Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochraniacze na łokcie i kolana


Recommended Posts

wiele osób narzeka na produkty mil teca, ale od ponad 1,5 roku korzystam z ichnych nakolanników i nie narzekam, a nawet sobie chwale. bardziej pr0 elo są alty, ale one są już troche droższe.

 

w sumie nałokietniki możesz olać, bo w czasie swojej 4 letniej kariery z asg ani razu nie odczuwałem ich braku, a osób je noszących też nie jest za wiele, więc zamias wydawać 50 na komplet, możesz za tą kase zakupić lepsze nakolanniki

Link to post
Share on other sites

Lepsze każde ochraniacze dobrej marki, niż ochraniacze wwch, acm, pj, mil-tec, mil-shit i tym podobne.

Kupiłem, niby oszczędziłem, ALE na pierwszej strzelance poszła jedna napa trzymająca plastik, na drugiej druga napa, na trzeciej połamałem plastik niemalże na pół - trzyma się na 2cm odcinku.

Link to post
Share on other sites

Jak masz te miltec`i na altowe zapięcia, to też Ci się dziwie, bo moim stuknęło 2 sezony i też żyją... Nie wiem dlaczego...

Są na rzepy. Nie mam pojęcia jakiej niemiecko-chińskiej technologii oni tam użyli. :D

Są wytrzymałe, ale niewygodne. Przynajmniej mój egzemplarz.

 

Dodam jeszcze, że nałokietniki mi się nigdy nie przydały, a są niewygodne, więc lepiej odpuścić.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Wole Bijans niż alty. Sprawdzone empirycznie.

 

Ano widzisz, każdemu co innego pasuje. Osobiście Bijans'ów nie cierpię. MOIM zdaniem jeżeli mamy porównywać Alta Superflex z Bijansami, to sprawa jest jasna. Co innego z tymi zabudowanymi Altami, ale z nimi nie miałem do czynienia. Bijans to taki czołg, tylko małych płyt SAPI tam brakuje. :D

Link to post
Share on other sites

A to prawda są dość zabudowane. Miałem alty z altalockiem. Osobiście bijansy mi się nie zsuwają alty się zsuwały(trochę) natomiast jak mocniej sciągałem żeby się nie zsuwały to nie dało się w nich klęczeć tak mnie uciskały pod kolanem, bijansy w ogóle nie wpijają mi się pod kolanem.

 

Jest to moje zdanie i konkretnie u mnie lepiej sprawdziły się bijansy.

Link to post
Share on other sites

Też mogę od siebie polecić bijansy.

 

Używam ich w działaniach w lesie i w budynkach. Zapewniają dobrą ochronę kolana, twarda skorupa jednak jest lepsza od miękkiej. Do tego system mocowania jest moim zdaniem lepszy, nic nie wbija się w kolana podczas klękania.

 

Alty miałem pożyczone od znajomego na jednej strzelance i powiedziałem sobie, że nigdy więcej.

 

Co do zsuwania się bijansów, jeżeli mamy dobre rzepy, zsuwania się nie zaobserwowałem, dopiero w momencie kiedy rzep traci na sile, jest w śniegu, błocie i temu podobne sprawy, bijansy zaczynają się lekko zsuwać.

 

Ogólnie bijansy są bardzo dobre, jedyny minus to to, że są "ciepłe".

 

 

 

Co innego z tymi zabudowanymi Altami, ale z nimi nie miałem do czynienia.

 

Jeżeli chodzi Ci o ProGuardy to jest nic innego jak Bijansy. Jakiś czas temu Alta wykupiła firmę Bijans.

Link to post
Share on other sites

Bijansy mają jeszcze tą wadę, że kiedy kucniemy sobie na dłużej niż minutę-dwie, odcinają nam krążenie w nogach. Ochronę oferują znakomitą, to fakt. Trzeba je też dobrze założyć - jeśli spodnie będą się marszczyły na kolanie pod nimi albo na zgięciu kolana to będzie niewygodnie. No i przynajmniej mi podjeżdżały spodnie do góry (głupio to potem wygląda, jakby się uda rozlały).

 

Jeśli jednak ktoś ma alty w znośnym stanie to chętnie się wymienie :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Podepne sie do tematu i spytam o opinie nt. tych ochraniaczy Condor -> http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_277&products_id=6813&name=Condor_-_Ochraniacze_Kolan_Tactical_-_TAN . Nie znalazlem zbyt wiele opinii odnosnie nakolannikow tej firmy, a chcialbym wiedziec czy sie "nadaja".

 

Ogolnie rzecz ujmujac, szukam nakolannikow w granicach 60-80zl. Te Condory z linka sa wlasciwie jedynym sensownymi (wg mnie - laika) w tym przedziale cenowym. Przeszukalem wiekszosc sklepow internetowych i albo jakies ochraniacze sa niedostepne (ogromna wiekszosc) albo duzo drozsze ("dobrej" firmy), badz duzo tansze (zastanawialem sie nad Mil-tecami, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii na ich temat, zrezygnowalem z nich).

 

Wiekszosc forumowiczow poleca Alty i Bijansy, ale w tej cenie raczej ciezko o nie. Na Allegro tez niestety bez rewelacji, jedyne co znalazlem to te oto Alty: http://allegro.pl/nakolanniki-alta-nowe-oryginalne-tylko-83zl-i1479219778.html oraz http://allegro.pl/nakolanniki-alta-oryginalne-i1473391975.html.

 

Zalezy mi na czasie, wiec jesli zakup na Allegro, to tylko "kup teraz".

 

Bylbym wdzieczny za porade, ktore z tych ochraniaczy wybrac, ewentualnie o inne propozycje nakolannikow w wyzej wspomnianym przedziale cenowym.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

PS. Mundur mam we flecktarnie, wiec mam nadzieje ze zarowno ochraniacze w kolorystyce tan jak i green/olive beda "pasowac" - tak, wyglad jest dla mnie wazny ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...