Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika ~1000zł + jaki mundur?


Guest HapTI

Recommended Posts

Ja zniechęciłem się do Aresów po przeczytaniu licznych opinii o tandetnie wykonanej replice TAR-21. Jednakże Ares jakiś poziom reprezentuje, a ponadto posiada możliwość szybkiej wymiany sprężyny co mnie bardzo interesowało.

G36 byłoby dobre, jednak z tego co wiem Ares nie posiada blow-backa, a na pewno nie ten za ~1000zł. Po drugie, polecamy tobie eMki ponieważ są najbardziej rozpowszechnione na rynku i najwięcej jest do nich części i możliwości modyfikacji.

G36 też jest dość powszechne. Magazynki spokojnie dostaniesz :wink: .

AK mówiłeś, że nie chcesz (i dobrze :wink: ) więc od razu nasunęły się na myśl eMki.

Inne repliki przyzwoitej jakości albo nie spełniają twoich kryteriów, albo są za drogie (w sumie to to samo...).

 

P.S. Magi od G36 lubią się haczyć w ładownicy (bo mają cycki :wink: ), ale za to można je łączyć ze sobą.

 

Ja jeszcze polecałem MP5.

 

I końcowa porada: Repliki z przedziału cenowego 900-1100 bierz VFC, ICS, CA, G&G, G&P, KWA, ewentualnie ARES . I myślę, że jaką byś nie kupił będzie dobra. Najlepiej nie za długą (IMHO).

 

p.s.: (SOCOM GEAR ODRADZAM - miałem, badziewne wykonanie zewnętrzne i wewnętrzne.)

Edited by Wiewioor
Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To, że nie chcesz kałacha nie oznacza, że musisz brać emkę. Co więcej uciekaj od tego jak najdalej! GB v.2 (bebechy) to chyba najbardziej awaryjny Gearbox ze znanych standardów (generalizuje oczywiście). Emki są popularne, ale to nie znaczy od razu, że są najlepsze. Jak jesteś jednym z tych nielicznych, którzy nie są ogarnięci emkomanią to jak najbardziej polecam Ci wszelkie G36 i inne mniej lub bardziej znane karabiny. Co do konkretnej firmy to poczytaj na forum, bo jest tu multum informacji na temat prawie każdego modelu. I najważniejsze: bierz to co Ci się podoba!

Link to post
Share on other sites

G36 Aresa posiada blow back. Czy zasięg 55-60m (taki jak na filmiku parę postów wyżej) jest dobry?

 

Dobra. W sumie to i ak47 (cm048) bym nie pogardził, jeżeli nie znajdzie się dla niego lepsza alternatywa w cenie ~1000zł.

Edited by HapTI
Link to post
Share on other sites

Bo już jest za dużo AK?? Według mnie, posiadacza ICS'a byłby on najlepszy, bo dwudzielny GB daje ogromne możliwości. Walczysz w CQB z górnym GB 330fps. Nagle wróg się wycofuje do lasu. Szybko zmieniasz GB na taki z 420fps i gites. No i ta radość z łamania tej eMki jak w ostrej... Może nie jest najlepiej z zewnątrz, ale i tak lepiej niż w cińcikach. A to że G&P jest lepiej wykonane...

 

@Ad edit up - podałem lepszą replikę poniżej 1000zł - M4A1 ICS Universal. Można od razu kupić pełną, metalową wersję, ale to troszkę ponad 1000zł. No ale jeśli ci nie przeszkadza wygląd AKM'a - to droga wolna. Zawsze to jest metal body i drewienko, które nadaje klimat. Ale w tej kwestii mnie nie sluchaj - kocham "sawietskie" bronie :)

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

Mnie to, że dużo osób ma ak nie przeszkadza, a do m4 mnie nie ciągnie. Podwójny GB jest dla mnie nie potrzebny bo i tak mam zamiar kupić broń boczną (gloczek od cymy). Chyba kupię ak od cymy, bo g36 ARESa nigdzie nie dostanę, a cyma jest sprawdzona.

 

Chyba, że jeszcze padnie jakaś bardzo ciekawa propozycja.

Link to post
Share on other sites

Ciekawą propozycją mogą być inne repliki CM, np. MP5 czy najnowsze G36C. Jednak MP5 jest gorsze od G36, bo ma GB v.2, a Gietka v.3, znacznie bardziej wytrzymały. Można też zastanowić się nad zakupem jakiejś perliki TM. Jednak nie dostaniemy metal body czy pierdyliard fps, a jedynie niesamowicie wytrzymałą w stocku replikę z niesamowitym HU. ja bym tego nie brał, ale to jest twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia polecę - CM.040 albo 048s. Składana kolba rulez. Do tego max Sp130, guma guardka i ew. precka, ale nie koniecznie. Lepiej zainwestować w dobra ładowarkę, ładownicą na kolbę i LiPo. Ja bym wolał 040...

