Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Chcę sobię kupić pasoszelki na miwo Praszka i mam dylemat, bo ładownice od kałacha zajmują w pionie 3(albo 4) paski, a pt-3 jest podobno strasznie niewygodne. Czy na pt-2 te ładownice nie będą się majtały? Bo jednak jak bandoliera będzie mi się przesuwała podczas biegania to nie będzie to zbyt komfortowe.

Tutaj jest opis pasoszelek. Gość ma pt-3 i się nie skarży, a ładownic ma od groma.
Link to post
Share on other sites

Bo pewnie poza PT-3 innego pasa nie używał :icon_smile:. Ja od siebie polecam rękaw, (sam używam podkładu TCP z Miwo Praszki) z taśmami molle i pod to jakikolwiek pas. Jak odpowiednio mocno wyregulujesz to nic nie będzie latało, ani przesuwało na boki.

 

Co do ładownic, wystarczy że złapiesz na dwóch komórkach molle i już będzie pewnie siedziało.

Edited by Bardosos
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam pytanie z innej beczki. Która firma szyjąca w PenCott Green Zone ma w ofercie jakieś sensowne szelki do pasa? Miwo z tego co widzę takowego nie posiadają, a chętnie bym wrócił do ich szelek.

 

Znalazłem narazie MilTur oraz SpecOps. O ile o pierwszych nie wiem nic, opinii nie znalazłem, drugie są wycinanką laserową i mam wątpliwości jak z komfortem użytkowania przy tak cieniutkich szelkach. Niby mają jakieś tam comfort pady, ale... No właśnie, czy to wystarczy przy średnio/mocno obciążonym pasie?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem narazie MilTur oraz SpecOps. O ile o pierwszych nie wiem nic, opinii nie znalazłem,

 

Miltur jest dość znany na lokalnym (bydgosko/toruńskim) rynku.

Towar jest bardzo przyzwoicie uszyty i (w sumie) wart pieniędzy.

Mogę polecić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Mam dwa pytanka:

-Czy pasoszelki BW z pasem o długości 100cm, da się wyregulować na osobę o obwodzie około 93cm?

-Podpięcie szelek BW do podkładu TCP z Miwo ma prawo bytu dopóki nie dorobie się jakichś nowoczesnych szelek, czy to poroniony pomysł?

Link to post
Share on other sites

Tymczasowo to już lepiej sobie zmotać szelki niskoprofilowe z kawała taśmy, przynajmniej mogą się przydać w przyszłości, np. po dołożeniu chesta, plecaka, itp. Tak samo jak w szelkach BW nic się do nich nie doczepi, ale przynajmniej nie będą zawadzać.

Link to post
Share on other sites

Ja do szelek chciałem doczepić klamerki na shockcordzie, na których będzie się trzymać podrobka wielbłąda Miwo, a w przyszłości zmienić na ST-3.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś nosił JPC założona na szelki typu st-2/3 czy jacko (oczywiście puste, trzymające tylko pas)? Jest milusio i w ogóle czy jak w olv, cirasie i dusicielkach naraz?

Link to post
Share on other sites

Pytałem czy ktoś nosił z szelkami typu st-2/3 albo Jacko, nie o ucieczkowe. Mają trzymać TCP z ładownicami, a sama JPC ma być dodatkiem do CQB, DA itp i przenosić płyty, 3 magi do głównej, 6 granatów zaczepnych i inne duperele typu kajdanki itd. Ma móc być założona bez zmian w pierwszej linii

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...