Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wracam. H-harness to był dobry zakup. cała konstrukcja sprawia wrażenie stabilnej, nie ma luzów. po wrzuceniu ładownic SAW i buttpacka ładowność jest bardzo duża, a wygoda znacznie większa niż w przypadku kamizelki zintegrowanej. Tak jak powiedziano wcześniej , zestaw wydaje się być dobrą bazą do SAWa.

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Do rozgrywek mieszanych (las/cqb) lepsza będzie kamizelka czy pasoszelki? Oporządzenie brałbym od PSTG więc róznica pomiędzy szelkami THOR a kamizelką LOKI II nie jest duża jeśli chodzi o cenę. Jak jest z praktycznością każdego z zestawów?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pasoszelki z MIWO-Praszka, zalecałbym pas P3, ładownice i cargo są stabilniejsze niż na P2, a z kolei P4 jest zdecydowanie za szeroki (miałem, jest niewygodny) i jak napisał @shardac, czujesz się w nich jak "ciężarowiec". Zalecam również system MOLLE (25 mm), jest uniwersalny, do polskiego pasuje wyłącznie oporządzenie polskie, a większość producentów stosuje ten pierwszy.

 

Moim zdaniem w lesie wygodniejsze są pasoszelki, nie grzeją dodatkowo, mniej krępują ruchy, szybciej można się ich pozbyć w sytuacji awaryjnej. Do CQB praktyczniejsza jest kamizelka, choćby z tego względu, że postrzały otrzymuje się zazwyczaj z mniejszej odległości, więc mniej boli, a kamizelka chroni dodatkowo przed urazami (wywrotki na beton, obijanie się o ściany itp). W terenie mieszanym jestem też za pasoszelkami. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

A dla mnie PT-4 był wygodny... :zastanawia: Obecnie mam PT3 do lasu, PT2 do czarnej, noszony razem z kamizelką. Generalnie wysokość pasa należy sobie dobrać poprzez przymiarkę, bo zależy to wszystko od wzrostu użytkownika. Na mnie PT4 był dobry i wygodnie się go używało.

 

Do rozgrywek mieszanych proponowałbym raczej chestrigga.

Link to post
Share on other sites

Sterylizator ma rację - pasoszelki do CQB musiały by wyglądać jak pas 1 linii. Minimalistycznie, płasko i blisko ciała. Inaczej w wąskich przejściach, dziurach, przy przechodzeniu przez drzwi blisko framugi będzie się haczyć tym, co nam na pasie wisi.

 

Co oznacza - da się, ale na taki pas wejdzie strasznie mało. Więc żeby mieć sensowną ilość amunicji etc trzeba bedzie taki pas uzupełnić - kamizelką albo chestem. A w lesie dodatkowo plecakiem. Czyli powrót do punktu wyjscia.

Link to post
Share on other sites

Grubość pasa, to sprawa indywidualna i też zależy od wzrostu. Ja mam PT4 i jest bardzo wygodny.(...)

Masz rację, oporządzenie to sprawa bardzo indywidualna. Mam 181 cm wzrostu, więc nie należę do "taboretów", mimo to P4 nie był dla mnie wygodny, czułem się jak w pancerzu.

Teraz noszę:

- wlesie pasoszelki BW S95 i uważam je za wygodne, choć już słyszałem o nich najgorsze opinie,

- w CQB kamizelkę UTG i jest OK, choć też mają opinie nie najwyższych lotów.

Uważam, że oporządzenie trzeba przymierzyć, dopasować do osobistych potrzeb i preferencji.

Link to post
Share on other sites

SnieG jak ma być koniecznie od PSTG do podanych przez ciebie opcji to bierz jakiegoś większego chest np :

 

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/amunicyjny-panel-piersiowy.html

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/modulowy-panel-piersiowy-basic-1.html

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/panel-piersiowy-amunicyjny.html

 

Chociaż ja nie budowałbym szpeju uniwersalnego raczej oddzielnie do cqb/zielonej/niebieskiej/mout

Edited by Marcin_BM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pasoszelki są dobre do noszenia dużej ilości zaopatrzenia przy zachowaniu swobody i przewiewności ale do cqb jest gorzej. w moich szelkach niezbyt wygodnie i szybko wyciąga się magazynki, jednak wolałbym do ciasnych warunków kamizelkę . podobno fajnym rozwiązaniem uniwersalnym jest rodezyjka. daje przewiewność,umożliwia zamocowanie ładownic na wysokości nerek / pasa z tyłu oraz fajnych dodatków jak plecak modularny czy hydracja bez konieczność mocowania panelu z plecami ( chociaż plecy tez można dodać).

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

I przy zachowaniu przewiewności i zalet chesta można w niej nosić przednią płytę. Do tego ma duże wewnętrzne kieszenie. Wygodnie nosi się ją z plecakiem. I można spokojnie nosić pas.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Ja nosiłem kamizelkę miwo szturman, ona jest na siatce, obecnie używam pasoszelek, również miwo. Napewno pasoszelki są bardziej przewiewne, a przedewszystkim mają tą zaletę że możesz bez problemu korzystać z kieszeniu munduru bądź parki.

 

Mimo to warto sobie przymierzyć i obczaić kilka rozwiązań i wybrać to co dobre dla nas samych :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

 

Mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem pasoszelek.

Które waszym zdaniem są wygodniejsze wytrzymalsze

zastanawiam się między

pasoszelkami THOR http://pstacticalgear.istore.pl/pl/pasoszelki-thor-i.html

albo

zestawem PT-2 ST-2 od miwo

 

Które z wasze doświadczenia jest lepiej kupić

 

 

PS:Pytanie może trochę głupie

Czy bardzo utrudnione jest korzystanie z takiego chlebaka http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,503/Chlebak zamontowanego z tyłu na pasie

Link to post
Share on other sites

Wygodniejsze Thor, ale same szelki wolałabym zmodyfikować na coś bardziej przewiewnego lub oprzeć część plecową o siatkę, zresztą w odpowiednim temacie dotyczącym konfiguracji możesz zapytać ich użytkownika, podpowiem kilka ostatnich stron.

 

A co do chlebaka, jak musisz to wybierz wersję modułową, jest bardziej wygodna co do upakowania wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Miałem zestaw pasoszelek ST-2/PT-3, i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony ich stabilnością.

Obecnie posiadam i używam "pasoszelek" http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=11192&name=Condor_-_Ronin_Chest_Rig_-_Zielony_OD_-_MCR7-001 , które w swojej formie wydają się być bardzo podobne do thora.

Są one bardzo stabilne, regulacja działa znacznie lepiej niż w produkcie MIWO, ale niestety nie posiadają tylnej części.

 

Tak więc polecam THOR`a, lub Ronin chest rigg :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...