Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak pisałem. Feeling dobry ale to nie to co kiedyś. Jeśli to jest faktycznie nowe cm003 to kompletnie nie warte swojej ceny. Jeśli było by w okolicach 500 zeta to myślę że było by ok.

 

Występuje ten sam problem co kiedyś. Tj. nie da się celować z mechanicznych. trzeba bardzo mocno pod cel. Więc dodatkowy wydatek na chwyt z lunetą albo jakiś sensowny kolimator.

 

I teraz kwestia tego co gunfire napisał, jakie zdjęcia wystawił i że powołał się na test na wmasgu.

 

Replikę chcę sobie zostawić bo jest "fajna". Ale cichutko liczę na to że jednak wysłali mi nie to co trzeba.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Czyli chyba nie ma co liczyć, że aktualne cm.003 będzie takie samo jak stara wersja. Aż mi się łzy do oczu cisną jak pomyślę o mojej starej cm.003 :icon_smile: Do tej pory pamiętam świetną fakturę body i ogólną pancerność repliki.

Ma jeden plus. Jak na chińczyka tuning tej repliki to bajka... uszczlnienie tego dostępnymi częściami to pestka. 30 min i działa cudnie. Replikę tylko raz rozkręcałem. Na stockowej sprężynie pokazuje od 378 do 380. Oring na dyszy muszę tylko lekko nasmarować bo na sucho wsadziłem. (zestaw lonex + dysza aug, gumka zielona g&g. za 2 dni systema enerdżi)

 

Dla porównania kałasz z LCT miał w sobie już 3 komory, 6 dysz, 4 gumki (od systemy do promyka), precki i inne bajery i działało jak stary traktor z rozklekotanym silnikiem. Tutaj męczyło się 3 osoby i to przez dobre kilka miesięcy :D

 

Konstrukcja tej giety jest po prostu dobra i prosta.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Przymierzam się do kupna swojej pierwszej repliki "strzelankowej"(posiadam dwie do celów rekonstrukcyjnych) i ta gietka jest w kręgu moich zainteresowań(obok ak cymy lub boyi).

W związku z tym mam kilka pytań.

1. Z jakiego materiału jest wykonana rączka przeładowania zamka?

2. Czy piny mieszczą się w otworach w kolbie przeznaczonych do ich przechowywania?.

3. Jak ze spasowaniem repliki, czy występują jakieś luzy?

4. Jak wygląda jakość tworzywa zastosowanego replice? Jest sztywne, czy giętkie i odkształca się przy mocniejszym uścisku?

Oczywiście chodzi mi o tę wznowioną serię gietek, którą obecnie po dość długiej przerwie oferuje GF.

Link to post
Share on other sites

1. Rączka przeładowania zamka jest wykonana z metalu. Dość dobrze wykonana :> Jednak nie da jej się zablokować tak jak w ostrym.

2. Piny są na styk. Po wsadzeniu nie wypadają. Chyba że mocno się potrząśnie repliką.

3. Jedyny luz jaki zauważyłem to na chwycie przednim. Jest delikatny. w sumie jak na coś co wisi na jednym pinie i 2 plastikowych zaczepach ( i jest chińskie ) to jest bardzo dobrze.

4. Jakoś tworzywa jest zadowalająca. Sprawia wrażenie dość solidnego. Nie mam zwyczaju rzucać repliką dla testów :icon_smile:. Jeśli chodzi o giętkość, to złożona replika nic takiego nie wykazuje. Dopiero po wyjęciu magwella i chwytu pistoletowego wraz z gearboxem da się body zgiąć. Jednać myślę że nawet metalowe tak zaprojektowane by się lekko zginało.

Co masz na myśli pisząc "odkształca" ? Że po ściśnięciu zostaje w pozycji wykrzywionej ? Nic takiego nie ma.

 

 

Za tą cenę ... lepiej dołożyć 100 zł i wziąć ARES-a. Gdyby było tańsze to brać bez pytania :> Warto.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli pisząc "odkształca" ? Że po ściśnięciu zostaje w pozycji wykrzywionej ? Nic takiego nie ma.

Chodziło mi o to czy plastik pod wpływem uścisku łapy nie ugina się, ale z tego co piszesz to wszystko jest solidnie zrobione. Sam nad Aresem myślałem, tylko że trudno go dostać, teraz na rynku są jakieś Umarexowe twory powstałe na bazie Aresa, ale to już podobno nie to samo.

Link to post
Share on other sites

hmmm. Nie polecam wyciszonego zestawu z lonexa. Wszystko jest ok i jest szczelne. Tylko że ... głowica cylindra wchodzi dość głęboko, a głowica tłoka ma dość grube czoło ( od czoła do oringa )

 

Przy lufie w giecie cymy ( 260 mm ), cylinder typ 2 znajdujący się w zestawie jest po prostu za mały objętościowo.

Link to post
Share on other sites

To dziwne bo właśnie złożyłem Siga 556 Shorty od King Armsa na zestawie Lonexa z wyciszoną aluminiową głowicą tłoka z cylindrem typ2 i lufa Madbulla 363mm na S130+ Modify wyszło 460FPS. Uważam że jest ok. Zasięg i skupienie bardzo dobre.

 

No kurcze wygłupiłem się trochę wczoraj wieczorem ... nie przemyślałem tego co piszę :D

 

A wszystko to dlatego, że, iż, ponieważ, bo mam problem :o

 

Mało fps było na m120. Rozebrałem GB. Testowałem na wszystkie sposoby (powietrza jest dość) i strzykawka po zatkaniu lufy jest. Czy to z zębatkami na wierzchu czy podczas strzału. Strzykawa 100% ... a chrono mi na m120 stabilne 390 fps pokazuje :D (mimo że lecą na tyle daleko i szybko jak by miały ponad 420 fps).

 

Kulki 0.2 g&g

Link to post
Share on other sites

120 m/s to własnie około 390 fps. Więc teoretycznie wszystko jest dobrze.

Ale producenci przyzwyczaili nas że oznaczenia są gówno warte i na sprężynach oznaczonych jako 120 można osiągnąć 450 fps. Wszystko zależy tu od producenta.

 

Tu na przykład masz małe porównanie kilku producentów, stare ale daje pogląd z czym mamy do czynienia:

http://www.airsoftcanada.com/SpringChart.php

 

Nie wiem jakiej Ty używasz sprężyny, ale na zagranicznych forach można przeczytać że na Modify 120 można osiągnąć ok. 440 fps, a na 130 ok. 460 fps.

A na przykład na SP130 Guardera można zobaczyć wyniki od 460 fps do 510fps, dlaczego? Ponieważ ta sama sprężyna jednej firmy, w zależności od partii była ważona raz na 13kg raz na 10kg.

 

Napisz na początek jaką masz sprężyne i jakie inne częsci GB wtedy można ocenic ile powinno być.

Możesz też zważyć sprężynę.

Dla tych co zaraz powiedzą że ważenie nie jest miarodajne.

Wiem że nie jest to najlepsza metoda określenia mocy sprężyny, ale daje przynajmniej pogląd na to co czym mamy do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...