Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalker Zona Nysa IV "Incydent 82"


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czołem!

Znów czas na jakieś konkrety. Od mojej strony pojawią się dwie postacie NPC, tzn jak zwykle ja oraz mój brat. Szczegóły poniżej:

 

 

- Leśnik -

 

Samotnik, dziwak i poszukiwacz, postać enigmatyczna z dość niejasną przeszłością. Wśród stalkerów krążą plotki iż jako jedyny przeżył i zarazem był świadkiem katastrofy jaka miała miejsce w 1982 roku. Jak sam twierdzi zdarzenie to wyzwoliło osobliwą więź ze strefą, żyją w swoistej symbiozie ochraniając się wzajemnie. Niestety plotki trudne do weryfikacji i wywołujące pewną dozę sceptycyzmu, głównie z powodu szacowanego wieku tej osoby. Jednakże na uwagę zasługuje szeroka wiedza jaką posiada oraz intrygujące umiejętności oswajania "pierwotnej fauny" znanej potocznie jako mutanty. Swój jakże wymowny przydomek zasługuje stalkerom, którym wielokrotnie pomagał pełniąc rolę przewodnika, opiekuna czy swoistego mentora. Uważa iż kluczem do przetrwania w Zonie jest zrozumienie jej życia i potrzeb, wsłuchania się w rytm jej bijącego serca a przede wszystkim okazanie należnego szacunku. Przez swoje poglądy uważany jest za sprzymierzeńca Monolitu lecz z drugiej strony chętnie pomaga wysłannikom ze świata zewnętrznego pragnących poznać i zbadać naturę strefy. Obecnie żyje samotnie w małym domku na skraju fortów, między Barem a kordonem. Nadal chętnie służy swą wiedzą i pomocą czekając z otwartymi rękami na nowych przybyszów.

 

71b68ceff5969d04m.jpg 9600157ab65967c8m.jpg 38ad3b8055afa6ecm.jpg

 

 

 

- Gregorij -

 

Redaktor naczelny a zarazem dystrybutor lokalnego periodyku informacyjno-rozrywkowego o wpadającej w ucho nazwie Popromiennik. Z pochodzenia Brytyjczyk, jego dziadek zaś jest rodowitym Ukraińcem. Zagorzały przeciwnik rządów demokratycznych oraz kultury zachodnioeuropejskiej. Z powodu swoich osobistych przekonań politycznych nie mógł się odnaleźć w swoim rodzimym kraju. Wyruszył więc na wschód aby tam szukać spokojnej ziemi dla siebie oraz poznać ludzi, o których sporo już wcześniej słyszał. Do dziś można spotkać go krążącego po Zonie w poszukiwaniu materiałów prasowych do kolejnych numerów Popromiennika. Ostatnio często widywany w towarzystwie dwóch rekrutów - reporterów amatorów. Jest z zasady opanowany oraz chłodno myślący, jednak dosyć specyficzny. Momentami bywa ekscentryczny, zwłaszcza, gdy rzecz dotyczy nowego odkrycia w Zonie czy po prostu materiału na kolejny artykuł. Do życia i ludzi podchodzi z dystansem.

 

61fae1e048e6d0abm.jpg be93519db3429ac2m.jpg 89319f71cdc49b70m.jpg

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w Zonie.

Link to post
Share on other sites

Co do listy graczy to tego nie wiem, to nie moja działka.

Nowa mechanika v.6 zostanie wypuszczona do końca tego tygodnia. Z racji braku możliwości aktualizacji "imprezowej stronki" wszelkie informacje będą pojawiać się tu, w tym nowa mechanika gry. Aby każdy się załapał link do mechaniki zostanie kilka razy podany przy najbliższych okazjach.

Link to post
Share on other sites

Ludzie co wy tak panikujecie ?

 

Nie panikuję, jakbyś mógl zauważyc delikatnie spytalem o mechanikę gry. Nie muszę miec jej na już- jak będzie za miesiąc to tez przezyje. Mechanika to jeden z najwazniejszych elementów gry więc chcialbym miec czas zeby ją sobie na spokojnie przeczytac.

Link to post
Share on other sites
Z racji braku możliwości aktualizacji "imprezowej stronki" wszelkie informacje będą pojawiać się tu (...).

Z tego samego powodu, pierwsza lista zgłoszonych graczy zostanie opublikowana dopiero jutro lub pojutrze. W jakiej dokładnie formie - to się jeszcze okaże :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Co kilka postów padają te same pytania i te same odpowiedzi odnośnie mechaniki i innych mniej lub ważnych rzeczy. Poczekajcie a pewnie wszystko pojawi się w odpowiednim czasie. Z nudów poczytajcie mechanikę z poprzedniej edycji , pewnie wiele różnic nie będzie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o nyskiego STALKERA. A w Cieniu, który niedawno przeszedłem (taki zbieg okoliczności), baru pilnuje dwóch kolesi. jeden w korytarzu za kratą, a drugi zaplecza. Baza "Powinności" jest nieco bliżej baru niż baza "Wolności"

BAR to nie tylko to jedno pomieszczenie z ladą ;) zwróć uwagę że cała ta lokalizacja, całe te 'miasteczko' jest zwane barem...

