Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

700zł to lekka abstrakcja. Pamiętam jak się kończyły i ceny wzrastały do ~600zł. Prawda jest taka, że niedawno w promocji można było kupić aresa za ~750zł a ares posiada o wiele lepiej odwzorowany blok gazowy. Ktoś powie "ale blok gazowy można kupić" nie można. Może są gdzieś jakieś niedobitki po konwersjach CA (na dalekim taiwanie) ale to będzie ciężko znaleźć.

Link to post
Share on other sites

700zł to lekka abstrakcja. Pamiętam jak się kończyły i ceny wzrastały do ~600zł. Prawda jest taka, że niedawno w promocji można było kupić aresa za ~750zł a ares posiada o wiele lepiej odwzorowany blok gazowy. Ktoś powie "ale blok gazowy można kupić" nie można. Może są gdzieś jakieś niedobitki po konwersjach CA (na dalekim taiwanie) ale to będzie ciężko znaleźć.

 

Nie pamiętam w którym sklepie, ale to był moment jak cm.003 kończyły się rynku, gieta Cymy kosztowała 699 zł. I też się sprzedała.

Link to post
Share on other sites

Bo to była w tamtym okresie jedna z najlepiej odwzorowanych i podatnych na tuning replik G36 :icon_smile:. Żeby cena była w granicach 500 złociszy to bym ją łyknął na zasadzie "a nóż widelec", bo swój egzemplarz bardzo miło wspominam :).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

700zł to lekka abstrakcja. Pamiętam jak się kończyły i ceny wzrastały do ~600zł. Prawda jest taka, że niedawno w promocji można było kupić aresa za ~750zł a ares posiada o wiele lepiej odwzorowany blok gazowy. Ktoś powie "ale blok gazowy można kupić" nie można. Może są gdzieś jakieś niedobitki po konwersjach CA (na dalekim taiwanie) ale to będzie ciężko znaleźć.

 

Blokiem gazowym nie strzelasz. A z tego co dzieje się w moich okolicach to dwa aresy dość często były odsyłane na serwis ...

Link to post
Share on other sites

Miałeś w ogóle tę replikę? Bo ja tak i jakoś nie było z nią takich problemów. To nie jest jg w którym lubią łamać się lufy. Sam plastik też jest dużo wytrzymalszy. W porównaniu ze starymi seriami ares wypadał blado i częściej miał awarie. Jeśli obecna seria niczym się nie różni od poprzedniej to jest warta uwagi. Rąbnij w coś mocniej lufą? Lufe całą po za tłumikiem płomienia masz schowaną w chwycie, więc jak ty chcesz to zrobić. Po za tym aż taka niezdara z ciebie? Ciekawe czemu ludzie tak o psg1 od tma nie pisza... Moze dlatego ze to tm. A to ze lufa trzyma się na malutkim znalowym bloku a kolba na plastikowych szynach to już szczegół.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Popsułem blok gazowy cm.003 w dwóch miejscach. To jest po prostu idiotyczny projekt, nawet jakby był zrobiony ze stali.

Wystarczył tłumik.

Nie ma co bronić za wszelaką cenę czegoś tylko i wyłącznie dlatego że się to posiada.

Mam w tej chwili zwykłego ARES'a i Cymkę z najlepszej rzekomo serii, i po prostu aresik jest lepiej zaprojektowany.

Może i plastik cymy ma fajniejszą teksturę, ale cyma jest obiektywnie gorszą repliką.

Edited by wiciok
słownictwo!
Link to post
Share on other sites

Emki Specny są jeszcze droższe niż Cyma, a też są chinolami. I jakoś nikomu to nie przeszkadza... Poza tym gieta Aresa w najtańszej wersji jest droższa trochę więcej niż stówę od Cymy, a jeszcze trzeba do niej ładowarkę i akumulator dokupić.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

huehuehuehue kupiłem :D a co mi tam... a w pudełku z gunfire niespodzianka. Bo replika nijak się nie ma do opisu :> nawet ma mniej niż 380 fps. Stawiam że się pomylili i wysłali mi cm011. Dochodzenie w toku !

 

Ale nawet jeśli to jest cm011 to i tak fajne ;) pewnie leży w łapach. Nie gibie się. Stockowa batka trzyma dość trochę. Celność nawet nawet jak na stock.

 

Zobaczymy co z tego będzie. Jeżeli dostanę email że to faktycznie cm011 no to już moja sprawa co i jak ... ale jak się okażę że to jest cm003. To nie warto. Lepiej kupić tańszą wersję.

 

https://plus.google.com/u/0/photos/109612074586674501215/albums/6102781769480276401

Link to post
Share on other sites

"Nie masz zezwolenia do wyświetlania tego albumu"

 

Sprawdź przede wszystkim tłumik płomienia, w CM011 jest plastikowy, przyklejony i ciężko się go pozbyć.

A tak to nie mając dwóch tych replik obok siebie to ciężko stwierdzić, CM003 ma po prostu bardzo dobry plastik o chropowatej fakturze jak Ares czy BOYI. I dobre, jak na chińczyka, wnętrze GB oraz lepszy silnik.

Link to post
Share on other sites

Starą cm003 miałem bardzo długo. Miała lekko zielonkawy stalowy tłumik płomienia. Tutaj, fakt, plastikowy nie jest. Ale jest czarny, matowy, znalowy.

 

Cylinder jest srebrny :icon_biggrin: Łożyska metalowe, silnik czarny z niebieską dupką, dość mocne magnesy. ( na zdjęciach na taiwangun silnik też jest czarny. )

 

Co nie zmienia fakty że produkt całkowicie inny niż na zdjęciach i niezgodny z opisem (choć by te nieszczęsne fps-y)

 

album już jest publiczny. można zobaczyć.

 

dla porównania ( niestety nie mam na chwilę obecną innego zdjęcia ) https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/304464_278236702202787_3980233_n.jpg?oh=aea46bd3a3fab3354a31f702aa22550f&oe=55242EF0&__gda__=1432938406_d5656ed2dfb7a64d428fe4c46c0f21b7 . widać inny tłumik płomienia i efekt kurzu na replice

Edited by sarmon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...