Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ACR trafił do MON


Recommended Posts

Wpierw Ty udowodnij że każdy kogo nazwałeś matołem lub innym przezwiskiem imputującym mu jakiekolwiek upośledzenie lub niedostatki umysłowe takowe rzeczywiście posiada. Jak już to zrobisz to może mi się zechce pójść do piwnicy poszperać w starych gazetkach i poszukać np artykułów w których twoja krytyka Bullpup była, jak sam po latach przyznałeś jakiś czas temu na tym forum, przesadzona bo nie wiedziałeś wtedy za bardzo o czym piszesz. To co ty sobie stwierdzasz to mi jak zwykle wisi i powiewa.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jaeger wyraźnie napisał, że jeżeli nie zrozumiałeś czym jest wizualne "sugerowanie się" tudzież "zerżnięcie" z Masady to wytłumaczymy (MY). O Twoich artykułach w Komandosie nic nie wiem, więc tutaj już nie staję po żadnej stronie. Jedynie kończąc pozwolę sobie zarzucić linkiem http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201102/1296751336_by_MiLaax3_500.jpg

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to faktycznie chciałbym przeprosić, ze wdałem się w polemikę z takim czy innym rozmówcą. Abstrahując od kłamstw i urojeń jednego z nich, których nie jest w stanie w żaden sposób podeprzeć żadną argumentacją - z oczywistych powodów, bo wówczas natychmiast kłamstwo zostało by ośmieszone - zapomniałem o starej zasadzie: "Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem". Więcej się to nie powtórzy, takie osoby faktycznie należy ignorować, co niniejszym zamierzam czynić, niezależnie od ich wrzasków teraz i w przyszłości. Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych, normalnych rozmówców przepraszam.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to faktycznie chciałbym przeprosić, ze wdałem się w polemikę z takim czy innym rozmówcą. Abstrahując od kłamstw i urojeń jednego z nich, których nie jest w stanie w żaden sposób podeprzeć żadną argumentacją - z oczywistych powodów, bo wówczas natychmiast kłamstwo zostało by ośmieszone - zapomniałem o starej zasadzie: "Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem". Więcej się to nie powtórzy, takie osoby faktycznie należy ignorować, co niniejszym zamierzam czynić, niezależnie od ich wrzasków teraz i w przyszłości. Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych, normalnych rozmówców przepraszam.

 

Och jaka emfaza, jakie moralne uniesienie, chlipnij jeszcze kilka razy dla pogłębienie wrażenia ofiary prześladowań. A wszystko po to żeby się postylizować na największego eksperta, wszystkowiedzącego i najmądrzejszego. A przy całym wyprodukowaniu największej ilości postów i pustosłowia nie wniosłeś do tematu ani krzty wiedzy więcej niż w notatce z altairu. Udajesz ze nie widzisz pytania o to dokąd trafił ACR. Wiesz, napisz, nie wiesz to przestać wreszcie fanzolić.

Link to post
Share on other sites

ACRy zostały kupione przez Zamawiającego. ;-) Zamawiający na razie nie życzy sobie żeby szersze forum wiedziało kim on jest. Jak się zgodzi to się dowiecie, jak nie to pewnie raczej nie będzie okazji. Nie wiem czy Removowi kolega Jan w IMS Griffin udzielił tej informacji (w sensie dla kogo konkretnie ten zakup), bo ten Zamawiający nie bardzo lubi jak dostawcy komentują fakt sprzedaży sprzętu dla niego...

Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale StG 44 komorę zamkową ma (jak i moim zdaniem cały wygląd) inną niż AK, a w przypadku ACR i MSBS podobieństwo jest najdelikatniej mówiąc uderzające:

 

http://championfirearms.com/texags/guns/september2010/enhancedacr.jpg

 

http://img828.imageshack.us/img828/1053/20100629944.jpg

 

Niemalże identyczna komora zamkowa, manipulatory świadczą chyba o co najmniej bardzo zbliżonych mech. wew....

Edited by EmperorPalpa
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że twórcy Masady i MSBS się znają i wiedzą kto co robił i jak to rozwiązał. A obecna postać MSBS jest mniej podobna do ACR mimo podobnego zewnętrznego obrysu.

 

