Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam w pasie 95 i M leży idealnie. Ładownice na skrajnych komórkach przy leżeniu układają się w jednej linii z brzuchem.

Przy noszeniu na biodrach między końcówkami pasa mam 10-12 cm odstępu, bez plecaka z klamrą na trochę poniżej pępka 5-6.

Proporcjonalnie nosząc L powinieneś na biodrach mieć 5-6 cm luzu a wyżej na styk.

 

M ma 22 komórki i pozwala załadować sporo sprzętu.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam,

 

Mam sobie zwykły, sztywny pas na oporządzenie, którego używam razem z PC. Ostatnio coraz większym problemem stało się konfigurowanie szpeju przy chodzeniu z plecakiem - z PC trudno było założyć plecak, a przy taktyce zielonej bez MOUTu PC jest zbędny. Założyłem więc, że do pasa dokupię szelki i będę tego setu używać przy plecaku. Założyłem też, że szelki będą ucieczkowe, ponieważ są tańsze, lżejsze i kompatybilne z PC. I tu pojawia się moje pytanie: które szelki kupować? Do wyboru mam MM Lubliniec, Miltur oraz MM Praszka. Które szelki prezentują najlepszy stosunek jakości do ceny? Czy to jest kwestia indywidualna? Jeżeli mam brać, to będę brał najtańsze, ale jak jedne są dużo lepsze to dołożę te kilkanaście złotych i kupię lepsze.

 

Pozdrawiam

SzymonPolska

Link to post
Share on other sites

Miltur na razie jest takim cichym liderem w kwestii szelek- polecę do każdego setu do którego nie planujesz grubych szelek z comfortpadami. Do wszystkiego innego jest genialny.

Te wszystkie klamerki, d-ringi i inne pierdoły jak 3 warstwy taśmy na plecach to nie zawadzają?

Link to post
Share on other sites

Szelki SU-2 Miwo P vs szelki 1. linii F-18 Miwo L

 

 

Będę niedługo posiadaczem podkładu T.P.P.O. Miwo Praszka. Które z szelek wymienionych w temacie będą lepsze/wygodniejsze w kontekście stabilizacji pasa oraz noszenia na nich kamizelki PC? Druga sprawa, to ilość podpięć szelek. Oba modele mają po 4 podpięcia, a podkład 6. Warto dokonać modyfikacji przy zamówieniu, aby dołożyć te 2 podpięcia, jeśli to możliwe?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Przyjrzałem się montażom, i te odpowiadające mi są tylko w modelach MM Praszki i Miltura.

Praszka jest o 15 zł tańsza od Miltura w najtańszej wersji, poza tym te D-ringi u Miltura nie wyglądają za ciekawie. Nie będzie to uwierało przy PC?

Ma ktoś oba modele i może je porównać?

 

Pozdrawiam

SzymonPolska

Link to post
Share on other sites

Fakt, nie widzę powodu dla którego producent zdecydował się na d-ringi, moim zdaniem można wywalać od razu- i tak jeśli coś przyczepiać to przez przeszytą pionową taśmę. Pas piersiowy przy noszeniu PC można zdjąć bez prucia, jest na drabinkach.

 

Generalnie szelki mają 2 warstwy na ramionach- też wolałbym jedną, ale nie wiem nawet jak można by to wykonać żeby było wytrzymałe. Regulatory i ten uchwyt w którym pojawia się zakładka z taśmy wypadają na tyle nisko że musiałem teraz sprawdzać ze zdjęć o którym miejscu mówisz.

