Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamuflaże A-TACS


Recommended Posts

https://fbcdn-sphoto...807163276_n.jpg

 

 

 

Natknąłem się na taką fotkę w necie, która została wykonana podczas uhonorowywania afgańskiej policji.

Przedstawia ona gościa z JWK z XIII zmiany w Afganistanie.

Pan po lewej jak mniemam ma na sobie A-TACS. Więc moje pytanie:

Ja jestem do tyłu czy nasi chodzą w ATC? Czy może to tylko okazyjnie, bo po za czterema fotkami z tej "uroczystości" nic nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Hej,

 

Na Allegro można kupić umundurowanie w camo A-Tacs (np. combat shirty za około 120pln). Producent bodajże firma ICC. Czy ktoś miał z tym do czynienia? Podejrzewam, że to po prostu jakaś chińska robota, jestem po prostu ciekaw czy jakością jest to zbliżone do wyrobów Helikona, czy raczej cerata?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mini Recenzja po 2 latach ambitnego używania combat shirta oraz spodni od Proppera w kamuflażu A Tacs FG

 

Krótko i na temat.

Prawdą jest to ,że kolory będą prędzej czy później sprane. Co udowadnia galerią porównawczą munduru z nowym sprzętem w atacsie fg w cordurze (szyte przez PS Tactical polecam ) oraz z plecakiem wisport sparrow 20l. Mogłem jeszcze porównać z wasatchem ale uznałem ,że nie ma sensu.

 

Za to sprzęt jak na proppera przystało jest niesamowicie wytrzymały a nie patyczkowałem się z nim, był ze mną w którym słabo wykonany by się po prostu rozleciał. Ponadto mogłem go porównać ze sprzętem wysokiej jakości np spodnie kontrakt KSK (kolega robi reko BW , prawdziwe reko pełną gębą wydając mialardy na sprzęt, najwyższej klasy a przynajmniej kontraktowy który rzeczywiście jest najwyższej klasy ) czy MIWO (tak wiem niektórzy napiszą ,że to nie jest sprzęt wysokiej klasy zróbmy tym razem wyjątek ).

 

Oba sformułowania dotyczą Combata jak i spodni.

 

A odzielnie patrząc

Combat zachowuje się jak termos. W zimie fajnie grzeje, a w lecie nie ważne co ubierzesz i tak spocisz się jak świnia.

 

Spodnie okey i na tymskończmy. Po prostu bardzo dobrze wykonane spodnie

 

Czy warto ?

Szczerze nie. Kupując cały set za ponad 600 zł (kupując u nas a nie sprowadzając ze stanów ze stanów taniej szczególnie jak mamy kolegę który nam to przywiezie razem ze sobą). Jednak wymagam aby kamuflaż był jak najtrwalszy to on ma być głównym szoł i łał produktu a tutaj wypada jako bardziej dodatek z faktu ,że szybko nam się spierze. Jeśli cena byłaby niższa to okey mógłbym przyknąć na to oko ale w takim przypadku to jest wręcz karygodne ,że nie dopilnowali trwałość kamuflażu.

 

zdjęcia w trakcie wysyłąnia do odmętu internetu. Lada moment będą

 

Prośba do admina niech przypnie link do poprzedniego posta

https://plus.google....652394800473377

 

 

Zrobione. W przyszłości używaj jednak opcji "Zgłoś".

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Kiepsko ten Propper wypada. Szkoda że zdjęcia kiepskiej jakości

 

Wydaje mi się, że Currahee wygrywa, a chińczyki dają radę

 

Jak ogólnie oceniasz te chińciki od GF/TMC? Także pod względem jakości i tak dalej. Masz ten komplet w kroju ACU, tak?

