Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hej . Mam pytanie . Kupuję pas taktyczny PT-2 lub PT3 do tego szelki ST-2 w Miwo Praszka w WZ93. Moje pytanie brzmi następująco? Jak do takiego pasa taktyczngo podpiąć kaburę na replikę krótką? Wiem, że do normalnego pasa operacyjnego to podejdzie, wiem też że można użyć pasa operacyjnego plus podkład i osiągne podobny efekt jak przy pasie taktycznym. Interesuje mnie jednak ta pierwsza sytuacja. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie mam jak podesłać zdjęć, bo moja kabura i pas są chwilowo po znajomych, ale spróbuję opisać taki set:

 

Miwo P i L parę lat temu (nie wiem jak jest teraz) lubiło ekperymentować z różnymi odległościami przeszyć w taśmach ,,molle". W ekipie nabyliśmy pas pt3 i pt2. Pas pt3 od Praszki był przeszyty co 25mm, a pas pt2 Lublińca co 50mm. Oba rozwiązania były niestandardowe, ale umożliwiały, po dłuższej walce z paskami upchanie większej ilości kieszeni niż teoretycznie byłoby to możliwe. W przypadku pt2 z szerokimi przeszyciami zdarzyło mi się zamontować kaburę udową bezpośrednio pod taśmami, obejmując całą ,,miękką" część pasa. Jednak jeśli twoja kabura ma montaż dostosowany do pasa 40-50mm- czyli standardowego sztywnego operacyjnego, to raczej się nie uda- ja miałem duży zapas regulacji samej kabury.

 

Generalnie nie obiecam że miwo dalej przeszywa taśmy montażowe szeroko, i nie obiecam że taki montaż będzie optymalny na dłuższą metę- jednak elastyczność pasa powoduje że pod ciężarem pistoletu szybko się odkształca i ściąga w dół.

U nas takie eksperymenty zastąpił pas Whiskey Tango- ma dużo komórek, a dalej można używać pasa wewnętrznego.

Link to post
Share on other sites

PT 2 i 3 to takie sobie konstrukcje.

 

Jeśli ma to być ciężki pas do zielonej to TCP z Praszki albo RATS z Lublińca - w pierwszym puścisz pas wewnętrzny po mollach, w drugim można podpiąć kaburę udową do wewnętrznego i puścić taśmę środkiem.

 

W przypadku lekkiego pasa 1 linii pas operacyjny albo tppo.

Jako wkład do środka wystarczy pas od plce za 20 zł na Allegro.

 

Jaka kabura? Do niektórych są adaptery, inne da się zamontować na przejściówce molle-alice.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...