Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika ~1000zł + jaki mundur?


Guest HapTI

Recommended Posts

Chyba wybiorę KWA M4 sr10 albo KWA M4 RIS. Zresztą i tak kupuję dopiero około 15 marca, ale wolę mieć już zaplanowane co kupować.

 

A jak się ma KWA w porównaniu do G&P? Bo tyle ludzi sobie chwali eMki od G&P i nie jestem pewien, czy to dlatego, że:

1. G&P jest najlepsze bo moje

2. Jest lepsze bo ma oryginalne nadruki/wyrycia/czy co to tam jest

3. Jest lepsze technicznie

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na twoim, Wilq, miejscu zarzuciłbym z góry 130 Guardera. 100% gwary że wytrzyma.

 

Wiem, że wytrzyma toż to pancerny GB jest :D Taa tyle, że mi na super wysokich efpeesach nie zależy. Na chrono mam 430 fps teraz, a po jakimś czasie znowu schronuje i jak się mocno sprężyna ubije to wtedy wymienie.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że wytrzyma toż to pancerny GB jest :D Taa tyle, że mi na super wysokich efpeesach nie zależy. Na chrono mam 430 fps teraz, a po jakimś czasie znowu schronuje i jak się mocno sprężyna ubije to wtedy wymienie.

 

Wilq czyli nieprędko.

Mi po jakichś 30k spadło o około ~5 fps. A to równie dobrze błąd chrono mógł być :biggrin:

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

A jak się ma KWA w porównaniu do G&P? Bo tyle ludzi sobie chwali eMki od G&P i nie jestem pewien, czy to dlatego, że:

1. G&P jest najlepsze bo moje?

2. Jest lepsze bo ma oryginalne nadruki/wyrycia/czy co to tam jest?

3. Jest lepsze technicznie?

 

Mógłby ktoś odpowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Wiewioor, wiewioor, wiewioor...

Ta ładowarka, którą podałeś nie pasuje do aku 11.1v... Czytanie ze zrozumieniem.

Podaj mi miejsce w którym napisałem, że jest do 11.1v. Po za tym w nazwie produktu jest już ta informacja. 11.1v. rozwali zębatki w gearboxie bo na zęby będzie działać większa siła - sprawdzone, zmieliłem tak już gearbox'a. Ja mam 7,4 i mam ROF'a ~15k/s.

Co prawda to prawda - modelarskimi ogniwami się nie zajmowałem.

 

Nie każdy potrafi przerobić ładowarkę tak by działała - jesteś pewien, że on potrafi?

 

Jeszcze nie kupił repliki, a już omawiacie tuning do >400 fps. A to ma być jego chyba pierwsza replika (a co najmniej jest początkującym). FPS'ami sobię męskość nadrabiacie?

 

G&P miałem i mi się nie podobało, było mało celne, choć miałem M16 i rdzewiało...

 

wybrałem Cymę 048M i nie żałuję. Nic nie muszę tuningować, a po wymianie gumki i lufy

Mam 330 fpsów i TEŻ nie muszę tuningować, ani niczego wymieniać. I nie strzelam się w CQB (bardzo rzadko)

 

Co do ICS'a i dwudzielnego gearboxa - podoba mi się ta koncepcja, tuning szybki i tani.

 

Co ty w ogóle tu za brednie opowiadasz... Jeśli sytuacja stoi tak, jak odpowiadasz to od 4 lat powinienem mieć spalony dom.

Tja. Po pijaku też możesz jeździć. Niektórzy mają podłączoną kuchenkę gazową na dętkę rowerową i im kuchenka nie wybuchła. Jest także opcja, że ty akurat się na tym znasz i zrobiłeś to profesjonalnie, ale on tego może tak dobrze nie zrobić.

Balanser nie musi być każdorazowo używany do ładowania pakietów, jedynie od czasu do czasu.

 

Szkoda mi ciebie - masz o sobie niskie mniemanie i próbujesz je podnieść, wytykając innym nieistniejące błędy

Niskie mniemanie to mam o tobie i polskich politykach.

Link to post
Share on other sites

Nie mam ochoty na dalsze wycieczki osobiste, więc po prostu postaram się pomóc koledze w dobrym wyborze.

G&P jest tak wychwalane, bo jest zajerzyście wykonane zewnętrznie. To pierwsza klasa wśród I klasy. Ale wnętrznościami się niee wyróżnia, więc jeśli ważniejszy jest dla ciebie ogólny kształt i dobre osiągi, a pierdółami typu oryginalne oznaczenia się nie przejmujesz, to lepiej wziąć KWA. Bo nie warto dopłacać za coś, co cię nie interesuje. Jeśli tak się wiewioor uparłeś, żeby nie przerabiał sam ładowary - na allegro można czasem znaleźć aukcje, gdzie można kupić już przerobione pod ASG Imax'y i Acuccel'e. Fakt, że jest to 50zł droższe niż sama ładowarka, ale jeśli nie znasz się na elektryce itp. to lepiej będzie wybrać taką ładowarę. A że akurat tą, a nie inną - bo prędzej czy później się na LiPo przerzucisz. A wtedy taka ładowarka to podstawa.

A jeśli myślisz o tuningach powyżej 400fps - a innych nie ma sensu robić, to wtedy jedyną sensowną batką jest 11,1v. A wtedy taka ładowarka, jaką pokazał Wiewioor nie sprawdzi się - inaczej mówiąc nie naładuje ci batki. Ale w sumie to racja, nie ma sensu robić tuningów zanim nie ogarniesz się w świecie ASG. I nie mówię tego żeby cię obrazić czy cos, tylko z doświadczenia wiem, że dla nowicjusza 400fps to za dużo.

Link to post
Share on other sites

A jeśli myślisz o tuningach powyżej 400fps - a innych nie ma sensu robić, to wtedy jedyną sensowną batką jest 11,1v. A wtedy taka ładowarka, jaką pokazał Wiewioor nie sprawdzi się - inaczej mówiąc nie naładuje ci batki.

No tak, bo to taki problem kupić ładowarkę obok przeznaczoną dla 11,1v. Są dwie. Jedna dla 7,4v. druga dla 11,1v.

7,4

11,1

Link to post
Share on other sites

Wiewioor litości! Nie znasz się na zasilaniu AEGów, więc nie mąć w głowie zielonym. Na siłę wciskasz szajs-ładowarkę, która nie wiadomo ile pochodzi, nie ma balansera i ładuje tylko jeden rodzaj pakietów i tylko w jednym wariancie ilości ogniw. Cena nie jest tu żadną zaletą, bo jak mu się to gówno spali to 8 dych w błoto. A wystarczy dołożyć parę dyszek, żeby mieć modelarski, przez wszystkich polecany kombajn, który naładuję każdą batkę.

Link to post
Share on other sites

Zapewne chodzi Ci o pakiet do kolby typu SF. Masz parę wyjść:

 

- pakiet na zwykłych ogniwach

- malutkie lipo do prowadnicy kolby*

- dedykowane lipo do kolb SF*

- wybrać inną replikę! ;D

 

*- tyle, że będą to batki firm do ASG, które charakteryzują się wyższą ceną i niższą wydajnością.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...