Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Przymierzam sie do zakupu TANIEGO oporządzenia i jest to moje główne kryterium, nie ma być ono jakieś super hiper niewiadomo jak ekstremalne i wytrzymywać Bóg wie co. Chce go używać do niedzielnych strzelań i do sesji zdjęciowych.

Mam na oku dwa systemy, ALICE i pasoszelki Bundeswehry ( nie wiem czy mają jakąś dokładną nazwe)

 

http://allegro.pl/pas-do-oprzyrzadowania-b...1187159567.html

http://allegro.pl/szelki-do-oprzyrzadowani...1205945238.html

 

W związku z tym mam pare pytań, który z tych systemów bedzie lepszy, wygodniejszy, do którego dokupię wiecej elementów i jak z ich dostępnością?

A może lepiej zakupić coś w takiego?

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty...a_c_m-1711.html

Albo coś zupełnie innego?

 

Prosze o pomysły i porady :)

Edited by Areq94
Link to post
Share on other sites

Mam chińską pompe...czy bede miał jakąś porządną replike w przyszłości? nie mam pojęcia, stawaim na zabawe. Nie chce rekonstruować jakiegoś konkretnego wojska, ale jeśli to coś zmieniam to bede biegał raczej we flacktarnie ze względu na cene i dostępność szpeju, kurtek/bluz/spodni.

 

Jakie sesje? Hmm nie rozumiem pytania zabardzo :D Normalne sesje zdjęciowe....siedze troche w fotografii i zazwyczaj to ja fotografuję wiec chciałbym założyć mundur wziasc replike i poudawać żołnierza przed czyimś obiektywem.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście używam oporządzenia Bundeswery. Jestem zadowolony, oporządzenie nie przeszkadza w czasie biegu, dodatkowo rozmieszczenie ładownic nie utrudnia czołgania się i leżenia na brzuchu. Jako minus można podać tylko ograniczoną ilość miejsca na magazynki. Jeśli byś miał 10 magów może wystąpić problem rozmieszczenia ich w taki sposób aby wszystkie były pod ręką.

Link to post
Share on other sites
Mam na oku dwa systemy, ALICE i pasoszelki Bundeswehry ( nie wiem czy mają jakąś dokładną nazwe)

 

Mam oba. Chociaż ALICE od zeszłego tygodnia jako wyposażenie do mojej emki. I tak:

 

Oporządzenie BW

główne zalety

-podstawowy zestaw jest tani (pas, szelki, chlebak, pokrowiec na saperkę i manierkę),

- dobra stabilność

-bardzo solidne wykonanie

 

Teraz wady:

-ograniczone możliwości regulacyjne samego pasa - trzeba dobierać odpowiednią długość, żeby na tobie nie latał,

-przy dużym obciążeniu pasa, szelki ze względu że są dosyć wąskie mocno uciskają. Rozwiązaniem jest comfort pad - niestety nie jest tani (ok 130zł)

-Ładownice na magazynki są stosunkowo drogie (do g36 na jeden magazynek), wyjątkiem są ładownice do g3 do których świetnie pasują magazynki z emek(można je kupić już za 5zł).

-Inne bardziej "specjalistyczne" pokrowce na maskę p.gaz czy też radio są drogie.

-Używane oporządzenie z demobilu, ze względu że było uzywane w wojskowych warunkach nie wygląda zbyt okazale.

 

Alice:

-dobra stabilnosc

-dobra regulacja pasa jak i samych szelek

-mnóstwo nowych jak i uzywanych akcesorii w dobrych cenach

 

Jak na razie wkurzają mnie same materiały z których zostały zrobione szelki i ładownice do m16 - są ze święcącego troche tandetnego (w moim odczuciu) nylonu. Wygląda to troche jak chinski badziew.

 

 

Jeszcze rozejrzyj się za szpejem z MIWO.

Link to post
Share on other sites
Jak na razie wkurzają mnie same materiały z których zostały zrobione szelki i ładownice do m16 - są ze święcącego troche tandetnego (w moim odczuciu) nylonu. Wygląda to troche jak chinski badziew.

I tak są nie do zajechania.

Link to post
Share on other sites

Od paru tygodni używam paso szelek Alice (3 ładownice na magazynki, apteczka, 2 manierki oraz buttpack) i powiem tylko tyle, nie za mienie tych paso szelek na nic innego. Są wygodne, cholernie wytrzymałe (nie oszczędzam ich), polecam z całego serca.

 

PS.czy w ładownicy Alice na m4 zmieszczą się 2 magazynki g36 ?

Link to post
Share on other sites

Od paru tygodni używam paso szelek Alice (3 ładownice na magazynki, apteczka, 2 manierki oraz buttpack) i powiem tylko tyle, nie za mienie tych paso szelek na nic innego. Są wygodne, cholernie wytrzymałe (nie oszczędzam ich), polecam z całego serca.

 

PS.czy w ładownicy Alice na m4 zmieszczą się 2 magazynki g36 ?

Zmieszczą się. Kiedyś na wmasgu wrzucałem nawet fotkę z dwoma magami G36 w ładownicy alice.

Co do szelek alice, to zmieniłbyś zdanie jeżeli zrobiłbyś szelki z LBVki, to dopiero jest wygoda w porówaniu ze standardowymi alicowymi szeleczkami ;)

Link to post
Share on other sites

To błyszczenie nylonu można jakoś zniwelować? Np: pranie w pralce przy użyciu dużej ilości detergentów?

 

Sprejem i ciorać w błocie :D najlepsza opcja :D

 

 

Jeżeli chodzi o szpej BW - swego czasu eksperymentowałem z miksem zestawu S95 z elementami w systemie molle. Wniosek był taki, że molle da się przyczepić do pasa albo przeplatając w stylu "na szlufkę", albo za pomocą systemowych żabek. Eksperyment trwał kilka miesięcy. Skończył się rozdzieleniem szpeju na zestaw BW i oddzielny zestaw w systemie molle. Wnioski: da się te systemy w miarę sensownie pogodzić i przez cały ten czas może stanowić platformę przejściową przy przechodzeniu z jednego systemu na drugi.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Czy "żołdak" na pierwszym, od góry licząc, zdjęciu na poniższej stronie nosi pasoszelki w sposób prawidłowy ? Bo jak na mój gust dziwnie to wygląda.

http://awr.one.pl/viewpage.php?page_id=9

Swoją drogą, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie znajdę zdjęcie na którym dobrze widać prawidłowo dopasowane szelki (nie przysłonięte tonami wyposażenia) ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...