 

Moim zdaniem pozbawianie się możliwości regulacji szelek na wysokość, aby uzyskać szelki całkowicie płaskie, jest zbyt radykalnym krokiem jeśli chcemy aby nasz set w ogóle był uniwersalny. Jeśli masz idealne ustawienie wyposażenia, którego już nie zmieniasz, to może miwowska regulacja przez drabinki będzie wystarczająca, wtedy raz ustawisz wysokość i możesz o tym zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Akurat jak zrobić porządnie mocowanie do pasa to nie mam pewności- jeśli owiniesz sam pas (taśmą z szelek, albo pośrednio paracordem) to możliwe że pas będzie się odkształcał, bo będzie trzymany od dołu. Jeśli masz dobrej jakości kieszenie to możesz paracordem/adapterem jak Punisher mocować bezpośrednio do kieszeni (jak w PLCE). Bałbym się jednak jeśli kieszenie same nie siedzą stabilnie na pasie.

Link to post
Share on other sites
Akurat jak zrobić porządnie mocowanie do pasa to nie mam pewności- jeśli owiniesz sam pas (taśmą z szelek, albo pośrednio paracordem) to możliwe że pas będzie się odkształcał, bo będzie trzymany od dołu. Jeśli masz dobrej jakości kieszenie to możesz paracordem/adapterem jak Punisher mocować bezpośrednio do kieszeni (jak w PLCE). Bałbym się jednak jeśli kieszenie same nie siedzą stabilnie na pasie.

U siebie mam paski od szelek przeplecione przez drabinki i jednocześnie naokoło pasa żeby było stabilnie i żeby zużyć nadmiar taśmy i nic się nie odkształca. Z tym, że pas ma wypełnienie z pianki.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę odświeżę temat. :icon_smile:

 

Technika idzie do przodu, wychodzą fajne, nowe sprzęty, a ja akurat szukam nowego pasa do uzupełnienia chesta.

Służyć będzie do przenoszenia:

- 4 x stanag,

- 2 x magazynek do klamki

- worek zrzutowy,

- klamka,

- multitool,

- średniej wielkości cargo/apteczka.

 

Specjalnie obciążony w takim razie nie będzie, więc szukam czegoś bardziej kompaktowego / nisko profilowego. No i teraz pytanie do Was - co wziąć? Myślałem nad szytą przez jakiegoś krawca kopią Ronina, pasem Low Pro od Red River, a może lepiej jednak pójść w stronę podkładu (ULPP Spec Opsa, TPPO Miwo)?

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i sugestie.

Budżet do około 300 zł.

 

Edit. Zależy mi żeby była możliwość przypięcia klamki bezpośrednio do pasa, a nie przez taśmy molle (chociaż jak pas ma wyrywać z butów, ale akurat twórcy nie przewidzieli takiej możliwości, to jakoś to przeżyję :) ).

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

To ewentualnie ich si zapytaj.

Mój wygląda tak.

 

W gaciach miękki albo półsztywny bardziej ten drugi.

Drugi pas to sztywny.

 

Ja mam go zrobionego w formie, że na lewym boku do połowy pasa mam naszytą jedną taśmę 25mm jako jeden wiersz molle.

Nosze na tym:

 

2x ładownica na magi do glocka od imi defence sztywna

jeden podwójny shingiel na 2 magi od miwo 25mm

kieszeń na granat dymny/odłamkowy

zrzut

kieszeń apteczka kopia od miwo uszyta przez bombla.

Glock 17 z bajerami plus mała kieszonka na tłumik do niego.

 

Ja sobie chwalę nie wiem jak to się sprawdzi jak zamiast magów aeg do emki będzie gaz lub palne.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie szelek taktycznych , oraz podkłaów z systemem MOLLE do których wkłada się pas.

 

Czy jeśli będę nosił sam podkład z pasem czołgał się z nim, lub biegał to czy jeśli będą na nim na przykład ,ładownice , kabura itp. to czy będzie mi on spadał i czy wtedy przydadzą się szelki do utrzymania pasa i czy takie szelki nie przeszkadzają w noszeniu plecaka.

 

Linki do pasa , podkładu i szelek:

 

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,492/Pas-operacyjny-Z-

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,784/Podk-ad-TCP

 

I tak na marginesie które szelki wybrać oraz jaką szerokość taśm dobrać?

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,618/Szelki-taktyczne-ST-2

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,783/Szelki-Taktyczne-ST-3

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...