Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalker Zona Nysa IV "Incydent 82"


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Są jeszcze 3 tygodnie do imprezy - lepiej pokombinuj z akrylem (broń Boże z plexi) - ja tak zrobiłem. 3mm akryl wytrzymuje strzały z przystawienia z replik po 600FPS+ praktycznie bez żadnych śladów - przetestowane przy okazji maski typu MUA. Przy MP-4 więcej roboty bo szkła są wygięte, ale efekt wart nakładu pracy :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Jednak jesli chcesz siatkę to zapomnij o tych okularach i podobnej tandecie. Zresztą poczytaj dobrze - wyraźnie odradzają do ASG. :D

Ja osobiscie używam osłon na głośniki. Jest to blacha drobno nawiercana - nie żadna siatkai sie nie rozlezie. W masce można okulary rozgiąć i zamiast szkła wsadzić blachę. Dodatkowo blachępowinno się uwypuklić do zewnatrz co dodatkowo ją wzmocni. Jednak co kolwiek zamierzasz wsadzićnajpier przywal w z bliska z repliki, żeby mieć pewność.

 

Wszelkie satki odradzam - nawet jeśli sam drut wytrzyma to moze się po prostu rozchylić i przez powstałe oczko kulasek wleci.

 

coś w tym stylu

http://eltronix.pl/img/products/1536.jpg

ale powtarzam, bez testów nie zakładaj

Edited by bart1974
Link to post
Share on other sites

ja osobiście to robie tak :)

Mam dostep do sporej ilości gogli ochronnych z mojej pracy ( uroki kopalni :D ) które wytrzymują pociski z repliki 450 fps z 5 cm - PRZETESTOWANE :D

szkło z gogli przecinam GORĄCYM NOŻEM i dnie na wzór "prawdziwych szkieł" z maski. Później idealne kopie szkieł wkładam do maski i tak powstaje maska gazowa przystosowana do zabaw ASG :)

 

Najbardziej mnei tylko denerwuje parowanie tych szkieł :/

 

Oo i mam do was jedno pytanie :D Czym posmarować/posypać/ cos innego - nie potrzebne skreślić :D by guma z maski gazowej nie szarpałą tak włosów przy ubieraniu lub ściąganiu ją z głowy :)

Link to post
Share on other sites

sposób na klej już sprawdzony i nie polecam ale nie wiem czemu :zastanawia: :D:D

 

A tak na poważnie to talk moze coś to da :D mąka do maski i na łeb hehe

 

dalej mnie denerwuje sprawa parowania szkiełek.

Link to post
Share on other sites

Co do siatkowych masek to w przypadku mp4 nie wyciągamy szkiełek-> nakładamy gogle bez wycinania na wizjery w mp4 i jest. Między siatką a szkłem jest około 1.5 cm odległości, więc kuleczka nawet jesli rozpryśnie się, to nic ci nie wleci, bo chronią cie jeszcze szklane szybki. Sama siatka wytrzymała mi testowe 3 strzały serią w to samo miejsce z przyłożenia- 430 fp. A dostałem już z takiej odległości z mocniejszej repliki i siatka wytrzymała. w MP4 parowanie szybek jest ograniczone-> przepływ powietrza je chłodzi, więc nie musisz ich wyjmować. Siatki nie polecam do regularnego ASG, ale przy połączeniu jej z maską przeciwgazową już tak. Dodatkowo nie widać naszego spojrzenia zza niej, co daje zajeb#sty efekt :D.

Co do rozchylenia siatki na połączeniu jej z gumą, musiałbyś użyć przynajmniej młoteczka, dodatkowo siatka jest większa niż same wizjery mp4, więc tu nie ma problemu.

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites

Taki już urok tej imprezy. :icon_biggrin:

Najważniejsze informacje są na pierwszej stronie w pierwszym poście Siwego oraz na kilku poprzednich parę razy powtarzane przeze mnie.

