Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

m120 guardera. Praktycznie w każdej replice ją miałem :icon_smile: przeważnie wyniki były od 420 do 450 więc tu moje zdziwienie z tych 390

Na m125 elementa jest podobny wynik ... a na necie można znaleźć filmiki jak ludzie z niej 460 wyciskają :icon_smile:

 

Zestaw wyciszony LONEX. Dysza 25.2 mm. Gumka zielona g&g. Lufa stock. Prowadnica łożyskowana stockowa (z nią się wiąże pewna ciekawostka ale to trochę później :icon_biggrin: ) sprężyna na chwilę obecną to m125 element.

 

Taki prosty zestaw.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0fd4f9cdbe3b3b6d.html

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60e700d5069aaa5c.html

Edited by sarmon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Większy problem. Jak w starej serii nie dało się z mechanicznych celować bo kulka leciała w górę. Tak w nowej jest jeszcze gorzej. Kupiłem kolimator do tego. po regulacji i tak sporo brakuje by strzelać tam gdzie się celuje. Ktoś ma jakiś sposób by strzelać w miarę po osi celownika ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy do seryjnej giety można włożyć m120 lub 130?

Chciałbym osiągnąć stabilne 400fps, do tego precka i lepsiejsza gumka.

 

Giete kupiłem używaną, nie wiem co teraz w niej jest, a że sprężynki nie są drogie to włożył bym coś nowego.

Edited by fincher
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam m130. Jakieś 6k przebiegu i póki co zero zużycia części. Wzmocniony tlok shs z 3 stalowymi zębami i wyciszony zestaw lonex o standardowej średnicy. Lipo 11.1 i strzelane głównie na full auto.

 

Stockowy tłok siedzi u kumpla na podobnej konfiguracji i też już dość długo na m130 śmiga.

 

Jeśli chcesz 400 fps to kup m110.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ostatnio zostałem szcześliwym posiadaczem cm.003. Stary model z 2011 bardzo mało używany. Bateria stock po tylu latach wytrzymała 2 hicapy ( w sumie to nie zdarzyłem jej zużyć bo kupiłem Lipo) na stockowej gumce z 40m spokojnie daje rade do A4 trafić. Wykonanie bardzo dobre solidne. Jeżeli ktoś ma okazje kupić stary model 003 to polecam!

Link to post
Share on other sites

Ja polecam wymienić komorę hop up na AirsoftPro z bardzo prostej przyczyny. Na stockowej komorze osiowość dyszy - lufy jest żadna...

 

Czeska komora jest przykręcana do gb i się w nim stabilizuje. Krawędź dyszy jest na równo z obwodem lufy.

 

Na nowym SP130 guardera jest 468 fps z odchyłem 1 fps (xcortech x3200 / 0.2 g&g )

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Podobno starej CM.003 już nie ma, ale na sklepach można ją spokojnie dostać (np. gunfire). Według wcześniejszych postów nowa cm.003 nie umywa się do starej. A to wygląd nie taki, a to moc sporo mniejsza niż to co deklaruje sklep. Jest może jeszcze ktoś, kto może potwierdzić te informacje dotyczące nowego wypustu G36C od Cymy? Bo jeśli jest tak, źle jak niektórzy piszą to lepiej oszczędzić miesiąc lub dwa dłużej i można myśleć na Aresem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Ciekawe czy ma coś wspólnego z CM003 sprzed 5 lat czy po prostu tak sobie nazwali nową G36 od CYMY.

CM003 z tego co pamiętam to była zwykła Gieta w standardzie Marui, tylko że body było wykonane z naprawdę fajnego plastiku, a w środku był standardowy niezniszczalny v3 od CYMY.

 

"Z metalu wykonano lufę oraz szynę". Tam był na pewno metalowy tłumik płomienia, w CM011 był plastikowy. Może tylko uwzględnili tego w opisie. Ktoś by musiał kupić i napisać co i jak.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie odebrałem cm003 od gunfire.pl i mam mieszane uczucia. Zaznaczam, że była to ostatnia sztuka, może i powystawowa. Odrazu rzuciło się w oczy że była ostro macana i przestrzeliwana. Sporo odbić palców i kulki w magazynku. Myślę ok, ktoś ją sprawdzał, strzelał czyli jakiś tam pierwszy test zaliczyła.

Po wzięciu do rąk super, kawał repliki, masywna, pewny chwyt, fajny plastik. Z metalu wykonano przyrządy celownicze, tłumik płomienia, przednią dolną szynę ris, oczko do montażu zawieszenia nad selektorem no i sam selektor. Jeśli chodzi o plastik to nie ma naldewek i niedoróbek, struktura satynowa aczkolwiek paluchy widać. I tutaj powoli atuty się wyczerpują bo przy pierwszej próbie złożenia kolby "wystrzelił" metalowy guzik. Niestety okazało się, że odpadł dosłownie milimetr "metalowego zwalniacza" i nijak nie obejdzie się bez wymiany. Póki co złożyłem, zatrzasnąłem i trzyma w rozłożonej pozycji.

Kolejnym rozczarowaniem jest spasowanie, o ile luz na gripie przednim jest do przyjęcia i skasowania o tyle ten między dolnym a górnym body bedzie sprawiał spore nieprzyjemności, od nieszczelności zaczynając. Myślę, że GB na wysokości dyszy porusza się w górę i w dół o jakiś milimetr, może więcej.

Myślę sobie dobra, lecę dalej może będzie super. Heh stockowa bateria nie wystartowała, nie udało jej się naciągnąć sprężyny. Dam jej drugą szansę po naładowaniu. Na szczęście pod ręką miałem lipo 7,4 w poziomie naładowania do przechowywania. Dała radę bez problemu, myślę "yes" strzela. Co prawda reakcja na spust nie jest rewelacyjna a nawet niezadowalająca. Długi skok spustu i tak jakby pół sekundy opóźnienia. Aha selektor, trzyma się, chodzi a nawet klika, jest spoko. No właśnie i na tym póki co zakończę bo wszystko w warunkach domowych. W najbliższym czasie postaram się postrzelać na zewnątrz będę wiedział więcej.

Mam nadzieję, że dojdę z nią do ładu. Czy jednak lepiej będzie ją oddać? Następnej sztuki nie dostane bo nie ma, więc w grę wchodzi zamiana lub zwrot kasy. Pozdro

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...