Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Wydaje mi się, że odpowiednio dobrana sprężyna (dobrana pod względem ciśnienia i fps jakie Cię interesuje) powinna sobie poradzić z cofnięciem "tłoczka".

 

Otwór w postaci 6mm lufy może okazać się za mały, żeby dostatecznie szybko opróżnić komorę tłoczka. Ciśnienie powyżej 5 bar jest to już solidna przeszkoda dla sprężyny. Przydatny może okazać się zawór szybkiego spustu http://air-com.com/zawory_szybkiego_spustu_sv.html opróżniający komorę podczas cofania tłoczka przez sprężynę . Tylko trzeba by przerabiać cylinder.

 

Zawór którego użyłeś, był już testowany na forum - ma wytrzymałość, ale potrzebuje dużo prądu do otwarcia i ma mały przepływ.

 

Ja bym sięgnął w ostateczności po sterowanie każdym kolejnym cyklem elektrozaworem. Według mnie prawidłowe działanie tego mechanizmu to kwestia kilku poprawek.

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filmik z pierwszego testu:

 

W porównaniu do prototypu PolarStara mój jest bardzo wolny. Czyli tłok chodzi zbyt ciężko, lub za słaba sprężyna. I to chyba z tym będzie największy problem - z doborem sprężyny. Z drugiej strony wolniejsze strzały są mocniejsze :) W sam raz dla snajperów, duża moc w trybie semi-auto.

Link to post
Share on other sites

Sam pomysł podobny do mojego. Zastosuj elektro zawór 3/2 i problem wolnego powrotu do stanu początkowego rozwiążesz. Podczas powrotu do pozycji startu będziesz podłączał komorę z wcześniej podanym ciśnieniem do atmosfery i problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

a zastanawiał się ktoś nad zastosowaniem wtryskiwaczy od gazu od samochodu zamiast elektrozaworów ?? o ile mi się wydaje wtryskiwacze nie są jakieś bardzo wielkie i powinny się zmieścic do repliki a ich czas reakcji wynosi koło 1,5-2ms tylko nie wiem pod jakim ciśnieniem mogą one pracowac :/

Link to post
Share on other sites

Można jeszcze pokombinować z solenoidami paintballowymi, są dużo mniejsze i zadowolą się baterią 9V.

Smarts-Parts Blackheart (około 320-370zł) + regulator wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jeśli się nie mylę to w zestawie jest solenoid i QEV. Do tego dochodzi płytka z programem oraz laserowe oczy służące do wykrywania kulek.

Dzięki temu mamy około 20bps, różne tryby strzelania, pracę na niskim ciśnieniu (fpsy są takie same co na wysokim) i po upchaniu oczek replika nie będzie strzelać bez kulek. No to by było na tyle teorii :)

Jest jeszcze opcja kupna jakiegoś używanego markera i przełożenia bebechów (polecam SP1/Vibe), ale to wydaję się już mniej opłacalne (11bps, brak oczu).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

-> Marcinek83

Butla oczywiście na plecy i jazda - jak płetwonurek ;)

 

A mówiąc poważniej to niestety coś za coś. Rezygnacja z tradycyjnego gearboxa AEGa na rzecz "pneumatycznego" to niestety ale i konieczność pogodzenia się z wężykiem i butlą w plecaku, bo miejsca jak zauważyłeś dużo nie ma :icon_cry: No chyba, że ktoś chce GBB. Dla mnie zewnętrze zasilanie to zaleta, a nie wada :cool:

 

Problem "upchnięcia" to będzie ważny na końcu, narazie jeszcze nie skończyłem mechanizmu w 100 procentach.

Link to post
Share on other sites

Zajrzyj na rap4 :D Od dawna HP jest w airsofcie i nie trzeba biegać z butlami na plecach.

Rozumiem że temat mógłby być czymś nowym z racji tego że nie ma replik na HP, ale są, RAMy.

Odkrywamy coś na nowo czy robimy taniej?

Gdzie jest airsoft? Od początku chodziło o to by mieć replikę a nie mega wyrzutnik kulek. Popatrzcie na nowoczesne markery, coraz częściej przypominają ostrą broń, ale jedno w nich dalej boli... gdzieś widać zawór, gdzieś jest butla.

Więc po co marnować życie na to by replika rąbała z HP i nie wyglądała jak replika, zamiast cieszyć się tuningowanym gazikiem bądź M4 WA co2 ? Nie wygląda to przynajmniej jak marker.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Po to aby osiągnąć powtarzalność strzałów. Może komuś nie przeszkadza butla? Tobie nie musi się to podobać tylko właścicielowi i to on decyduje czy tak chce czy inaczej.

 

Co do odkrywania na nowo, gdzie można kupić replikę emki z elektrozaworem? Szkielety Polarstara nie są dostępne w sprzedaży jeszcze.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Odnośnie postępów:

img1840ng.jpg

 

Jak widać mam już elektrozawór typu 3/2 normalnie zamknięty. Cewka 12V, przepływ niby 550litrów/min, a średnica nominalna otworu 5mm. W porównaniu do poprzedniego "akwariowego" elektrozaworu ten ma duużo większy podmuch :icon_razz2:

 

Oczywiście, tak jak parę osób sugerowało elektrozawór 3/2 załatwił sprawę długiego powrotu tłoka po strzale. Układ obecnie działa tak jak powinien. Tryb semi jest więc gotowy.

 

Przeglądając forum znalazłem świetny projekt MOSFETa (System Sterowania Ogniem Digital Fire), który po małej przeróbce będą chciał wykorzystać w swojej modyfikacji: TUTAJ LINK Zapewni on w pełni regulowany ROF w trybie Full-Auto.

 

P.S.

Rozmawiałem z gościem z Rosji (na pierwszej stronie jest link do jego systemu na YouTubie) i może on sprzedać swój system, jeśli ktoś chce. Tylko, że jego układ pracuje na ciśnieniu ok 300PSI.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/show_item.php?item=1472952499

Kupiłem ostatnią sztukę :D

 

Ten jest oczywiście jest za duży i nie ma go gdzie upchnąć, jednak też szukałem jakiegoś w wersji mini i tutaj znalazłem najmniejszy LINK, jednak ten ma przepływ 19l/min, więc za mało. Wg mnie od biedy zawór może być koło butli i baterii, czyli w plecaku - ale to oznacza jeden kabel więcej (do spustu).

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem filmik z ostatnich testów:

http://www.youtube.com/watch?v=-FAs0g5hg1k

 

Widać znaczną poprawę działania systemu. Na chwilę obecną wszystko gotowe już jest do wykonania drugiego prototypu, który ma szanse być już wersją finalną ;) Warto zwrócić uwagę na "podmuch" strzału, jest mocniejszy niż w konwersji PolarStara :D

 

 

Tutaj rendery z wprowadzonymi zmianami:

screen0114.th.jpgscreen0115.th.jpg

screen0116.th.jpgscreen0117.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...