Co do tego "kto ma ACR" to jak powiedziałem powyżej - kiedy i o ile taka informacja będzie dostępna to pewnie "wypłynie". Ja nie zamierzam komentować, ani przyjmować postawy "wiem ale nie powiem". Na przykład WZS BOR kupił SCARy L a później SCARy H jako pierwszy znany użytkownik w Europie i jak widać dowiedzieliście się o tym relatywnie szybko.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy Removowi kolega Jan w IMS Griffin udzielił tej informacji
Obawiam się, że ten strzał jest na ślepo. Z żadnym Janem na ten temat nie rozmawiałem. I choć, po zastanowieniu chyba wiem, o kim mowa, to nie, informacje nie zostały potwierdzone przez tę osobę.
Link to post
Share on other sites
Co jak co, ale StG 44 komorę zamkową ma (jak i moim zdaniem cały wygląd) inną niż AK, a w przypadku ACR i MSBS podobieństwo jest najdelikatniej mówiąc uderzające
Podobieństwo komory zamkowej? Akurat moim zdaniem te są odmienne, albo nie do końca wiesz, jak w modelu wygląda komora zamkowa MSBS-5,56, pasująca do broni kolbowej i bezkolbowej. Podobieństwo jakie ja widzę dotyczy pewnych rozwiązań komory spustowej w odmianie klasycznej, jeżeli chodzi o rozmieszczenie manipulatorów.
Niemalże identyczna komora zamkowa, manipulatory świadczą chyba o co najmniej bardzo zbliżonych mech. wew....
Czy Tobie się aby nie myli komora zamkowa z komorą spustową? Poza tym, jeżeli Twoim zdaniem owe mechanizmy wewnętrzne mają być zbliżone, to wyjaśnij mi, jak w ACR realizowane jest wyrzucanie łusek na prawą lub lewą stronę przy przestawnym zamku? Poza tym, dajmy na to, napisz, jak się ma suwadło i zamek AR-18 w odniesieniu do ACR i MSBS-5,56 (a jeszcze lepiej jak porównasz z G36, SCAR i CZ805 BREN). Zresztą już nawet takie pytania zadawałem, ale osobie o zerowej merytorycznej wiedzy. Widać, że na ten temat polemizować nikt nie chce, albo... po prostu nie potrafi. Bo gdyby potrafił i miał choćby podstawową wiedzę, to cały zarzut o "podobieństwie" nagle by zniknął. Tak po prostu wygląda zestawienie realnej wiedzy z, cóż, spekulacjami na podstawie niepoprawnie analizowanych danych. Zresztą, komentowanie też nie do końca jest na miejscu, bo MSBS-5,56 pod względem zarówno wnętrza, jak i zewnętrza cały czas się zmienia, na dobrą sprawę dzisiaj nie wiadomo, jak będzie wyglądał - o ile w ogóle będzie wyglądał, bo przyszłość tej konstrukcji nie jest znana - za kilka lat. Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites
Na przykład WZS BOR kupił SCARy L a później SCARy H jako pierwszy znany użytkownik w Europie i jak widać dowiedzieliście się o tym relatywnie szybko.
Aż za szybko. Przypomniałem sobie, że to jest bodaj jedyne sprostowanie, które musiałem w swojej dotychczasowej karierze zamieścić, bowiem poinformowałem o wygranej pewnego dostawcy w przetargu na broń dla BOR jeszcze zanim... przetarg się rozpoczął (vide ramka w R-wto 06/2009).
Spoko, biorąc pod uwagę kto jest odpowiedzialny w IMS za ten temat przyjąłem najprostszy wariant. Nie wnikam skąd masz informacje o ACR i czy wiesz do kogo trafiły.
Bez przesady, nijak się nie denerwuję. Strzał pewnie byłby dobry, gdybym szedł po tej linii, bo z opisywaną przez Ciebie osobą miałem kontakt przy okazji M4A3 i nie tylko bodaj w 2006, ale informację potwierdził ktoś inny.
Link to post
Share on other sites
wyjaśnij mi, jak w ACR realizowane jest wyrzucanie łusek na prawą lub lewą stronę przy przestawnym zamku?

Whoa, MSBS ma coś takiego? Oby znowu się nie okazało, że kolosalna kasa na badania i projekty poszła psu w d..., jak to zwykle w tym kraju bywa, bo odnoszę wrażenie że nasi inżynierowie naprawdę się postarali. Jako totalny laik, żeby nie było.

Link to post
Share on other sites
Whoa, MSBS ma coś takiego?
Tak z ciekawości, czy Ty cokolwiek czytałeś na temat MSBS-5,56? Wiesz, w różnych czasopismach wielu ludzi na ten temat pisało wiele rzeczy, w Sieci jest sporo zdjęć, na których widać komory zamkowe w układzie klasycznym i bezkolbowym z oknami wyrzutowymi po obu stronach, a tutaj nagle dla Ciebie, jedna z podstawowych cech karabinka, jest "szokującą nowością". Coraz bardziej zaczynam rozumieć, że w większości przypadków na porównywaniu kształtu zewnętrznego wiedza ludzi na temat broni zaczyna się i... kończy, o czym dosyć dobrze świadczy ten wątek.
Oby znowu się nie okazało
Co to znaczy "znowu", drogi znawco tematu?
że kolosalna kasa na badania i projekty poszła
Jaka niby "kolosalna", drogi znawco tematu? W porównaniu z czym ona jest "kolosalna"? I czy w ogóle rozumiesz, dlaczego każde państwo łoży na badania, z których niekoniecznie cokolwiek musi wynikać, czy taka podstawowa wiedza również jest dla Ciebie tajemnicą?
psu w d..., jak to zwykle w tym kraju bywa
Co to znaczy "zwykle", powtórzę pytanie. Napisałeś, drogi znawco tematu, śliczny i okrągły sloganik, którym pewnie można zaszachować kolegę w Twojej okolicy. A teraz ja rozkładam Ci ten slogan na czynniki pierwsze, sprawdzając czy cokolwiek za nim stoi, czy pojawiła Ci się w głowie choć odrobina refleksji nad tym, co napisałeś, czy to jest typowy bełkot pozbawiony sensu, połączony z typowym dla charakteru Polaka narzekaniem na wszystko, wszystkich i zawsze.
bo odnoszę wrażenie że nasi inżynierowie naprawdę się postarali. Jako totalny laik, żeby nie było.
Jako "totalny laik", drogi znawco tematu, to odnoszę wrażenie, że nie powinieneś formułować takich sloganów jak wyżej. A nie powinieneś, bo jesteś właśnie laikiem, który chciał jakoś błysnąć w zagadnieniu. Innymi słowy, straciłeś swoją szansę, aby siedzieć cicho.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...