Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oba to samo, różnią się tylko wyglądem zewnętrznym.

 

Jeśli kolega nie wie to lepiej niech gryzie się po palcach ;)

 

P226 KP01 i KP01E2 różnią się tym, że KP01E2 jest przystosowane do zasilania co2 gdzie podstawowe 01 tego nie posiadało jedynie green gas, zmieniony został kształt magazynka oraz troszkę części wewnętrzne aby móc być zasilanym przez co2 .

Co prawda E2 na pierwszy rzut oka sie nie różni, ale jednak jest to ulepszona i troszkę wzmocniona wersja Popularnego P226 :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli kolega nie wie to lepiej niech gryzie się po palcach :icon_wink:

 

P226 KP01 i KP01E2 różnią się tym, że KP01E2 jest przystosowane do zasilania co2 gdzie podstawowe 01 tego nie posiadało jedynie green gas, zmieniony został kształt magazynka oraz troszkę części wewnętrzne aby móc być zasilanym przez co2 .

Co prawda E2 na pierwszy rzut oka sie nie różni, ale jednak jest to ulepszona i troszkę wzmocniona wersja Popularnego P226 :icon_smile:

 

Oba są przystosowane do zasilania CO2. Wiem bo mam. Stare wersje co prawda nie nadawały się do Co2, ale nowe wersje KP01 mają taki sam środek jak KP01E2.

Edited by Kohan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posiadam KJW KP01 w wersji z okładzinami 'na śrubki' wydaje mi się więc że to E1, używam green gas od Ultrair, wiem że magazynki do tej repliki lubią puszczać i mam z nimi troche problemów. Zastanawiam się czy nie zmienić gazu, ktoś poleci jakich producentów gazu szukać, a jakich unikać ?

Przejrzałem parę tematów ale żadnych sensownych konkretów nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Gaz nic nie ma do szczelności. Po pierwsze nie nprzechowywać całkiem pustych magazynków. Po drugie jak ci któryś zawór zaczyna puszczać to trzeba go wykręcić, oczyścić i przesmarować uszczelki w zaworze i założyć ponownie. Cała filozofia. Gaziaki lubią jak się o nie dba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Gwiazdor powoli się zbliża i coś mi się obiło o uszy, że będę musiał kupić jakiegoś boczniaka dla mojej pociechy.

Ale przypomniało mi się że gdzieś na dnie jakiejś szuflady mam P226, które kupiłem ze sto lat temu. Nie pamiętam gdzie kupiłem, jak i po co. Jest to wersja full metal, blow back na green gas.

Wyjąłem, naładowałem gas i kulki. I to strzela około 300 fps :icon_lol: Trzy magazynki strzela w miarę równo i zaczyna słabnąć na czwartym. Czyli powyżej 60 kulek. To chyba nie najgorzej ? Trzeba by to było jeszcze umyć i przesmarować.

I teraz pytanie. Czy szukać czegoś lepszego na początek ? Czy starczy i dać sobie spokój i kasę przeznaczyć na inny prezent.

No i drugie pytanie. Czy ktoś rozpozna na załączonych zdjęciach kto to wyprodukował ?

 

ebd6b5413406.jpg

 

e3233545d856.jpg

 

a6c535044a63.jpg

 

8816cf57afb3.jpg

 

2f98c00e1053.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...