Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Co do produkcji, to trochę jestem w kropce, bo wąskim gardłem jest dostępność gearbox-ów.

W sumie projekt z małej konwersji ewoluował do dużego i skomplikowanego projektu, warto byłoby go wprowadzić do "produkcji" :zastanawia:

 

Jutro wytoczę tłok do testów wytrzymałościowych, wystrzelę parę pełnych butli 1.5kg CO2 aby zobaczyć czy coś się zużywa po długim czasie użytkowania.

 

Mam zamiar przetestować Bufor, który wymyślił Sushi.50 - może doda kilkanaście FPSów :)

 

Jeśli ktoś ma komory hop-up do M4 (dwu-częściową) na sprzedaż niech da znać, chciałbym dwie sztuki.

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kuba- osoba która chce twoją konwersję może podesłać ci swojego gearboxa :wink:

Niby tak, ale wolę dłubać w swoim, a nie czyimś :)

 

Wytoczyłem nowy, szczelny tłok i dalej jest około 380FPS przy 12Barach. Aktualnie nie mogę dać wyższego ciśnienia.

410FPS z lufą 610mm/6.08

 

Trochę mało FPSów... :/ chyba już się nic nie wyciśnie. Sprawdzę jeszcze inną sprężynę i "bufor" przed elektrozaworem :icon_confused:

 

img2921d.th.jpg

img2929a.th.jpg

img2956g.th.jpg

img2960d.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Kwestia małego elektrozaworu, i wężyka łączącego elektrozawór z tłokiem.

Niestety w wersji drop-in jest to ograniczenie technologicznie - nie do przeskoczenia, póki nie wyprodukują odpowiedniego elektrozaworu ;)

 

W wersji z elektrozaworem 500l/min, który można ukryć w kolbie można osiągnąć 470FPS przy 13BARach i lufie 40cm.

 

Teraz pora ruszyć dalej. Czas wymyślić konwersję AEGa na gazówkę, ale bez używania elektroniki i elektrozaworu, strzelającego w FullAuto, coś jak GBB. Ale to już nadaje sie na drugi temat... :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Mam w końcu długą lufę, 610mm(6.08mm).

Wyniki w konfiguracji:

1) sama lufa 610mm + elektrozawór 550l/min = 510PFS

2) sama lufa 610mm + elektrozawór 200l/min = 400FPS

Ciśnienie 12.5BAR, kulki 0.2g

 

Dojechały też płytki PCB do konwersji. W weekend wszystko postaram się złożyć w kompletny gearbox drop-in.

 

-> Padaka:

Pisałem, że na SAMEJ lufie jest 510FPS. Bez konwersji. Taki punk odniesienia do możliwości lufy i dużego elektrozaworu w stosunku do konwersji z małym elektrozaworem w gearboxie.

 

Update:

Konwersja drop-in "zjada" ok, 20-30FPSów.

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

"Teraz pora ruszyć dalej. Czas wymyślić konwersję AEGa na gazówkę, ale bez używania elektroniki i elektrozaworu, strzelającego w FullAuto, coś jak GBB. Ale to już nadaje sie na drugi temat... "

 

 

Czyżby szansa na rozwinięcie mojego projektu? :) Nadal nie mogę ruszyć mechanizmu spustowego, tak żeby upchnąć to w korpusie. Czyli układ w fazie rozmyślania.

Edited by wespoli
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wstawiłem mocniejszą sprężynę (jakaś M110-M120) - wynik 390PFS, czyli jest wzrost 10-15FPS.

Wstawienie baardzo słabej sprężyny nie zmniejsza mocy.

 

Wg mnie trzeba sprawdzić sprężynę pokroju M150 albo mocniejszą - ma ktoś na sprzedaż jakąś taką sprężynę - o regularnych zwojach ? Wtedy powinno się udać przełamać 410FPS z 0.2g kulkami.

 

Podliczyłem dokładniej koszty...

Cały, kompletny gearbox typu drop-in to koszt rzędu 899zł.

Policzyłem gearbox 100zł, a frezowanie 150zł - na tych elementach może uda się zaoszczędzić trochę jeśli znajdą się tańsze gb lub tańszy zakład co wykona frezowanie.

Link to post
Share on other sites

Bez znajomości cięzko będzie znaleźć zakład który zrobi frezowanie taniej niż 150zł. Dziadek dziewczyny jak ma dużo roboty to też 100-150zł za błahą sprawę bierze. Chyba że robię 10 elementów na raz, to wtedy potrafi zejść do 50-80zł w zależności od skomplikowania elementu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przyjechał z USA reduktor Palmersa, Micro Rock Regulator.

Trzeba było dorobić przejściówkę aby go dokręcić do butli paintballowej.

Zanim skończył mi się gaz sprawdziłem, że ciśnienie wyjściowe przy maksymalnie podkręconym pokrętle jest większe niż w specyfikacji - 300PSI(20BAR). Na manometrze 40BAR poszło powyżej tej wartości i wywaliło złączkę :D

 

Elektrozawór działa do ciśnienia prawie 20BAR, około tego ciśnienia albo włączył się chyba zaworek zabezpieczający w elektrozaworze, bo taki był dźwięk :zastanawia: . Przy 15barach działa jeszcze normalnie.

Wynik z chrono na ciśnieniu 15-16bar to okolice 410FPS. :icon_biggrin: Gdy napełnię butlę to podam dokładne wyniki.

 

Poniżej fotki reduktora z butlą 20oz.

 

img3294s.th.jpg

img3301m.th.jpg

img3316uv.th.jpg

Link to post
Share on other sites

GBB to inna bajka.

Nie bardzo rozumiem, co tam zmieniać ? Mechanizm jest więc tylko dorobić zewnętrzne źródło zasilania i jazda.

Chyba, że regulacja ROFa jest potrzebna... W sumie nie zastanawiałem się czy można wrzucić do GBB mój mechanizm. Nie wiem jak tam z miejscem itp.

A co do ruchomego zamka to musiałby być on przesuwany pod wpływem ciśnienia, czyli dochodzą rurki i inne elementy... wg mnie to do mojej konwersji nie ma możliwości dodania ruchomego zamka.

Najlepiej skopiować zasadę działania zwykłego GBB i spróbować wepchnąć to w zwykły Gearbox. Hmmm, ciekawe, ciekawe :icon_idea:

Link to post
Share on other sites
Mechanizm jest więc tylko dorobić zewnętrzne źródło zasilania i jazda.

No właśnie nie znając się na tym zastanawiałem się, czy oryginalny mechanizm by się sprawdził.

 

Repliki GBB są dużo lepiej odwzorowane, stąd moje pytanie.

 

A co do ruchomego zamka to musiałby być on przesuwany pod wpływem ciśnienia, czyli dochodzą rurki i inne elementy... wg mnie to do mojej konwersji nie ma możliwości dodania ruchomego zamka.

Rozumiem, że chodzi o konwersję AEG. Bo w GBB ruchomy zamek już jest. Kwestia tylko, czy mogłoby by działać na HPA podobnie jak na propanie? Czy np. siły nie byłyby większe? Albo niezbędny przepływ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...