Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie sęk w tym, że jest zsunięty na biodra (być może tego nie widać ze względu na opuszczoną koszulkę). NIE jest na brzuchu. Jest ciut powyżej dupy.

 

Zadałem to pytanie bo nigdy nie używałem tego typu pasów i chciałem się upewnić czy moje obawy są słuszne

Link to post
Share on other sites

No cóż, zawsze kiedy dokładasz jakiś element oporządzenia to musisz się liczyć z tym, że ograniczy on twoje ruchy. Cudów nie, kwestia znalezienia optymalnego położenia na swoim ciele dla tego pasa - tak, żeby jak najmniej przeszkadzał.

Link to post
Share on other sites

Czyli uważasz, że pas NIE jest na mnie za długi?

 

Do tej pory jak używałem pasa taktycznego to był zwykły np. LC-2 bez podkładu ani szelek. Fajnie siedział na biodrach, nie zsuwał się.

Ten MOLLE jestem wstanie zsunąć z dupy choćbym nie wiem jak mocno zacisnął :D Nie twierdzę że to wada, po prostu nie przywykłem do takiego pasa.

 

Może po prostu to nie dla mnie. Przemyślę to

Link to post
Share on other sites

Czyli uważasz, że pas NIE jest na mnie za długi?

 

Do tej pory jak używałem pasa taktycznego to był zwykły np. LC-2 bez podkładu ani szelek. Fajnie siedział na biodrach, nie zsuwał się.

Ten MOLLE jestem wstanie zsunąć z dupy choćbym nie wiem jak mocno zacisnął :icon_biggrin: Nie twierdzę że to wada, po prostu nie przywykłem do takiego pasa.

 

Może po prostu to nie dla mnie. Przemyślę to

 

Czyjej produkcji jest ten rękaw? Z czego ma zrobioną wewnętrzną stronę?

Na długość wygląda ok, bo obie strony na siebie nie nachodzą. Reguluj jego docisk pasem wewnętrznym - im cięższe rzeczy na rękawie, tym bardziej ściśnij wewnętrzny. Ewentualnie zainwestuj w szelki ;)

Link to post
Share on other sites

Custom uszyty przez firmę e-szpej.pl. Od wewnątrz gąbka podszyta siatką dystansową.

 

Jak chcesz to mogę podrzucić więcej zdjęć tego pasa w dobrej jakości zrobionych przez firmę.

 

Czyli jeśli tylko oba końce rękawa się nie stykają to jest OK?

Cóż, trzeba będzie po prostu wypróbować ten pas na jakiejś szczelance. ;)

 

Jakie szelki 1 linii polecicie? Raczej tanie.

Link to post
Share on other sites

Tak, oba końce nie mogą się zetknąć - wtedy pas jest po prostu za długi :icon_wink:

 

No to akurat jest oczywiste, chodzi mi o to, czy pas jest za długi TYLKO wtedy, czy może być za długi mimo że końce się NIE stykają

 

(...)

Przy czym to rozwiązanie typowo pod kamizelkę :icon_smile:

 

Właśnie o takie mi chodzi. Nie będę budować beltkita.

 

Muszę wypróbować najpierw w tym celu szelki Bundeswehry :icon_biggrin: Są tak tanie, że można zaryzykować

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Siema,

Potrzebuję pasoszelek , bo kamizelki nie będę brał, w 70% jest nie potrzebna, snickersów nie będę nosił.

Tak więc pasoszelki z Mollem, na ładownice takie żeby się trzymały http://www.taiwangun.com/wielofunkcyjna-ladownica-na-magazynki-do-pistoletu-olive-8fields?from=listing&campaign-id=19 do mp5,uniwersalna jest i do tego Mam 3magi do AK47 z ładownicami, ale oczywiście mp5 do budynku, a ładownice na ak47 będę miał w lesie.

Tak więc na trwałości mi za bardzo nie zależy, nie tyram szpeju, raczej na komforcie i wygodzi, wiem, że to odradzany chinol, ale co myślicie, nie będzie obciskał lub będzie zbyt twardy? http://www.taiwangun.com/patrolowy-pas-taktyczny-z-szelkami-olive-8fields?from=listing&campaign-id=19

A czy czasem na 3magi do ak w tym jeden zawsze w replice, czasem nie wystarczą kieszenie?

Link to post
Share on other sites

2 magazynki sklej ze sobą taśmą, a trzeci do kieszeni lub ładownicy zaczepionej o zwykły pasek od spodni.

 

Odnośnie tego chinola, to co prawda znajomy go chwalił, ale chyba z żadnych innych pasoszelek nie korzystał.

Jeśli będziesz nosić tylko te magi, to raczej nie warto na razie nic kupować.

Link to post
Share on other sites

Ja używam chinskich pasoszelek i nie narzekam, Doładowane do granic mozliwości 2x cargo, nóż, manierka, ładownica na magazynki, torba zrzutowa , nic nie lata regulacja w miare spoko, jak chcesz coś tanio do "nie tyrania" to bierz.

Link to post
Share on other sites

To już chyba lepiej kupić pasoszelki BW. Za troche ponad 1zł więcej na Armyworld można dorwać pas, szelki, pokrowiec na chlebak (może pełnić rolę zrzutówki, cargo, a póki się nie kupi ładownic również ładownicy) i 4 ładownice na G3 (czyli ładownice na pierdółki - batonik, kompas, czerwona szmata itp.). Sprzęt na molle można pod niego podpiąć za pomocą trytytek - będzie miał lekkie luzy, ale nie przeszkadzają one w użytkowaniu.

Sposób może i troche lamerski, ale z pewnością wytrzyma tyranie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...