 

Teraz ostatnio na rynku zauważyłem chińskie A-TACSy FG, które są mocno jaśniejsze od oryginału. Podchodzą pod jakieś pustynne niewiadomoco

przykład http://allegro.pl/bluza-kurtka-acu-a-tacs-atacs-forest-green-i3665199218.html

 

Jeszcze tylko niech ktoś porządnie przetestuje Helikonowego A-TACSa. Zdaje się, że Super miał

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Aziz, light!

Dodałem parę zdjęć.

 

Niestety mało biegam w A-TACSie, od paru lat męczę Helikona i wciąż bez ubytków (jak dla mnie, robią cholernie dobry stuff i do tego te wywietrzniki pod pachami, miodzio :) - kolano z wkładem Miwo wciąż gładkie https://lh6.googleusercontent.com/-EzjGtDtyqtM/UnT1nJBRljI/AAAAAAAAEyU/9S8K8_yQtSA/w1339-h1004-no/20131102_135230.jpg)

Najsłabsze w chińczyku są szwy, ta niteczka taka maciupka ,że od leżenia zaczyna się pruć. W markowych spoko.

Materiał wyraźnie grubszy u Proppera, najcieńszy w Currahee, ale ciężko wyczuć różnicę między nim, a chińczykiem.

W ogóle to błoto nawet ładnie wygląda na tym camo, LOL.

Nie jest to camo do lasu, ale na łąkę IMHO nie ma nic lepszego.

Jak ktoś ma zamiar swój mundur katować, to ten chińczyk szybko pójdzie w drzazgi. Ale jak się na dupie nie zjeżdża i przewrotów nie robi, to bardzo przystępna alternatywa dla markowych produktów, szczególnie że wszyscy nie znający różnic w detalach biorą go za Proppera, bo w polu to sorry, wizualnej różnicy nie ma.

 

Tak jeszcze przy okazji - zdziwiło mnie, że Badlands jest aż tak bardzo jaśniejszy od Marpata.

 

Niby skład Proppera ten sam, co Helikona (Pencott), ale ewidentnie inne odczucie w palcach - ten drugi bardziej sztuczno-szeleszcząco-gładki (obie sztuki nowe).

Link to post
Share on other sites

Konkluzja jest taka, że chiński A-TACS wygląda praktycznie jak oryginał, ale wytrzymałość ma typowo chińską i wiele nie przetrwa.

Pełno było komentarzy (w newsach), że Helikon jest śmieszny ze swoją ceną, porównując ją do ceny produktów Proppera. Nie wiem ilu z tych komentatorów nosiło mundury obu producentów. Ja nosiłem, i mundur Helikona (fleck) wypadł o wiele lepiej niż Propper (marpat). W przypadku A-TACSa tkaniny są oryginalne i pewnie różnice między wszelakimi oryginalnymi produktami są niewielkie. Jakości szwów nie da się ocenić/porównać bez miesięcy/lat noszenia, ale różnice w funkcjonalności widać od razu i polskie wypusty wypadają tu wg. mnie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Konkluzja jest taka, że chiński A-TACS wygląda praktycznie jak oryginał, ale wytrzymałość ma typowo chińską i wiele nie przetrwa.

Pełno było komentarzy (w newsach), że Helikon jest śmieszny ze swoją ceną, porównując ją do ceny produktów Proppera. Nie wiem ilu z tych komentatorów nosiło mundury obu producentów. Ja nosiłem, i mundur Helikona (fleck) wypadł o wiele lepiej niż Propper (marpat). W przypadku A-TACSa tkaniny są oryginalne i pewnie różnice między wszelakimi oryginalnymi produktami są niewielkie. Jakości szwów nie da się ocenić/porównać bez miesięcy/lat noszenia, ale różnice w funkcjonalności widać od razu i polskie wypusty wypadają tu wg. mnie lepiej.

 

Mam chińskiego atacsa od kwietnia prany z 10 razy tyrany na każdym treningu nic się nie sprało itp a widziałem propera po 2-3 praniach masakra :P helikona mam ale materiał mi sie nie podoba strasznie sztywny

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...