, że magazynek nie trzyma gazu. Jest możliwe, że po prostu krzywo wkręciłem kapsułę (niestety, budowa magazynka to umożliwia). W każdym bądź razie - nie trzymało gazu. Wymieniłem magazynek na inny (miałem taką możliwość) i dla pewności psiknąłem go trochę silikonem. Wkręcam kapsułę - działa.

 

No i potwierdzam - magazynki są w pełni wymienne pomiędzy Berettą w wersji na Greengas i w wersji na CO2.

 

Dzięki uprzejmości Macabry miałem możliwość sprawdzenia wyników na chrono przy temperaturze około 7 stopni Celsjusza.

Przy użyciu magazynka na Greengas (Ultrair Power Gas) replika miała niewielki rozrzut FPS (+/- 3 FPS) i pokazywała 290 FPS przy użyciu kulek 0,2g P&J Premium.

Przy użyciu magazynka na CO2 (świeża kapsuła Gunfire) replika pokazywała kolejno (+/- 5 FPS): 290, 300, 350, 300, 350, 350, 300, 350, 340, 340, 340, 350.

 

Żaden strzał nie przekroczył 355 FPS. Początkowo replika strzelała na zmianę raz 300, raz 350, ale z każdym kolejnym strzałem te odchyły coraz rzadziej występowały.

 

Magazynek na CO2 pozwala replice strzelać o jakieś 5 metrów dalej niż magazynek na Greengas. Pewnej poprawie ulega również zasięg skuteczny (choć nie aż 5-cio metrowej.

Tak więc konkretami:

Zasięg całkowity (pozycja stojąca, replika skierowana równolegle do podłoża) na magazynku Greengas i CO2: ~30 metrów / ~35 metrów.

Zasięg skuteczny (niemal pewny strzał w stojącą sylwetkę człowieka) na magazynku Greengas i CO2: ~25 metrów / ~30 metrów.

Donośność (strzelając pod małym kątem tak, żeby dało się trafić sylwetkę człowieka) na magazynku Greengas i CO2: ~40 metrów / ~45 metrów.

 

Pomiar gazożerności:

 

Replika wystrzeliła w sumie około 200 razy.

Pierwsze ~120 strzałów (6 magazynków) wystrzelone zostało bez zbytniego spadku zasięgu (maksymalnie rzędu 2-4 metrów.

Od ~120 do ~180 strzałów (magazynek nr 7, 8, 9) odnotowałem pewien spadek prędkości kulki, przekładający się na skrócenie zasięgu o KOLEJNE 2-5 metrów.

Po około 180tym strzale replika wyraźnie traciła na mocy, pozwalając oddać jeszcze około 10-20 strzałów po których zasięg spadł do zera.

 

Czyli mogę w tym momencie potwierdzić, że zachowując zalety repliki z magazynkiem na Greengas, magazynek na CO2 wprowadza dodatkowo:

+ jeszcze lepsza ekonomia! (kapsuły CO2 wychodzą mniej więcej o połowę taniej niż butla Greengasu)

+ możliwość wystrzelania większej ilości kul na jednym zbiorniku gazu

+ trochę większy zasięg

+ łatwiej przenosić zapasowe kapsuły CO2, niż butlę Greengasu, prawda?

 

 

Tym samym replikę Beretty M92 STTI z magazynkiem na CO2 zdecydowanie POLECAM!. Tylko przy zamawianiu repliki polecam poprosić obsługę sklepu o przegląd zerowy, a raczej przestrzelanie repliki, żeby wyeliminować możliwość dostania uszkodzonego magazynka. Czy tamten co miałem wcześniej był uszkodzony czy też wynikało to z braku umiejętności wsadzania kapsuły do takiego magazynka - powinienem się za jakiś czas dowiedzieć.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Chciałbym zapytać czy jest możliwość wymienienia w tym modelu lufy i gumki hop up na coś zdatnego do użytku? Czy są to w miarę standardowe elementy?

