Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamuflaże A-TACS


Recommended Posts

Panowie, schodzicie na poziom dyskusji "a bo to ja mam racje bo ty nie masz racji". Na litość Boską, każdy biega w czym biega. Ja osobiście biegam w Panterce bo mi sie po prostu podoba, ale ona ni cholery nie maskuje na terenach mnie otaczających prócz lasów. I nie robie halo z tego, że widziałem gościa w UCP na strzelance w środku lasu. Wszyscy bronimy własnej prywatności to dajmy ją i innym. A co mnie obchodzi w czym on biega ? Jak biega w UCP po zielonym lesie, to jego problem. Po to jest asg, żeby się bawić i spędzać miło czas. Nie jesteśmy w armii i nie zależy od tego nasze życie czy się maskujemy czy nie. Jak będe miał ochotę na AOR, czy na UCP czy nawet na DCU to sobię kupie. Jak się podoba, to się w tym lata i tyle. Jedni biegają w tym co im się podoba, inni w tym co maskuje. I Boże Przenajświętszy, takiś stworzył ten świat i taki zostaw. Rozumiem tych co czepiają się lansiarzy, mnie też to drażni. Ale zostawiam to dla siebie. Na ulicy nie czepiam się gościa w bluzie z skateshopu za 300 zł. Chciał ? Podobało mu sie ? Kupił i tyle. Swoje zdanie wyrażajmy, ale niech nie będzie to prawda objawiona. I zejdźmy z tego tematu bo robi się tu już Big OFF Topic. Więc wracając do A-TACS muszę przyznać, że jest dobry. Nie jest to piżamka UCP ;d. Na pewno sprawdzi się chłopaczkom w Afganie. I będe czekał również na wersję jungle która mnie o wiele bardziej ciekawi. Choć pewne początkowe ceny mnie zniechęcą.

PS: Off topując krótko. Jedyny słuszny kamuflaż działający tam gdzie ma działać to ghillie! Kiedyś żołnierze latali w jednolitych i się chowali. Wcześniej jeszcze w czerwonych i dawali radę. A spartanie nago popitalali po polu walki i też dawali radę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przemyśl teraz odległość kontaktu "ogniowego" Spartan, a ten sam kontakt na współczesnym polu walki, biorąc pod uwagę że jak Cię zauważą to najpierw dostaniesz gruchę z moździerza zapewne... Ghillie to zasadniczo kamuflaż statyczny, w dynamice jest raczej demaskujący. Myśl, nawet kiedy off-topujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Bardzo przyjemne dla oka. Poczekamy na wersje leśną. A co do postów wyżej. Nikt nie pisał o tym że niektórzy po prostu stylizują się na przykład na US Army i dlatego biegają w UCP. Nadaje się do lasu czy się nie nadaje, to już ich sprawa nie wasza.

Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym posiadaczem A-TACSa. Garść przemyśleń dla zainteresowanych po pojedynczym wypadzie "w teren" i porównaniu z UCP, Woodland, MARPAT, Multicam (MC), Flecktarn.

 

MOUT/CQB

- bije na głowę UCP (statycznie/w ruchu)

- zdaje się być lepszy od MC (zależnie od typu budynków/środowiska)

- znacznie lepszy od Woodland/Marpat/Flecktarn... w tych warunkach to nie trudne

 

NEC (warunki zależne od typu lasu, nasłonecznienia itp.)

- nadal lepszy od UCP... to nie trudne w tych warunkach

- ustępuje MARPATowi i Flecktarnowi... chyba ze teren mocno nasłoneczniony

- ustępuje MC... chyba że teren mocno zacieniony

- chyba nieco lepszy od klasycznego Woodlanda, mniej "leśny" ale lepiej rozbija sylwetkę

 

Reasumując - dość uniwersalny kamuflaż z głównym przeznaczeniem na tereny zurbanizowane jednak w warunkach naturalnych nadal skutecznie rozbija sylwetkę człowieka.

 

PS. Potwierdzam zaniżenie rozmiarówki Proppera ;)

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...