Ale dla przypomnienia:

 

1. Mechanika gry - Znajomość i przestrzeganie zasad jest obowiązkowe!

http://memoris.ovh.org/stalker4_mechanika.pdf

http://rapidshare.com/files/451266456/Mechanika_V6.rar

 

2. Harmonogram imprezy.

 

Pątek 15 kwietnia:

15:00 - Przedstalkerowska część nieformalna na terenie Fortu Prusy (za wieżą ciśnień) dla osób, które przyjadą do Nysy wcześniej. Parking przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Tobruku i ul. Eichendorffa. Prace porządkowe, pomoc w budowie głównych lokacji gry.

20:00 - Ognisko integracyjne. Zaopatrzenie w wyłącznej gestii osób uczestniczących oraz ich kulinarnych upodobań. Możliwość noclegu na terenie Fortu Prusy (potrzebne własne karimaty, śpiwory, ciepła odzież).

 

Sobota 16 kwietnia:

8:00 - Odprawa postaci NPC oraz dowódców frakcji.

8:00 - 9:00 - Rejestracja uczestników imprezy grających po stronie wojska, specnazu, najemników i mutantów. PUNKTUALNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

10:00 - Rozpoczęcie rejestracji uczestników imprezy grających po stronie stalkerów oraz pozostałych frakcji na terenie Baru (w przypadku stalkerów nie ma sztywnej godziny zamknięcia rejestracji).

 

Niedziela 17 kwietnia:

3:00 - Koniec gry, zakończenie wszelkich działań. Godzina może zostać przesunięta, jeżeli będzie wystarczająco dużo chętnych na grę do rana.

8:00 - 9:00 - Sprzątanie i opuszczanie terenu gry - fort i poligon.

 

3. Mapka dojazdowa spod dworca PKP/PKS w Nysie:

a5385e7117decfe2m.jpg

 

4. Aktualny i obowiązujący regulamin imprezy znajduje się na stronie:

http://memoris.ovh.org/stalker4/regulamin.html

 

5. Odprawa NPC i dowódców:

Proszę wszystkie osoby grające jako NPC czy dowódcy wszelkich frakcji i stron gry o spotkanie ze mną w sobotę rano przed odprawą wojska (8:00-9:00). Planuję małą odprawę, wydawanie rekwizytów, sprzętu oraz ostatecznych wytycznych. Obecność obowiązkowa!

 

6. Kordon i poruszanie się po Zonie:

a) Przestrzegamy iż Wojsko ma prawo otworzyć ogień bez ostrzeżenia do grupek większych jak 3-4 osoby. Zalecane jest poruszanie się parami, pojedynczy stalker będzie zbyt łatwym celem dla Mutanta czy Dresów.

b) Proszę o zorganizowanie sobie fotografii do imprezowej legitymacji, wymiary miejsca na fotkę to ok. 2,5 x 3,5cm. Legitymacja ze zdjęciem znacznie ułatwi przechodzenie przez kordon. W innym wypadku może grozić za to gułag!

 

7. Aktualna (prawie) lista zgłoszeń:

http://memoris.ovh.org/stalker4/rejestracja.html

 

8. Aktualna wersja imprezowej stronki ze wszelkimi informacjami:

http://memoris.ovh.org/stalker4/stalker.html

 

9. Wprowadzenie fabularne (cała fabuła główna gry będzie rozbijać się o opisane tu wydarzenia):

 

Hmm.... Chyba tyle.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia za dwa tygodnie

Sławek W. aka Leśnik :happy:

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Czy mutanci mogą liczyć na jakieś "questy", czy ich rola ograniczy się do zwyczajnego polowania na stalkerów?

 

Najprostsze zadania już dawałyby sporo frajdy, na przykład pojawiająca się informacja, że bandytom dobrze idzie, w związku z tym są dobrze odżywieni, tłuści i wysokokaloryczni, a co za tym idzie opłaca się złapać sobie jednego :)

 

To tylko przykład, wymyślenie kilku fajnych i prostych questów dla mutków zajmie godzinę a da nam dużo frajdy i ograniczy zużycie materiału.

Link to post
Share on other sites

Przypominam: zebranie mutantów między godziną 8 - 9 rano, w sobotę w forcie, po lub podczas rejestracji.

 

Program:

 

- ustalenie zasad i sposobu działania

- ustalenie menu

 

 

:icon_twisted:

Edited by bart1974
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...