Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mina dźwiękowa za dychę!


Recommended Posts

megafon.jpg

Chciałbym się podzielić z wami tanim i łatwym do wykonania elementem, na wykorzystanie w rozgrywce, jakim jest mina dźwiękowa. Wszystko jest do zrobienia własnoręcznie i bez większych potrzeb zaawansowanego sprzętu do majsterkowania :) Przed przystąpieniem do tworzenia koniecznie przeczytaj chodź raz od początku do końca instrukcję. Tak więc do roboty.

 

MATERIAŁY:

+ Alarm magnetyczny do okien/drzwi - np z Allegro (cena za 1szt w chwili pisania ok 3-4zł) - Głośność takiego malucha jak podaje producent oscyluje w granicach 90dB.

+ Drut grubości 0,5mm (coś na grubość wykałaczki) - na jedną mine od 10-20cm

+ Gęsty klej (poxipol/klej na gorąco/epoksydowy/nawet zwykły sylikon)

+ Sprężynka od długopisu x1

+ Ciemny marker/farba w sprayu

+ Żyłka (najlepiej czarny mat jeśli nie to najciemniejsza jaką maja w sklepie wędkarskim:)

+ (opcjonalnie) klej typu kropelka/super glue

 

NARZĘDZIA:

+ Nożyk z rozsuwanym ostrzem (albo po prostu każdy inny)

+ Cążki do drutu (do cięcia i wyginania)

+ (opcjonalnie) Kawałek papieru ściernego - wygładzamy nim krawędzie cięć i inne nierówności powstałe w trakcie

+ Ręczny palnik (palnik kuchenki też wystarczy)

 

EFEKT KOŃCOWY:

 

14698760.th.jpg 44070525.th.jpg

 

INSTRUKCJA:

1. Samego alarmu nie mamy co ruszać. Osobiście, jedynie co zrobiłem to wypaliłem dziurki aby przeciągnąć pare centymetrów wyprofilowanego cążkami drutu aby posłużył nam do mocowania samej pułapki w ziemi (rozgrzewamy kawałek drutu trzymając go cążkami nad palnikiem po czym wytapiamy dziurki w plastikowej obudowie) (zdj.1)

 

85065730.th.jpg zdj.1

 

2.Bierzemy się za magnes. Nożykiem obcinamy samą górę aby móc wyciągnąć magnesy tak żeby została nam sama obudowa (zdj. 2) (magnesy się przydadzą! więc nie uszkodźcie ich zbytnio).

 

34909564.th.jpg zdj.2

 

3. Gdy już mamy wszystko rozłożone jeden z magnesów przyklejamy do jednego końca sprężynki od długopisu gęstym klejem (zdj. 3)(czekamy tyle ile trzeba aż wyschnie).

 

23419108.th.png zdj. 3

 

4. W międzyczasie w obudowie po magnesach należy zrobić dziurkę gdzie będzie wkładana zawleczka (zdj. 4/5/6) (ponownie, kawałek drutu w cążki i nad palnik).

 

84483792.th.jpg zdj. 4 14581829.th.jpg zdj. 5 51146742.th.jpg zdj. 6

 

5. Następnie musimy drugi koniec sprężynki z magnesem przykleić do "dna" obudowy którą wcześniej z nich wybebeszyliśmy (zdj. 7).

 

16348813.th.png zdj. 7

 

6. Wszystko wyschło na cacy to przyklejamy cały element do boku alarmu tak jak zaplanował producent. W tym momencie najlepiej zrobić to z zawleczką i ustawić wszystko tak aby na włączonym alarmie nie dawał on sygnału. W tak ustalonej pozycji przyklejamy cały element do alarmu (na szybko kropelką i wystarczy).

 

13311936.th.jpg

 

7. W tym momencie to już wszystko. Alarm włączony z wepchniętym do środka magnesem i zawleczką na swoim miejscu nie daje oznak życia, Jednak gdy ktoś pociągnie żyłkę przywiązaną do zawleczki, tym samym ją wyciągając, magnes zostanie wypchnięty ze swojego miejsca a alarm zawyje.

Oczywiście teraz można pomalować wszystko aby dało się to zakamuflować przed wrogiem i kreatywnie wykorzystać w terenie do oznaczenia przerwania linii przez atakującego bądź w innych sytuacjach (odwrócenia czyjejś uwagi).