 

Witam

Wymiana tych elementów nie ma większego sensu (mam ją od niedawna, na razie zużyłem 5 naboi CO2 czyli ok 40 magazynków), przy strzale gumka zacznie się mocno schładzać co powoduje brak działania (lub słabe działanie przy lepszych gumkach)

Koszt pistoletu to w 70% cena magazynka. Replika strzela daleko i celnie, a zamiast wymieniac gumke i lufę lepiej kupić coś z wyższej półki

 

Jeśli jednak zamierzasz coś z nią zroić to dodaj opis efektów na forum.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam mam pytanie odnosnie pistoletu gc 105 od src,

planuje zrobić sobie z niego małego customika i tutaj rodzi się moje pytanie:

jak wyciągnąć seryjną lufę bo chcę w jej miejsce wsadzić dłuższą i nasadzić na niego tłumik. Na necie nie mogłem znaleźć żadnego filmiku więc pytam was doswiadczonych forumowiczów.

mile widziane jakieś foto z opisem :)

 

dziekuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ponieważ zauważyłem, że link do tego tematu pojawia się sporadycznie na forum, chciałbym zweryfikować swój pogląd odnośnie magazynków na CO2:

 

NIE POLECAM ich. Żenujące wykonanie i odkształcające się materiały powodują, że praktycznie każdy magazynek na CO2 do tej repliki prędzej czy później staje się nieszczelny w taki sposób, że bardzo trudne staje się naprawienie tego.

 

Nie zmieniam natomiast swojego zdania co do samej repliki, a także magazynków na Greengas - wszystko to działa bardzo fajnie oraz co jest wielką zaletą - nie sprawia problemów ze strzelaniem nawet w wielostopniowym mrozie. Trzeba jednak ostrożnie obchodzić się z magazynkiem, wówczas przez długi czas nie powinien sprawiać problemów.

 

Jeśli teraz, po paru latach użytkowania tych replik miałbym ponownie stanąć przed ich zakupem - nie wahałbym się - jest to replika zdecydowanie warta swojej ceny. Jeśli jednak chodzi o wybór rodzaju zasilania - brałbym tylko wersję na Greengas, nie ładowałbym się ponownie w CO2.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jednak chodzi o wybór rodzaju zasilania - brałbym tylko wersję na Greengas, nie ładowałbym się ponownie w CO2.

 

Jeśli chodzi o magazynek CO2 dołączony do nowej repliki to jest całkiem OK, jednak te kupione osobno nie są juz tak dobre (nie znalazłem oryginalnych magów CO2 do tej repliki tylko jakieś podróby - ale może nie szukałem wystarczająco odbrze).

 

 

Tak poza tematem:

Jednak jeśli ktoś ma uszkodzone magi CO2 to chętnie przygarnę, potrzeguję dokładnie środkowy trzpień z zaworu.

Jeśli ktoś ma namiar na oryginalne magi CO2 STTI to prosze o namiar na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem.

1.Nie wiem czy kupić tę replikę gdyż nie znalazłem informacji czy działa ona na magazynkach innych magazynkach np takich:

http://allegro.pl/metalowy-magazynek-na-co2-beretta-m9-we-i2966946909.html

http://allegro.pl/magazynek-beretta-m9-m92f-kjw-co2-i2966404227.html

http://allegro.pl/metalowy-magazynek-beretta-m9-vertec-kjw-i2966406269.html

 

2.Nigdzie nie mogłem znaleźć maga od SRC\STTI

 

Byłbym wdzięczny jeżeli dalibyście mi namiary na oryginalne magazynki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam , mam problem z repliką pistoletu GC105 , mionowycie chodzi oczywiście o mag ... Podczas strzelania w pewnym momęcie całkowicie rozszczelnił mi się mag i cały gaz uciekł ... Podejrzewam , że został uszkodzony zawór . Tu moje pytanie , czy można gdzieś dostać sam zawór by móc go wymienić ?

Nie chciałbym kupywać nowego maga bo to na dzisiejsze koszt ok. 50 zł :| .... Prosze o ewentualne linki z możliwością zakupu takiego zaworu , lub pasującego wmiare taniego maga :) ...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Nie mogę nigdzie znaleźć: ile kulek mniej-więcej wystrzelę na jednym nabiciu maga GG? Chcę sobie sprawić to STTI, żeby móc w razie potrzeby przebiec przez budynek czy ciulnąć komuś z bliska w razie potrzeby, więc 23 kulki powinny z luzem starczyć do czasu aż będę mógł załadować nowe pod krzaczkiem czy za rogiem, ale nie chce mi się tachać ze sobą butli (bo i tak nie mam w czym), a drugi mag jakoś by ten problem może rozwiązał, tylko że jego też nie bardzo mam gdzie włożyć sensownie xD No i nie wiem czy zamawiać.