 

Edyta - żeby lufa miała sens to musi być to jakaś na prawdę dobra lufa, jak Promyk czy KM Head. Systema czy Guarder nie dają aż tak dobrej różnicy w skupieniu, ze w szturmówce nie oplaca się w nie inwestować.

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

A musisz koniecznie ares'a kupować? I dlaczego jak nie ares to od razu chińczyk CYMA?! Classic Army robi g36 tak samo jak KWA (firma z USA) i wszystkie mieszczą się w twoim przedziale cenowym, a ty akurat wybierasz CYMĘ?

Po drugie. Po co w ogóle chcesz wymieniać silnik? Wiesz po co się go w ogóle wymienia? W jakich okolicznościach?

 

G36C Classic Army z blow-back'iem za 1020 zł - i jest dostępne od ręki. Jeśli masz ten luksus wyboru między chińczykiem, a 1-klasą, to nie wybieraj chińczyka!

 

Co do ARES'a - przeczytałem na stronie producenta i rzeczywiście jest EBB i jak piszą bardzo łatwo go wyłączyć :happy: . Blow-back w AEGach widziałeś w ogóle? Szału nie ma. Gaziak - co innego. Ale w elektrykach jest śmieszny...

Link to post
Share on other sites

Do M? Large do chyba 9.6v, innych się nie opłaca kupować. Ale lepiej zainwestuj w LiPo. Znacznie wygodniejsze rozwiązanie. I dobrą ładowarkę. Na prawdę, przemyśl dobre, czy chcesz męczyć się z NiMh czy innymi tego typu.

 

Super propozycja.

tylko że CM.048M ma wtyczkę mini :bialaflaga:

 

@Wiewioor - "Jeśli masz ten luksus wyboru między chińczykiem, a 1-klasą, to nie wybieraj chińczyka!"

A ja powiem że jak możesz wybrać to kałacha tylko z CM.

Masz o niebo lepszą replikę od np. G&G i zostaje sporo kasy na różne dodatki.

 

 

Majster a czemu byś wolał 040 ? Ta kolba jest troszkę "nie koszerna" :wink:

 

@HapTI - po prostu kup replikę. Po jakimś czasie sam stwierdzisz co byś chciał w niej zmienić.

Link to post
Share on other sites

Wiewioor, naskoczyłeś tak na niego od razu, a akurat co jak co ale CM.04x to naprawdę dobra replika. I proszę nie rozpoczynaj tu kolejnej dyskusji nt. rzekomej przepaści między chińcami, a I klasą.

 

A tak na marginesie co z tego, że firma z USA jak produkuje tak jak większość na Tajwanie. Polecam Ci też przeczytanie świeżutkiej recenzji G36C od Cymki.

Link to post
Share on other sites

Ja nie chcę blow backu - zacinanie się itp.

 

Akurat cyma robi "kałasze" bardzo dobre. Na temat CA można znaleźć sporawo słabych opinii (słabe spasowanie, kiepskie bebechy).

No taaak. W przeciwieństwie do Cymy, o CA można znaleźć dużo słabych opini...

Słabo wykonane CA (nie mówie o SL) jest lepsze od dobrej CYMY.

Powiem tak: O replikach 1-klasy można znaleźć słabe opinie; O "chińczykach" można znaleźć dobre opinie.

CA i tak jest 1-klasą, a CYMA 2-gą. Jest to czymś spowodowane.

Miałem w sumie ok 18 replik, w większości chińczyki. Żaden nie był "bardzo dobry". A dobre było jedynie KAC PDW BOYI. Kałachy raczej średnie jeśli chodzi o wykonanie. Parę osób w teamie ma kałasze CYMY i wszystkim coś dolega.

Za to przykładowo repliki MP5 serii B&T od CLASSIC ARMY uchodzą za najlepsze repliki MP5 na rynku.

 

Wiewioor, naskoczyłeś tak na niego od razu, a akurat co jak co ale CM.04x to naprawdę dobra replika. I proszę nie rozpoczynaj tu kolejnej dyskusji nt. rzekomej przepaści między chińcami, a I klasą.

 

A tak na marginesie co z tego, że firma z USA jak produkuje tak jak większość na Tajwanie. Polecam Ci też przeczytanie świeżutkiej recenzji G36C od Cymki.

Tu nie chodzi o przepaść. Po prostu widziałem te repliki, używałem i widziałem jak się psują. W teamie nie ma ani jednego "wspaniałego ach och" kałacha od CYMY który by nie był uszkodzony lub w najlepszym razie mocno rozklekotany. W ogóle to on przecież nie chciał kałachów. IMHO są bardzo nieporęczne. Ja nie mówię, że kałach CM gorszy od kałacha CA, bo nie miałem porównania. Wiem natomiast, że kałachy CM to nie jest szczyt solidności i niezawodności i wolałbym kupić sobie po prostu Mp5 CA (nawet używane, ale w dobrym stanie) niż chińczyka. A miałem ich (chińczyków) sporo.

