Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łączenie Kamuflaży (zapoznaj się z pierwszym postem)


Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam takie pytanie.

Co sądzicie o łączeniu kamuflaży?

Proszę powklejajcię zdięcia takich kombinacji.

CO sądzicie o kurtce Dpm a spodniach Multicam?

 

Z góry dziękuje!

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Jak coś to przepraszam za błędy.

 

Apel do wszystkich - nie róbmy z tego ciekawego tematu, wątku pt. "Czy zielone spodnie będą mi grać z żółtą koszulką i kamizelką w kolorze róż Pompadour, bo wydaje mi się to fajne", a taki, w którym można podzielić się opiniami nt. wykorzystywania mieszanki wzorów maskujących, jak choćby DDPM+DPM lub WC/D3C i ich przydatności i skuteczności w terenie. Najlepiej ze zdjęciami.

 

Potraktujcie ten apel jako prośbę.. nie do odrzucenia.

 

Widzę, że prośby nic nie dają. W takim razie jeśli sytuacja będzie się powtarzać polecą ostrzeżenia/bany.

 

OFF

Link to post
Share on other sites
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie tylko na ile to zamierzone działania, a na ile przypadek, bo "nie było innych" albo "bo było pod ręką"?

 

Na airsoftowym polu bitwy oczywiście liczy się wygląd, lans i każdy w DPMie ze szpejem w woodlandzie będzie już "noobem", no ale na prawdziwej wojnie to raczej nie bardzo :P

Link to post
Share on other sites

Na dzisiejszą strzelankę wybrałem się właśnie w spodniach MC i górze M84, na to kamizelka w zwykłej, ciemnej zieleni. Jeśli chodzi o kwestie wizualne to odniosłem dość pozytywne wrażenie, a jeśli o kwestie "działania" to chyba jeszcze lepsze :cool:. Z drugiej strony, mój brat wybrał się w spodniach M84 i górze od flecka plus pososzelki w OD. W tym przypadku efekt był raczej odwrotny i było go widać już ze sporej odległości. Dodam jeszcze, że u mnie przeważają raczej drzewa iglaste i suche trawy(śniegu już niewiele), tak więc moja kombinacja dość dobrze się sprawdziła. Jeśli chodzi o łączenie kamuflaży to jestem na tak i myślę, że to dobra alternatywa, jako że kamuflaż "uniwersalny" nie istnieje, a odrobina fantazji nie zaszkodzi :wink:.

Link to post
Share on other sites

Mieszanie camo jest ochydne... nawet gorzej. Ale to tylko moja opinia. A w swojej 'karierze' widziałem niezłe efekty tego łączenia- człowiekowi nie dobrze się robiło, i gratuluje ludziom którzy nie boją się takich herezji na siebie zakładać.

Pozdrawiam

 

Ty, Esteta - kamuflaż ma działać a nie wyglądać. Jak nosisz plamki, żeby się czuć piękniej to Twój problem.

 

Skuteczne? Bardzo.

dscn0589q.jpg

Link to post
Share on other sites

Młodośc ma swoje prawa i 20% znizki w Rossmanie. A tak serio, to łączenie kamuflaży stosuje się już od czasów konfliktu w Wietnamie, stosuje się dzisiaj i będzie się stosować. Dlaczego? Bo jest skuteczniejsze w danych środowiskach niż jednokolorowy zestaw. :happy:

W airsofcie też, no chyba, ze jesteś obostrzony wymaganiami reko/wzorowania się. :bialaflaga:

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Ja także nie widzę problemu łączenia kamuflaży, a czasami nawet daje to więcej jak co np przetestowałem nosząc na jesień/wiosnę itp gdy podłoże jest jasne od uschniętych liści i traw, a pnie drzew itp są ciemniejsze takie połączenie:

 

DSC05042.jpg

 

Spodnie MC, kurtała gore w panterze.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

xenon - właśnie zrobiłeś z siebie debila, pisząc takie głupoty. Czasami łączenie kamo po prostu się sprawdza, nikt nie mówi tutaj o mieszance wedlowskiej. Może specjalsi to debile, czujesz się od nich lepszy? Albo chociażby USMC. W ostatnim Special Ops były zdjęcia marinsów ćwiczących w zimie, jeden z nich miał kurtkę w MARPAT woodland na sobie, a spodnie miał w nowym kamuflażu zimowym USMC. Na tle drzew iglastych ( na ziemi leżał śnieg ) był niewidoczny z paru metrów.

 

Cóż, ludzie, którzy z każdego próbują zrobić debila najczęściej sami na takowych wychodzą. :wink:

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja rzadko kiedy mam na sobie cokolwiek w jednolitym kamuflażu. Czapka w brzozie jasnej, góra od sumraka, spodnie od gorki w ss-jesień. No ale mieszanie kamo to rosyjska domena, tam mało kto jest ubrany jednolicie jak bozia przykazała :) Jeszcze pomysłem zapożyczonym od Potfora jest noszenie na wiosnę spodni od afgana lub spodni IDFu do bluzy kamuflażowej, np. od KLMK. Efekt bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, widział ktoś połączenie munduru dpm woodland i na to oporządzenie w dpm desert ? Jestem ciekaw czy będzie to tak okropnie wyglądało i czy lepiej iść w olive, który upatrzyłem sobie na początku

 

EDIT:

 

ew. połączenie woodland US i DPM

Edited by bszlo
Link to post
Share on other sites

Zdarzało mi się łączyć DDPM i DPM w następujący sposób - spodnie, kamizelka (Osprey) i pokrowiec na hełm DDPM, kurtka DPM. Wygląda nawet fajnie, ale jeśli zależy Ci na walorach maskujących w terenie leśnym to raczej idź w oliwkę, desert DPM pośród drzew strasznie się świeci.

Link to post
Share on other sites

Wyglądać to pewnie jakoś będzie. Maskować jednak nie, głównie ze względu na czarną bluzę.

 

Apel do wszystkich - nie róbmy z tego ciekawego tematu, wątku pt. "Czy zielone spodnie będą mi grać z żółtą koszulką i kamizelką w kolorze róż Pompadour, bo wydaje mi się to fajne", a taki, w którym można podzielić się opiniami nt. wykorzystywania mieszanki wzorów maskujących, jak choćby DDPM+DPM lub WC/D3C i ich przydatności i skuteczności w terenie. Najlepiej ze zdjęciami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...