Czy może w magazynkach GG jedno nabicie starczy po prostu na tyle, ile się mieści kulek w magu? Jestem totalnym leszczem w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

To coś mało, bo tyle to bez problemu robią metalowe klamki z bb. Chyba że ma bardzo mały zbiorniczek gazu.

Swoją drogą to ta Beretta z ruchomym zamkiem ma zupełnie inne magazynki, więc pojemność może się różnić - a co za tym idzie ilość wystrzelonych kulek.

 

Próbował ktoś montować inne okładziny do tego cuda? Planuję klasyczną M9 + okładziny KJW.

Link to post
Share on other sites

Ok, replika przyszła, fajna, strzela, lekka, w sam raz do kieszeni w kamizelce :icon_wink:

Ale gdzie są te mistyczne uszczelki, które mam popsikać silikonem? Jedna pewnie przy zaworze nabijania, a druga? Na szczycie magazynka, muszę psiknąć do wnętrza wylotu gazu? Wybaczcie lamerstwo, to moja pierwsza klamka :P

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Tak na szybko patrząc mając obok siebie wersje klasyczną i Vertec - klasyczna miała większą średnicę wewnętrzną lufy zewnętrznej, oraz elementu trzymającego lufę wewnętrzną z przodu korpusu - efektem jest większe latanie lufy niż w Vertecu. Zdjęć niestety nie mam, a Verteca oddałem znajomemu już.

 

Próbował ktoś montować inne okładziny do tego cuda? Planuję klasyczną M9 + okładziny KJW.

Odpowiem sobie sam: KJW po przeróbkach wchodzi: http://i.imgur.com/jAAlu9H.png

Z dalszych przeróbek planuję wstawienie zamka od sprężyny UHC. Raz że cięższy, dwa że posiada napisy - niepoprawne, ale nie jest łyso.

 

Jest tam jakiekolwiek miejsce na dociążenie?

Na lufkę w systemie VSR pewnie nie mam co liczyć? :icon_razz:

 

EDIT:

 

Testowałem w sklepie oryginalnego Fobusa - STTi wchodzi pięknie, bez zbędnego siłowania się, siedzi bardzo pewnie, bez luzu. Sam natomiast zakupiłem kopię IMI produkcji Cytaca, pomimo że jest to wersja na Taurusa z szyną, Beretta bez szyny siedzi stabilnie. Ze względu na to, że w Taurusach jest grubszy kabłąk, M9 chodzi trochę góra-dół, niemniej z oporem, więc sama z siebie latać nie będzie (

wiatrak alert :icon_razz:).
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie, czym różnią się te dwa modele od siebie, poza dodatkiem Veritcal, w nazwie?

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Ta druga, to jakiś nowszy model?

 

EDIT: No, teraz się zdjęciom przyjrzałem. Jest różnica. Ale poza wyglądem to nadal ten sam model?

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem żadnych różnic, poza tymi zewnętrznymi.

 

Przy okazji - pod lufą jest ogrom miejsca na dociążenie. Bez większego kombinowania wstawiłem tam 120g ciężarków, co przy oryginalnej wadze repliki 230g bez magazynka i 350 z magazynkiem - robi ogromną różnicę, zwłaszcza gdy ten ciężarek jest umieszczony bardzo mocno z przodu repliki.

Szkoda że STTi o to nie zadbało, bo mając możliwości odlania dowolnego kształtu znalu, naprawdę sporo masy można by tam dodać

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Odkop. Proszę o radę. Moja Beretta (a właściwie magazynki) odmówiły współpracy. Mag po nabiciu ewidentnie puszcza gaz z zaworu do napełniania (słychać ulatniający się gaz). Co ciekawe przypadłość spotkała jednocześnie i magazynek "oryginalny" i dokupiony zapasowy. Oba magi mają niewielki przebieg, napełniane Green Gasem Protecha. Przesmarowałem smarem silikonowym uszczelki zaworów ale nie pomogło.

 

Jest szansa aby usunąć jakoś nieszczelność lub dokupić same zawory?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...