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Z racji, iż to będzie mój pierwszy stalker chciał bym się dowiedzieć czy miejsce rejestracji dal wszystkich grup będzie w tym samym miejscu?? Pytam się gdyż chciał bym wiedzieć czy stalker mógł by się zabrać jednym jednym samochodem z wojskiem.

Link to post
Share on other sites

Rejestracja graczy tzn. sprawdzanie kto przyjechał, wydawanie legitymacji, map itd oraz ewentualne finalizowanie wpłaty składki odbywa się w Barze - Fort Prusy. Procedura ta wygląda jednakowo dla wszystkich tzn: stalkerzy, wojsko, mutki, frakcje oraz NPC. Natomiast punkty zbiórki oraz odprawa poszczególnych stron gry i frakcji są już wyznaczone przez ich dowódcę.

 

Skoro jesteś stalkerem to po prostu rejestracja w Barze a o wyznaczonej godzinie można wyjść już w teren.

Link to post
Share on other sites

MECHANIKA GRY "Stalker Zona Nysa IV 'Incydent 82'":

LINK

Standardowo - kolor czerwony oznacza nowości lub ważne zmiany.

 

Dla starych wyjadaczy (którzy są już po raz trzeci czy czwarty i znają większość zasad), przygotowałem również treściwy wyciąg z nowości w mechanice. Zamiast dziewięciu stron, do poczytania są jedynie dwie (po dwie kolumny :icon_razz: ). Oczywiście wszystkim ZALECAMY zapoznanie się z całością, bo skrótowiec to tylko absolutnie minimalny szkic zasad i nowości: LINK.

 

Gdyby z przyczyn technicznych mój serwer padł, kopia mechaniki do pobrania jest także TUTAJ

 

P.S. Wszystkie znaki w Neosferze wskazują na to, że aktualna lista zarejestrowanych graczy pojawi się jutro późnym popołudniem lub wieczorem.

Link to post
Share on other sites

Okazało się, że nieoczekiwanie dostałem wolne z pracy, więc lista pojawia się już przed południem :icon_smile:

 

LISTA GRACZY STALKER ZONA NYSA IV:

LINK

 

Informacja 1: Aktualizacja listy będzie następowała tak szybko jak to możliwe, jednak niewykluczone, że będzie się to odbywało np. jedynie raz w tygodniu. Siwy to też człowiek i ma swoje życie, choć utrudniam mu je jak tylko mogę :icon_razz: Data ostatniej aktualizacji będzie zawsze umieszczona na stronie.

 

Informacja 2: Wszelkie pomyłki TECHNICZNE: błędny nick, błędny numer rejestracji, opłacenie składki (na długo przed datą aktualizacji!), proszę zgłaszać mi na PW. Zweryfikuję to z posiadaną listą i naniosę poprawki lub odeślę do Siwego.

 

Informacja 3: Jak widać miejsc wolnych jest jeszcze trochę, więc rejestracja jest jak najbardziej otwarta.

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites

Doktor P

Pochodzi z rosyjskiego Ałtaju. Wychowywał się w oddalonej od jakiej kolwiek cywilizacji wiosce Jazula. Mieszkańcy tych terenów słyną w całej Rosji z niewiarygodnego wzroku i dzięki temu chętnie przyjmuje się ich do wojska jako snajperów. Skorzystał z tego oczywiście Doktor P i zaciągnął się do woja. Brał udział w walkach w Czeczenii i w Kosowie. Podczas służby zyskał kilka wdzięcznych przydomków typu ,,Mardok z drużyny A” , ,,człowiek debil” , ,,Nadworny błazen Armii Rosyjskiej”. To ze względu na niekonwencjonalne zachowania jakich dopuszczał się po alkoholu, np. tłuczenie sobie jajek na głowie, namaczanie tamponu w wódce i wysysanie go, wysmarowanie własnym gównem toalet w bazie wojskowej.