 

http://www.youtube.com/watch?v=9Gbt0O9vRoY

 

Niestety opis wszystkiego robiłem już po skonstruowaniu swojego ustrojstwa więc sorki za odręczne rysunki, ale wierze że się połapiecie :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie ciesze się, że komuś się przyda. W razie wątpliwość służę oczywiście pomocą. Osobiście mogę dodać że jeśli masz trochę rzeczy w domu jak drut, klej itp to tak jak w moim przypadku 10 zł poświęciłem tylko na same alarmy z których wyszły 3 sztuki min :)

Link to post
Share on other sites

W boju bez problemu, zawleczka ma opór na tyle aby pozostawić napiętą żyłkę która po pociągnięciu wychodzi bez większych problemów. Zresztą to zależy i tak od tego jak duża wytopisz dziurkę i jak twardą sprężynkę od długopisu wypychającą magnes zastosujesz. A nacisk? Po co...przecież to tzw "trip mine" czyli na podknięcie, nie stajesz na niej tylko w stylu rambo - wróg skrada się, nie zauważając rozpiętej żyłki, która prowadzi od punktu zaczepienia do zawleczki, pociąga ją aktywując alarm, dzięki czemu z daleka wiesz co się święci.

 

EDIT: Zapomniałem wspomnieć że aby wszystko dobrze działało i nie zrywało całości minę należy wsadzać "nóżką" w miarę twarde podłoże. Ponieważ w plażowym piachu może wyjść całość jednak osobiście nie widzę w tym zbytniego utrudnienia.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie jednej rzeczy nie rozumiem, jak ktoś aktywuje mine to po jakimś czasie się ona się wyłącza sama czy trzeba ją ręcznie wyłączyć? [przyznaje się bez bicia że całej instrukcji od deski do deski nie przeczytałem i mogłem pominąć wzmiankę o tym]

 

 

Pozdrawiam i gratuluje pomysłu ;)

Link to post
Share on other sites

To duży minus tego typu urządzenia, krotki np minutowy sygnał wystarczył by powiadomić drużynę o intruzie. A ciągły sygnał powodował by spore zamieszanie [przeciwnik zlokalizowany, wymiata kompozytu a to ciągle piszczy i nie sposób tego wyłączyć bez narażania się], wiadomo każdy taką minę stara się schować, zakamuflować i ogółem utrudnić do niej dostęp, powodowało by to spore zamieszanie i nerwy. I tu rodzi się pytanie: da się jakoś ustawić czasowy wyłącznik?

Link to post
Share on other sites

Szczerze to w wyłącznik się nie bawiłem. Choć w wielu przypadkach sądzę, że sam przeciwnik jak nie zacznie spier... z miejsca aktywacji alarmu to będzie chciał go jak najszybciej wyłączyć. Po pierwsze aby skrócić dokładną sygnalizację miejsca swojego "pochodzenia", a po drugie jeśli wie, że już ogłosił swoją obecność to będzie chciał usłyszeć nadchodzących, wykorzystać ostatnią szansę i podjąć obronę przed atakiem. Nie mniej jednak należy pamiętać, że w zamyśle ma być to jak najtańszy sposób na przyłapanie kogoś tam gdzie my być nie możemy. Więc jest tanio i prosto.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jasne zawsze można rozłożyć maleństwo, odłączyć głośnik i wyobraźmy sobie poprowadzić kabelki do np przyczepionej na boku urządzenia pustej puszki po "Coli Joli" koniecznie z wyciętym denkiem do góry bądź poziomo. Tam łączymy przewody cieńszym drucikiem zamykając układ, a najlepiej z żarnikiem rozbitej żaróweczki o napięciu jakie dają baterie( i tak mamy spłonkę ). Taką końcówkę przytwierdzamy taśmą do siarki petardy umiejscowionej we wcześniej wymienionej puszce. Efekt: pociągnięcie linki, zwolnienie zawleczki, prąd płynie kabelkami do spłonki, ta rozgrzewa się / przepala odpalając petardę, która robi huk. Umownie przeciwnik może się poddać jako zabity przez minę. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać z wielkością petard nie chcemy prawdziwych uszkodzeń!

Swoją drogą pisząc to wpadłem na jeszcze coś - na miejsce wyciętego denka recepturką luźno przytwierdzamy swego typu membranę z np woreczka jednorazowego, sypiemy łyżkę mąki i nakrywany 2gą warstwą. Efekt 2: petarda buch, i mamy ładną białą chmurkę emitującą pole rażenia miny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Alarm magnetyczny to tylko komplikacja.Są dużo prostsze sposoby, np. kupić brzęczyk(na allegro chodzą koło 1 zł , a z wysyłką 7zł) i zrobić prosty obwód elektryczny.Pociągnięcia za linkę , albo nadepnięcia na "minę" zamyka obwód i brzęczyk się włącza

Link to post
Share on other sites

Oczywiście jak ktoś zaszaleje z petardą to może i rozerwać puszkę. Ja miałem w zamyśle te najmniejsze, grubości zwiniętego banknotu. Zresztą petarda nie większa niż bateria AAA nie powinna dać tyle ognia żeby zapalić mąkę zanim ta się zamieni w chmurkę, bo potem już ja pchają gazy. Nie sprawdzane w praktyce choć jestem pewien na 99,9%. Ale ok, w błonkę naładować proszku do prania, kulek 0,12g czy konfetti i BHP mieści się w normie:)

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...