Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Warto jeszcze rzucić okiem na ofertę pasoszelek Miltura. Stosunkowo tanio, a naprawdę solidnie. Sam tylko macałem, nie testowałem, ale na tacticalu dość dobrze się o ich produktach wypowiadają.

 

 

PT-3: za szerokie, nieprofilowane, słabo się trzyma na cielsku, a paski przy klamrze za długie i potem trudno coś z nimi zrobić. Ale o tym już tyle razy się tu pisało, że strach.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego używanie PT3 jest masochizmem? Jedyne co mnie w nim denerwuje to poruszanie się pasa w górę i w dół przy czołganiu się itp., ale to chyba nieuniknione.

Pas jest za szeroki, "śliski" bo podszyty siatką dystansową, lubi sobie podjechać na szelkach, jego konstrukcja sprawia że słabo trzyma ciało i lubi się przekręcać, nawet gdy stabilizują go szelki. Właściwie bez szelek jest kompletnie bezużyteczny. Miałem ten pas i to była mordęga straszliwa, cuda były robione i nie szło z tym współpracować. Miałem wcześneij przelotem PLCE, pasoszelki BW, beltkit Alice... wszystkie te starzywa były o niebo lepsze niż pt3. Aktualnie mam pas thor od pstg, który też jest stosunkowo gówniany (serio, czytając ochy i achy na forum spodziewałem się znacznie więcej po tym szpeju), to jednak bije na głowę miwowskie wynalazki. Sama jakość i kolorki Miwo, no comment, ja tam więcej NIC nie kupię, choćbym miał magazynki w kieszeni spodni trzymać.

Link to post
Share on other sites

Może użyłem zbyt mocnych słów w poprzednim poście, tak sobie teraz myślę. Od strony konstrukcyjnej nie mam wiele do zarzucenia, pas działa dobrze z szelkami jak i bez nich (2x1 do M4, zrzut, serpa 1911), natomiast strzępią się taśmy, które są też dość śliskie, kiedy pas pracuje na ciele wydaje odgłos zgniatanego celofanu (nie zawsze, ale oczywiście zawsze w najmniej odpowiednim momencie :D). Aktualnie z braku laku ganiam w tym, ale właściwie przy najbliższym zastrzyku gotówki na zbytki wymieniam na rękaw+sztywny pas.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co sądzicie o pasach taktycznych MOLLE, w których część tylnia jest szersza o dodatkowy rząd taśm? Ktoś miał z tym do czynienia? Wady? Zalety? Doświadczenia? Spostrzeżenia? Lepsze to od pasów o równej szerokości na całej długości czy gorsze?

 

http://www.miwo-military.net/foto/multi_kopia.jpg

 

W czym lepsze i gorsze są pasy MOLLE jednolite od tych "łamanych", jak np. tutaj?

 

http://www.sordusa.com/image.php?type=D&id=973

 

Które rozwiązanie uważacie za lepsze, a które za gorsze i dlaczego?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Pasy łamane marnują troszeczkę więcej miejsca w stosunku do zwykłych.

 

Co do różnej szerokości, to mam od niedawna pas dwurzędowy z jednorzędowym wybrzuszeniem w górę na części lędźwiowej i jest ok, mam wrażenie że stabilność jest trochę lepsza. Carga fajnie się trzymają. Buttpacka nie mam w planach, więc 4 rząd na dole zgodnie z sugestią krawca sobie darowałem.

Link to post
Share on other sites

Chyba czas rozruszać trochę ten wątek :icon_mrgreen:

 

KjoVh2B.jpg

 

Pas to custom by Bombel wzorowany na podkładzie TCP. Cordura RG, z drugiej strony drobny nylon, w środku wypełnienie z pianki. Szerokość 2 komórek z tyłu przechodząca w 3. Z boków wycięcia pod montaż pasków od kabur/paneli udowych. W środku na razie prosty pasek z taśmy. Szelki wzorowane na ST-2/3, wszystko wykonane analogicznie do pasa.

Szału może nie ma, ale na razie jestem zadowolony.

 

Na pasie:

-fastmag od żółtych braci

-2x farbowane 1x3M4 z kamizelki LCTV, odstające rogi klapy zaszyte do środka

-na dole składany zrzut TMC, wyżej ładownica na radio Bombel,

-pokrowiec na wkład Miwo P (niestety 20mm i bez izolacji), na nim cargo Bombel na pierdoły

-farbowany small utility pouch z LCTV (w środku apteczka)

-znowu 1x3M4

-farbowana pistoletówka UCP kontrakt

-farbowany pouch na granat 40mm od LCTV na czerwoną szmatę.

 

W rzeczywistości kolory są mniej oczojebne niż na zdjęciu.

 

Z założenia miał to być stosunkowo tani zestaw na dłuższe wypady do lasu. W razie potrzeby pistoletówka i szmata wylatują gdzieś na szelki/ładownice, na cargo lecą ładownice z piro, a na plecy kolejne cargo lub plecak. Boczna w udówce (kolanówce :icon_mrgreen:) pod pistoletówką.

 

Ktoś ma może jakieś sensowne uwagi?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko - zamówiłem sobie rękaw od Templar Gear, więc przydałby mi się jakiś pas wewnętrzny. Wiem, że pewnie najlepszym wyjściem byłoby kupno pasa od bayonet.pl, jednak nie ukrywam - nie uśmiecha mi się wydawać ponad 100 zł na to. Co polecilibyście w jakiejś przystępnej cenie, a pewniłoby swoją rolę?

Link to post
Share on other sites

11001388_823757491027211_1738947795_o.jpg?oh=bfd27730119e392f1a26f76c8d2dbf06&oe=54EFA09F&__gda__=1424922639_9f82efc1387ec97c69c459fd49c48d2d

Pochwalę się moją konfiguracją :) (wybaczcie jakość zdjęcia)

 

Baza to pas customowy (wewnętrzny + rękaw) produkcji pl0m3na oraz szelki ST-2 od MIWO Praszki.

Szpej, kolejno od lewej:

- Serpa wraz z Berettą M9 od KWA/KSC (z 2005 roku replika podobno)

- kieszeń KH1 od SAGEAR (moskitiera i czerwona szmata, w przyszłości bandaże, woda utleniona itp.)

- ładownica na manierkę od PSTG

- cargo od PSTG (narzędzia, baton, izolka, inne pierdoły) a na nim pouch 3x40mm od 75tactical.de (na speedloadery, używam low-capów i czasem ratują tyłek)

- przemalowana ładownica MTP kontrakt na 3 STANAGi (noszę tam granaty, grimlock dla pewnego chwytu podczas otwierania 'po omacku', malowanie farbą FOSCO Mud Brown okazało się za jasne i trzeba będzie poprawić)

- nóz Mora Companion ze stali nierdzewnej (+ lanyard z paracordu)

- ładownica 2x1 M4 od MIWO P

- pojedyncza ładownica shingle a na niej kolejna 2x1 (obie od MIWO P)

- do obu ładownic na magi przyczepiona mała torba zrzutowa produkcji GFC (za 13.50zł to żal było nie kupić), delikatnie machnięta farbą

 

W razie potrzeb wkomponowuje jeszcze cargo M.R.E, małe cargo zapinane na klamrę lub nadupnik (niestety wszystko w fińskiej zieleni, także też do przemalowania) produkcji MIWO.

 

Jakieś sugestie, pytania? :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...