Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łączenie Kamuflaży (zapoznaj się z pierwszym postem)


Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok. Przymierzam się do zakupu 6094 od TMC ale są tylko rozmiary M. Znajomy który ma powiedział że będzie na mnie wyglądał jak u tego gościa i że może być za wysoko. Mam 2m wzrostu i 110kg wagi dlatego się zastanawiałem ;)

Ale dzięki jeszcze raz.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia z połączenia AOR1 z woodlandem albo ucp?

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle, to uważam, że w ASG, zagadnienie "pasuje - nie pasuje" ma znaczenie trzeciorzędne, a nawet byłbym skłonny stwierdzić, że nie ma żadnego znaczenia. Generalnie można biegać w dresiku, a nawet w podżamie, jak komu wygodnie.

 

Co innego przy "stylizacji" (nie mówiąc o rekonstrukcji). Uważam, że jeśli podejmujemy się stylizacji, to trudno nie zastanawiać się nad dopasowaniem umundurowania, oporządzenia i repliki. Dziwnie wyglądałby "Flektarnowiec" w Molle Plate Carrier i z M4/16 w rączkach, a jeszcze dziwniej "Marpatowiec" w oporządzeniu S95 wywijający PPSh, albo rosyjska "Palma" w PLCE i z G36.

 

Zaopatrując się w elementy szpeju, należy wprzódy zastanowić się jaką przypisujemy sobie rolę w ASG, czy tylko chcemy się bawić na lokalnych strzelankach, czy zamierzamy uczestniczyć w ambitniejszych imprezach, w których coraz częściej zalecana jest stylizacja.

No i podstawowa rzecz - finanse - "szpejujmy" się na tyle na ile nas stać. Warto zastanowić się kupując "Woodland", czy będzie na stać na odpowiednią kamizelkę modułową i M4/16, a ubierając się w CCE - ile będzie nas kosztowal Famas, choć w tym przypadku MP5 też będzie współgrał.

 

Zatem uważam, że powinien nami kierować primo rozsądek, secundo rozsądek, tertio rozsądek.

 

Na koniec, aby usatysfakcjonować Dextera napiszę:

To jest moje osobiste zdanie! :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Komplikujecie.

 

Takie jest moje zdanie, że kamuflaże miesza się w zależności od potrzeb czy dostępnego szpeju, a nie dlatego bo że... jak widać, miesza się AORy z MC, TigerStripe z AORem czy Woodland z MC/AORem. Niemcy mieszają MC z fleckiem czy AUSDPM ( wiadomo co co chodzi :D ). Racja, są przypadki do których nie powinniśmy się dopuszczać, ale to- rzecz gustu IMHO.

Link to post
Share on other sites

Kamuflaż służy do kamuflowania. Zatem zależy od ternu. Kompilacje w rzeczywistości wynikają:

A) z logistyki (bo tylko to jest)

B) z mody (no bo nowe camo z promocją w sieci jest po prostu modne)

C) z potrzeb innych (np. konieczność działania z ANA w woodlandzie ale oporządzenia już nikt nie dostarczył - zatem w sumie z A, logistyki)

 

Na potrzeby airsoftu w lesie, jeżeli połączy się kamuflaż leśny jednego typu z dowolnym innego typu to razem dalej będą działać. Uczmy się od przyrody. Sarenka ma białe dupsko a z 30 metrów jej nie widać.

Zatem jedynym powodem zadania pytania "czy pasuje" (albo jeszcze śmieszniejsze, dotyczące odcieni CB lub oliwek) jest obawa przed wyśmianiem lub "nieprofesjonalnym" wyglądem na zdjęciach.

Link to post
Share on other sites

Ale na szczęście nasze życie nie zależy od tego kamuflażu i możemy jeszcze dobrać to co nam się podoba. :-) To hobby to po części zabawa w żołnierzyków, więc większość chce "jakoś wyglądać".

No może nie licząc typowo weekendowych graczy którym do szczęścia potrzebny jeden hi-cap i flecktarn :-)

Edited by MoreLike
Link to post
Share on other sites

Żołnierze w A-Stanie czy w innym rejonie świata łączą kamo żeby dobrze wyglądać na fotkach? Nie. Wszystko jest czemuś podporządkowane. Tak jak napisał "MoreLike" dla nas na szczęście życie nie zależy od kamo. A że niektórzy z Nas chcą wyglądać jak "specjalsi" itp albo chcą dobrze się kamuflować w naszych lasach to właśnie powstają takie tematy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Poszukuję pomocy, zamierzam sobie kupić spodnie w marpacie i potrzebuję z nimi jakiegoś fajnego połączenia ładownic. Ładownice będę kupował w miwo. Myślałem o multicamie, ale wydaję mi się trochę za jasny do marpatu. Nie chcę z siebie również robić jakiegoś aesgeja, ale po protsu nie chce by wyglądało to "pstrokato". Czy łączył ktoś marpat z CCE? Bądź ma fajne połączenia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...