Dobra, to był ostatni mój post i niech kupuje co uważa za słuszne. Swoje zdanie wyraziłem i twardo przy nim stoję. Kończę dyskusję, bo czuję, że zaczyna mi brakować cierpliwości, a przed chwilą o jej brak wyzwałem jednego użytkownika :wink: .

 

P.S. I wcale na niego nie naskoczyłem, tylko byłem zaskoczony, że cały czas chciał porządną replikę i nagle stwierdził, że kupi cymę.

 

"A tak na marginesie co z tego, że firma z USA jak produkuje tak jak większość na Tajwanie." Jak co z tego? Kontrola jakości. Tajwan to nie chiny. Większość markowych rzeczy jest produkowana w takich krajach, ale chyba nie powiesz, że SONY jest takiej samej jakości jak SUNY, Panasonix, Nokla,.

 

A recenzję czytałem. Dobry chińczyk nadal pozostanie chińczykiem. I myślę, że lepsze to G36 niż "ach och" kałach. ALE TO NADAL CHIŃCZYK. :wink:

Edited by Wiewioor
Link to post
Share on other sites

@ALABASTER - co za problem przelutować?? Nawet ja to potrafię, a mam do takich rzeczy 2 lewe ręce... Prędzej czy później tak czy siak trzeba będzie w LiPo zainwestować. A lepiej wcześniej.

Wtyczek Tamiya i Kyosho się nie lutuje, są zaciskowe, co jeszcze bardziej upraszcza sprawę. Po za tym są przejściówki. Każdy powinien posiadać komplet.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się tak motam, ale dopiero będę zaczynał swą przygodę z ASG i praktycznie się na tym nie znam. Jednak z tymi chińczykami to macie rację. Nigdy nie wiadomo co tam jest (kolega ma cymkę 2 lata i 0 problemów - może akurat ma farta).

 

Po raz ostatni poproszę o pomoc i przestanę potem robić zamieszanie.

Wymogi:

- wytrzymałość (czyli raczej GB v.3)

- celność

- nie chcę dwudzielnego GB

- full metal

- cena pozostaje około 1000zł

- kształt obojętny

- firma obojętna, ale niechińska

- może być m4, ale full metal i GB v.3 (z tego co niektórzy twierdzą znacznie wytrzymalszy od poprzednika)

- mocny silniczek, żeby można było w przyszłości zmienić sprężynkę (na start będę jednak jechał na stocku, kompletując kamizelkę taktyczną, hełm itd., a w przyszłości tuning)

- bateria nie koniecznie w zestawie

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się tak motam, ale dopiero będę zaczynał swą przygodę z ASG i praktycznie się na tym nie znam. Jednak z tymi chińczykami to macie rację. Nigdy nie wiadomo co tam jest (kolega ma cymkę 2 lata i 0 problemów - może akurat ma farta).

 

Po raz ostatni poproszę o pomoc i przestanę potem robić zamieszanie.

Wymogi:

- wytrzymałość (czyli raczej GB v.3)

- celność

- nie chcę dwudzielnego GB

- full metal

- cena pozostaje około 1000zł

- kształt obojętny

- firma obojętna, ale niechińska

- może być m4, ale full metal i GB v.3 (z tego co niektórzy twierdzą znacznie wytrzymalszy od poprzednika)

- mocny silniczek, żeby można było w przyszłości zmienić sprężynkę (na start będę jednak jechał na stocku, kompletując kamizelkę taktyczną, hełm itd., a w przyszłości tuning)

- bateria nie koniecznie w zestawie

 

Doba, skoro tak ładnie prosisz, to się odezwę jeszcze raz ;)

Po pierwsze nie ma M4 z GB v.3. Różnica między v2 a v3 jest znikoma i widoczna w zasadzie tylko podczas mocnego tuningu. Jadąc na stocku, albo zwiększając sprężyne z M100 na M120 nie masz się czym przejmować. v3 to nie jest następca v2 - one po prostu mają inny kształt, bo i broń ma różny kształt i tego samego GB nie zmieścisz do każdej repliki. Np. P90 ma zupełnie inny kształt.

A teraz polecane repliki:

M15A4 Carbine Classic Army - 400 fps - nie musisz w przyszłości już wymieniać sprężyny - chyba, że na słabszą.

SIG 551 ICS (nie ma dwudzielnego GB)

GR16 Carbine G&G - lufa precyzyjna z stocku, czyli lepsza celność.

GR16A3 G&G - też z precką, ale dłuższa, czyli jeszcze celniejsza.

MP5A2 B&T Classic Army - najlepsze Mp5 na rynku - tania, uniwersalna i poręczna.

A na koniec najlepsze:

M4A1 KWA - 1100 zł, ale super jakość wykonania, lufa półprecyzyjna w stocku, silnik jest w stanie uciągnąć M150, co jest ważne w późniejszym tuningu, i ogólnie wzmocnione bebechy. Po za tym jest uniwersalna i poręczna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...