Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że jedyna droga to doprowadzić zasilanie gazowe w miejsce, gdzie gaz podawany jest z magazynka. Ale wtedy trzeba było by modyfikować magazynki itd. Inna sprawa zrobić ruchomy zamek w miejscu gearboxa w AEGach, pewnie możliwe :). I oszczędność na magazynkach, bo te do GBB są strasznie drogie...

Link to post
Share on other sites

Udało mi się sprawdzić jaka jest wydajność systemu, czyli na ile strzałów wystarcza jaka ilość gazu.

 

Konfiguracja to:

Butla 20OZ + Reduktor Micro Rock ustawiony na 10BAR - ROF 12 kulek/sek, 335FPS.

Strzelanie w dwóch seriach po 15sekund.

 

Wyniki:

1) Po pierwszej serii ubyło 64gram gazu.

2) Po drugiej serii ubyło 70gram gazu.

 

Po drugiej serii butla mocno się zmroziła.

 

Zakładając zużycie gazu na poziomie 65gram/15sekund strzelania wychodzi nam, że w ciągu sekundy układ pobiera 4,333grama gazu, a wiedząc że szybkostrzelność = 12/sek wychodzi, że jeden strzał wymaga 0,361grama CO2.

 

Do butli 20OZ można wlać ciut więcej, więc załóżmy 0,6kg (600gram) gazu z butli dać nam powinno max 600/0,361= 1662strzały, jeśli nie pozwolimy aż nam butla zamarznie.

 

Pani od fizyki i matematyki może być dumna, hehe ;)

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy z Niemiec przerobił gietę WE i inne repliki GBB pod HPA. To znaczy przerobił ich magazynki.

Nawet udało mu się skonstruować hajkap do GBB :D

Parę fotek:

 

gieta w całej okazałości:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000482/0000482426_normal.jpg

hajkap GBB:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000472/0000472449_normal.jpg

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000482/0000482409_normal.jpg

Parę przerobionych magów:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000513/0000513382_normal.jpg

 

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę z nim pogadać. Może powie co i jak robił.

Link to post
Share on other sites

Jest to rozwiązanie bardzo dobre, nawet popularne, ponieważ GreenGas jest drogi a CO2/HPA tanie i można strzelać dużo taniej. Cała sztuka to wrzucić reduktor ciśnienia, dać odpowiednie ciśnienie i przerobić magazynek na wężyk lub szybkozłączkę.

 

Viamortis, przy HPA nic nie zamarza więc można na raz wystrzelać całą butlę, a gdy szybko będziesz opróżniał butlę CO2 to zaraz zamarznie i będzie koniec strzelania, no i drastycznie spadnie wydajność strzałów/gram ;)

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy z Niemiec przerobił gietę WE i inne repliki GBB pod HPA. To znaczy przerobił ich magazynki.

Nawet udało mu się skonstruować hajkap do GBB :D

Parę fotek:

 

gieta w całej okazałości:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000482/0000482426_normal.jpg

hajkap GBB:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000472/0000472449_normal.jpg

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000482/0000482409_normal.jpg

Parę przerobionych magów:

http://cdn.airsoft-verzeichnis.de/bilder/0000513/0000513382_normal.jpg

 

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę z nim pogadać. Może powie co i jak robił.

Długo mu już bangla w takim konfigu? Nic się nie sypie?

Link to post
Share on other sites

nic się nie sypnie - jeśli nie będzie szalał z ciśnieniem.

 

Zasada działania zostaje bez zmian - więc nie ma co się sypać. Nie bardziej niż gdyby stosował GG, a może nawet mniej - przy HP nie ma efektu zmrażania materiału więc i jego "kruchliwość" jest mniejsza. Ale to już tylko moje domysły.

 

P.

Link to post
Share on other sites

Masz racje, przy przeróbkach HP trzeba tylko uważać na ciśnienie wyjściowe. Kiedyś z nudów przerobiłem (nie pamiętam modelu) pistolet na green gaz który miał serie na co2 z butlą- pojawił się problem że w magu było tylko 26 kulek... :icon_confused:

 

Ciśnienie green gazu w magazynku to chyba ledwie 3 bary- ale nie jestem pewien.

 

Udało mi się skończyć barretta na CO2, muszę tylko zlutować płytkę sterującą bo butla 12OZ starcza na 100 strzałów :happy:

 

Elektrozawór FESTO 900l/min:

 

Kulki 0,20g:

-ciśnienie 7BAR

-HU na 0 = 510 FPS

-HU wyregulowany lekko = 495 FPS

 

Kulki 0,40g:

-ciśnienie 7BAR

-HU na 0 = 445 FPS

-HU wyregulowany do strzału = 465 FPS

 

Dlaczego tak mało?

