Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

Dziś przyszła paczka z Ganfajera, jeszcze nie strzelałem, ale pierwsze wrażenia są takie:

 

*CA36 (pełnowymiarowy) wygląda przy nim jak co prawda większy, ale cherlawy, i trochę upośledzony brat

 

*Brak wad typu posiepane kable

 

*Wygląda na to, że z racji odmiennej konstrukcji nie będą występowały wady, jakie dało się zauważyć w kałachach z serii CM040X (np. u mnie tuleja przez którą kulki były podawane do komory HU "rypała" element utrzymujący kulki w magazynku, co skutkowało jego (elementu w magazynku) wyrobieniem, a co za tym idzie, "nadwrażliwością" magazynka - potrafił on przy lekkim nawet wstrząsie wypluć wszystkie kulki

 

*Nie żałuję zakupu, Chińczycy odwalili kawał dobrej roboty

 

 

 

Próbowałem dołączyć do Cymki dedykowaną optykę od CA36 - bez wazeliny jest bardzo ciężko ;) - po tym, jak nasunąłem (w wielkich bólach) optykę, okazało się, że po przedniej śruby szynie i tak brakuje tych 4-5mm, dalej nie chce iść, a co gorsza zdjąć (w sensie, że przesunąć do tyłu) też się nie da. Po jakiś 5 minutach się udało, choć trochę się napociłem.

Trzeba piłować albo jaskółczy ogon na replice, albo montaż celownika - CA ma jaskółczy ogon wyraźnie węższy, co skutkuje w.w. klinowaniem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Promant, to niestety uroki battle axe'a. Ja swój musiałem piłować,, żeby magazynki w ogóle do niego wchodziły. Pamiętam, że jak kiedyś o niego pytałem (dawno temu to było) to ktoś napisał, że musiał go od środka lekko przeszlifować, bo się kulki blokowały na końcu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli można, to poproszę foty tej przejściówki.

 

 

87101410.jpg

 

32311846.jpg

 

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152194496-Adapter-do-magazynkow-z-G36-na-M4.html

 

Promant, to niestety uroki battle axe'a. Ja swój musiałem piłować,, żeby magazynki w ogóle do niego wchodziły. Pamiętam, że jak kiedyś o niego pytałem (dawno temu to było) to ktoś napisał, że musiał go od środka lekko przeszlifować, bo się kulki blokowały na końcu.

 

I dokładnie o to chodzi, że trzeba ten otwór podpiłować okrągłym iglakiem. Nie jest wprawdzie za mały ale ma lekko jajowaty kształt co może wpływać na blokowanie kulek. Sprawdzę to po powrocie z targów.

Co do magazynków - u mnie wchodzą do gniazda bez problemu wszystkie oprócz PMAGów. Ale w tym przypadku zależy to od kąta wkładania magazynka i w sumie widać, że już się trochę wyrabiają.

Link to post
Share on other sites

A ktoś próbował już do niej jakieś Mid-capy? Świerza replika i już tyle o niej czytałem że praktycznie prawie jak replika I klasy :) Mam zamiar wybrać się ją oblukać do GunFire w tygodniu i może się zdecyduję na jakąś wytrzymalszą replikę niż moja cm041. A i jeszcze jedno czy ładownice do magazynków M4/M16/AK będą pasować do magów z giet?

 

Promant widziałem sporo odpicowanych Giet ale twoja wygląda chyba najlepiej ;)

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

A ktoś próbował już do niej jakieś Mid-capy? Świerza replika i już tyle o niej czytałem że praktycznie prawie jak replika I klasy :) Mam zamiar wybrać się ją oblukać do GunFire w tygodniu i może się zdecyduję na jakąś wytrzymalszą replikę niż moja cm041. A i jeszcze jedno czy ładownice do magazynków M4/M16/AK będą pasować do magów z giet?

Promant widziałem sporo odpicowanych Giet ale twoja wygląda chyba najlepiej ;)

Widzisz, jeśli chodzi o ładownice, to problem w tym, że ładownica ładownicy nie jest równa. Jeśli chodzi o typowe ładownice do M4 to może być problem. Magazynek do G36 jest grubszy i ma obustronnie występy do łączenia magów, więc wątpliwe żeby wszedł. Chyba, że do jakiejś miękkiej ładownicy i to na dwa magi. Na pewno nie wejdzie do ładownicy pojedynczej, zwłaszcza z tworzywa (fastmagi) lub usztywnionej.

Co do ładownic AK - bywają miękkie dość luźne i wówczas wejdzie. Bywają też ładownice uniwersalne do AK/G36, są takie w ofercie specshop. Jak kogoś stać to sobie może zamówić własne np w miwo ;)

Ja mam np. takie:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_106_280&products_id=2100&name=G&P_-_Ladownica_CIRAS_-_AK_Magazine_Pouch_OD

gdzie wchodzi do 6 magów AK (wchodzą też M4) i wchodzą po dwa magi G36 do jednej (zamiast po 3 od AK).

