Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolejny zieleniak - pytanie o gogle/okulary


Recommended Posts

Panowie,

postanowilem pobawic sie w ASG. A ponieważ mam swoje lata (oby nie za duzo) to wyciagnalem z szafy starego woodlanda, skombonowalem aega wiec pozostaje mi tylko dobra ochrona.

Nie chce wywalic nie wiadomo ile ale chce kupic cos niezlego i markowego.

I tu mam problem. Jako okularnik chcialbym kupic cos z integralna wkladka.

Czy mozecie mi podpowiedziec jakie sa wasze doswiadczenia z goglami z wkladka integralna?

Od razu napisze ze kontakty nie wchodza w gre (oczy mnie bola nawet jak przechodze obok optyka:) ). Natomiast gogle na okulary to wydaje sie dla mnie jest sposob na noszenie masy szpeja na twarzy.

 

znalazlem gogle bobster spectrax - ale nie sa balistyczne wiec odpadaja.

moze ktos z was nosi cos podobnego ?

ESS? Bolle X800?

z gory dziekuje za odpowiedz.

Przemek

Link to post
Share on other sites

Dzieki za szybka odpowiedz, ale chodzi mi dokladnie o to czy ma to sens. Slyszalem jedna opinie ze te wkladki wypadaja. Wiec chodzi mi konkretnie o ich zachowanie i ogolnie rozumiany performance.

Na forum jest tyle postow odnosnie jakosci zarowno ess jak i bolle ze wiem ze to dobre zabawki. Nie wiem tylko jak sie zachowuja w wersji wyposazeniowej dla okularnikow.

Link to post
Share on other sites

Ja jako okularnik używałem przez półtora roku gogli Bobster Prowler z wkładką (a wadę wzroku mam -6 na każdym oku, więc wkładka gruba :]) Wkładki zakłada się tak, że nie ma opcji, żeby coś wypadło, gogle można przerobić błyskawicznie na okulary (można wyczepić pasek i zamontować zauszniki). Antifog działa i pomimo zwartej konstrukcji mają całkiem niezłą wentylację (wkładka korekcyjna nie parowała jak głupia). Mogę polecić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozwolę się podłączyć.

Niedługo muszę z powodów zawodowych robić za dokumentalistę na pewnej strzelance airsoftowej i pomyślałem, że warto by zadbać o ochronę oczu (Laokoon był bardzo sugestywny :wink: )

Wiem, że na strzelnicach w kilku komendach używają Peltor Tora (http://www.peltor.se/pl/Product.asp?PageNumber=423&ProductCategory_Id=62&Product_Id=124) i sobie bardzo chwalą, były podobno przypadki trafienia łuską i wszystko było w porządku, ale nie spotkałem się z opinią po teście repliką przy powiedzmy 450 -500 fps, w związku z tym pytanie.

Czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Link to post
Share on other sites

Również mam Peltor Tora i żadnych zastrzeżeń. Czuję się w nich bezpiecznie. Dostałem postrzały, owszem z daleka, ale ludzie mają 450+ FPS w lesie u nas i jest bez problemu z wytrzymałością. Nie ja jeden ich używam w moim środowisku i nie słyszałem żeby poległy w starciu z 6mm. Peltor to poważna i renomowana firma o wszystkie atesty zadbali. A jak chcesz coś naprawdę "extra safe" polecam SPECS kontraktowe US Army. Tanie, łatwo dostępne na allegro, bardzo gruba szybka, pasują też na ludzi z większą głową (dla mnie to był duży plus :) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...