 

Złączki na wężyk 6mm, wężyk 6mm czyli śr. przepływu 4mm, zupełny brak jakiegokolwiek bufora. Na razie pod względem energii kinetycznej osiągi mnie satysfakcjonują, lecz chciałbym postrzelać do puszek. Trzeba wymienić złączki i wężyk + bufor. Osiągi powinny znacznie wzrosnąć.

 

Nie używałem konwersji Kuby- z braku funduszy oraz nie potrzebny mi tryb auto. Jak będę wymieniał złączki to pochwalę się zdjęciami.

 

Koszta:

 

-Szkielet GB miałem swój, zespół cylindra też oraz listwa popychacza + dysza, chwyt, głowica tłoka.

-elektrozawór 96zł

-złączki + wężyk 17zł

-reduktor techniczny 45zł

-butla 12OZ CO2 75zł

-płytka sterująca- 8zł

 

Razem- 240zł.

Link to post
Share on other sites

Jaki kost wszystkiego? I czy dalo by to zrobic do sr25 i czy dalo by sie wtedy osiagnac 600 fps przy lufie 650mm przy dluzszym cylindrze

Cylinder nie zmienia FPSów, więcej FPS = większe ciśnienie. 600 na kulkach 0.2g jest nie osiągalne jak narazie. Natomiast w gazówkach wyniki powinno podawać się w J, bo im cięższa kulka tym większy zysk mocy z gazówki w porównaniu do AEGów.

 

Koszt to również butla, reduktor, czy zawór bezpieczeństwa ;) 900zł konwersja, butla 100zł, reduktor używka $37, zawór bezpieczeństwa 50zł. Wychodzi tyle co dobrej klasy replika. A czy warto ? Cóż... takie hobby :biggrin:

Link to post
Share on other sites

To była mowa o drop-in wersji, czyli nie tylko to co toczy tokarz ale gearbox, elektrozawór, elektronika...

Wariant podstawowy, same części "toczone" to koszt ok 200zł, do tego 20zł cylinder.

 

Niedługo będę miał kilka sztuk konwersji na sprzedaż, osoby które wcześniej się dowiadywały, a są dalej zainteresowane niech dadzą znać na PM. Na początek tylko wariant podstawowy, czyli zespół cylindra z mechanizmem wewnętrznym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
To chyba nie wg mojego projektu ? Widzę dyszę czarną, więc chyba plastikowa... Jak zrealizowałeś przeładowanie - wprowadzenie kulki do komory ?

Snajperka fajna, gratuluję zdolności :D

 

Nie jest to wg. twojego projektu :wink: Niepotrzebna komplikacja, a tryb auto zbyt korci...

 

Tak jak napisał Zambezi, długa droga spustu popycha listwę popychacza na której znajduje się dysza. Powrót przy pomocy o-ringa. Miała być sprężynka, ale zgubiłem. :icon_confused:

 

Chyba nie ma prostszego i tańszego rozwiązania :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Panowie eksperci, mam takie pytanie. Czy:

Jeżeli chcę mieć tylko autoamtyczny tryb ognia i przed konwersją Kuby podłączę zaworek bezpieczeństwa, do tego reduktor odpowiedni, potem zawór do zbiornika i w końcu zbiornik/butlę. To ma to szanse działać? Bo jak tak siedze i myśle to mi się wydaję, że tak. kwestia jakie cisnienie na zaworach i tak dalej to swoją drogą bo to trzeba bedzie policzyć.

 

I przy okazji mam pytanie dotyczące funkcjonowania konwersji na CO2: faktycznie w warunkach polowych przy długim ogniu ciągłym, gaz na wskutek rozprężania może tak zmrozić materiał że konstrukcja się uszkodzi?

Link to post
Share on other sites

Przy długim ogniu ciągłym szybko zamrozisz gaz w butli i w najlepszym wypadku spadnie wydajność, tzn. dużo szybciej opróżnisz butlę. Nic się nie uszkodzi, ewentualnie jak opróżnisz butlę 1.5kg za jednym razem to pewnie wężyk stanie się twardy i zamrozi się, i tutaj jest wg mnie główny problem bo przy tanich złączkach mogą one puszczać gaz gdy wężyk jest śliski.

Ale mówiąc szczerze nigdy nie będziesz siać przez minutę ogniem ciągłym.

 

A pierwsza część pytania jest ok, ważne ciśnienie na wyjściu(do 15bar w moim elektrozaworze), a zawór bezp. się przydaje gdy masz reduktor co może dać większe ciśnienie :)

 

 

BTW, Xyanek:

Mierzyłeś FPSy ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...