 

A co do "picowania", to jeszcze kwestia szyn. Dojdzie prawa. Może wyląduje na niej latareczka 500 lm. ;) Zastanawiam się, czy nie dać bocznych szyn długich bo fajnie to wygląda. Ale ważniejsza precka, gumka i "naprawa" adaptera do magów.

 

Promant dzięki wielkie za foty, teraz tylko dobierać kasę i kupić cacuszko :)

Nie ma za co. Wrzuciłbym więcej, ale zaraz byłyby głosy, że lans ;)

 

Ten adapter do magów to typowa chińszczyzna, myślę, że skoro generalnie adaptery pasują, to jakiś markowy od razu działałby bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Z pmagami rzeczywiście jest problem. Ale u mnie raczej wada ekonomicznych pmagów - do emki p&j trzeba je było wbijać, do scara g&g wchodziły ciężko.

Co to za poduszka na kolbie? Bo fajnie wygląda i w rekonstrukcjach BW się kiedyś przewinęło pytanie o nią, ale pozostało chyba bez odpowiedzi.

 

A co do pasowania ładownic: po wycięciu gumek ściskających magi wchodzi jeden mag od giety do chińskich ładownic na 2 magi do m4. Z tym, że czasami miałem problemy z wyciągnięciem magazynka, zaczep przeszkadzał. Do miwowskich cqb na 2 magi od m4 nie dało się maga od giety wcisnąć.

Link to post
Share on other sites

Szkoda z tymi ładownicami. Na Miwo są ładownice do magów Giet ale trzeba wkładać połączone co mi się nie podoba :/ W większości broniach takie połączone magi dla mnie są katastrofalne. Wolę wyciągnąć jeden mag który szybko się wsadzi niż jakiś łączony który nie pewnie można trzymać. Też jest ich taka wada że większość fajnych kamizelek mają tylko ładownice na magi M4/16 i AK :( No cóż.

Jakieś już midy (chodzi o magi gietowe) sprawdzaliście które bardzo dobrze działają z nowym wynalazkiem chińczyków?

Link to post
Share on other sites

Co to za poduszka na kolbie? Bo fajnie wygląda i w rekonstrukcjach BW się kiedyś przewinęło pytanie o nią, ale pozostało chyba bez odpowiedzi.

 

Niestety poduszka nie jest koszerna. Oryginalne poduszki policzkowe G36 przypominają trochę poduszki SIGów, tylko profil niższy i bardziej zaokrąglone linie. Trudno je kupić, a odpowiednika airsoftowego nie ma. Kiedyś Wolf wrzucał link do niemieckiego sklepu internetowego i tam była dostępna, ale cena zabójcza, w granicach 60EUR. A do tego koszt sprowadzenia. Wyszłaby połowa ceny repliki Cymy :D

http://www.sl-8.de/Misc/misc.html

 

Poduszkę musiałem mieć, bo kolimator jest wysoko. Wykorzystałem dziwną, wąską poduszkę od SWD CA, która nie ma nic wspólnego z baką SWD, za to, po usunięciu drucianego "zapięcia" idealnie pasuje na kolbie G36 - ma tę samą szerokość co górne ramię kolby i nie przeszkadza w jej składaniu. Wystarczyło nawiercić otwory, skręcić dwiema śrubami i ok. Jest wygodna, celowanie znacznie ułatwia, a o to właśnie mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

Promant, prośba do Ciebie - mógłbyś zrobić zdjęcie adaptera-gniazda magazynka od dołu (w sensie tego miejsca, gdzie wchodzi magazynek- w języku language "magwell"). Rozumiem, że po przypiłowaniu adapter Battleaxe'a śmiga jak powinien?

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem tą optykę dedykowaną dla G36 firmy ARES OPTYKA , miałem trochę problemu z dopasowaniem, ale to był pikuś- troszeczkę piłowania i replika dostaje plus 10 do lansu:D Materiał plastiku wygląda troszeczkę inaczej, ma inna fakturę, ale nie jest to jakieś straszne niedopasowanie pod względem wyglądu:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Materiał plastiku wygląda troszeczkę inaczej, ma inna fakturę, ale nie jest to jakieś straszne niedopasowanie pod względem wyglądu:)

Mógłbyś zrobić jakąś fotkę na której byłyby pokazane te różnice w fakturze? W których miejscach trzeba było to piłować?

Link to post
Share on other sites

Mój odnośnik

Mam nadzieje ze będzie widać to o co pytałeś:) czerwona strzałka jest zaznaczony tył karabinku- jak kupisz optykę i spasujesz, to będziesz wiedział co piłować. Niestety nie mam normalnego aparatu którym mógłbym zrobić dobrej jakości zdjęcie..

Edited by Fush1
Link to post
Share on other sites

Planuję dokupić akumulator li-poly do mojego G36C, i w związku z tym mam pytanie - jakie są maksymalne wymiary zwykłego, niedzielonego akumulatora, jaki wejdzie do tej repliki? Jakie macie z tym doświadczenia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...