sdc11031u.th.jpg

Mimo kretyńskiego zachowania na bani jego dowódcy spostrzegli jednak jego niewiarygodne talenty w znajomości broni wszelkiego rodzaju i umiejętności posługiwania się nimi. Nie ważne czy to miecz samurajski, czy korbacz- Doktor P włada z finezją wszelkimi siekaczami i cepami. Za młodu wychowywał się w wiosce na odludziu i tam doskonalił umiejętności posługiwania się wszystkim co może zrobić krzywdę. Ważniejszym jednak talentem Doktora jest umiejętność dopasowania się do prawie każdej sytuacji. Może udawać biznesmena, żołnierza, naukowca, debila z psychiatryka, zbira, a nawet pedała (choć z wielką niechęcią).Całe szczęście Doktor P miał ogarniętych dowódców, którzy docenili jego pomysłowość w akcjach dywersyjnych, oraz wykorzystane do tych działań umiejętności aktorskie. Po 2 latach służby został przeniesiony do GRU. Skończył psychologie i chemie na uniwersytecie w Moskwie i zajmował się przede wszystkim pozyskiwaniem informacji. Doktor P wykorzystywał do swojej pracy najrozmaitsze metody. Potrafił się odnaleźć w złowieszczych molochach amerykańskich jako poważny inwestor, czy w Egipcie jako boy hotelowy, który szpiegował ukraińskiego oligarchę. Nieźle się czuł nawet na tandetnych przyjęciach disco co przedstawia poniższe zdjęcie

imgp1561.th.jpg

Kariera Doktora w GRU zakończyłą się po kilku latach. Powodem tego było odrąbanie mu nogi maczetą, przez wściekłego Kolumbijczyka, którego miał inwigilować, lecz niestety tamten się pokapował. Doktor P ledwo uszedł życiem i od tamtej pory ma metalową cyber-noge.Podsumowując: Doktor P to inteligentny krypto-szajbus, który umie udawać prawie każdego, świetnie posługuje się bronią białą i palną, ponadto pracując w GRU zdobył mase przydatnych umiejętności, których nie sposób wyliczyć. Wychowując się na odludziu jest też mistrzem survivalu i maskowania się. Na koniec geneza ksywki. Doktor P oznacza Doktor Palcówa. To przez jego liczne ekscesy z kobietami. Za dużo się Bonda naoglądał.

Edited by Doktor P
Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś z okolicy Chorzowa/Katowic miał dwa lub trzy wolne miejsca w samochodzie, pisać na PW, dogadamy się na pewno :)

 

p.s. Dziś, tj w czwartek, wyjeżdżam na szkolenie więc na ewentualnie PW odpowiem najwcześniej w poniedziałek.

Edited by Timonek
Link to post
Share on other sites

jak nie znajdziecie niczego na kółkach, zapraszam z nami (Chester i ja) na przejażdżkę ciapongiem ^^

 

 

Co do mechaniki, podoba mi się^^ , poza tym że nie jestem pewien, czy zestaw reanimacyjny jest przydzielany od razu graczowi razem z resztą rzeczy nieprzechodnich?

Oraz czy się zużywa tj. jest tylko jednorazowego użytku?

 

Nie zamierzam i na tej edycji umierać xD no ale w Zonie to pewności nie ma...

Link to post
Share on other sites

Zestawu przy rejestracji się nie dostanie, można go tylko jakoś zdobyć (kupić/dostać/wygrać/znaleźć). Ale jak już go masz, to bez twojej zgody nikt ci go nie weźmie ;) Ilość Zestawów Reanimacyjnych będzie też bardzo limitowana (~20 szt na całą grę).

 

Co do ilości użycia, zacytuję Mechanikę:

III. 5. Zestaw Reanimacyjny jest jednokrotnego użytku - po zużyciu, pozostałe śmieci wyrzucamy do pojemników w Forcie. Jednakże można zachować je na pamiątkę. :icon_biggrin:

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites

Kilka nowych informacji.

W tym roku znów staramy się wprowadzić kilka urozmaiceń stalkerskiego życia jak i samej imprezy:

- możliwość prowadzenia gier hazardowych w Barze, Azymucie oraz u wybranych NPC

- kilka zupełnie nowych konkursów organizowanych przez redakcję czasopisma Popromiennik (uważnie wszystko czytajcie, zapamiętujcie daty, nazwy itp), do wygrania są... no cóż dość specyficzne ale i fajne nagrody :icon_biggrin:

- reporterzy Popromiennika będą prowadzić wywiady oraz sesje zdjęciowe, za udział można otrzymać skromne upominki

- i chyba najważniejsza sprawa, w tym roku jest możliwość kupna (podczas imprezy) naszych stalkerowskich plakatów, zawsze się podobały i po imprezie znikały, cena za sztukę to 2zł (format A3, druk czarno-biały na grubym papierze błyszczącym)

 

Okazało się iż strona imprezy tzn: http://www.stalker.nysa.pl/ będzie aktualizowana. Już niebawem możecie tam zerknąć, powinny w niedługim czasie ukazać się nowe materiały i aktualizacje.

 

Jeszcze na wszelki wypadek zamieszczam mapkę z wyznaczoną trasą z pod stacji PKP/PKS w Nysie na miejsce imprezy - Fort Prusy/Wieża Ciśnień:

 

a5385e7117decfe2m.jpg

 

By Google Maps.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...