Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SW-02 (M82A1) [Snow Wolf]


Recommended Posts

A kto powiedział że on chce żeby szkielet wytrzymał jak najdłużej? :hahaha:

 

 

Ja wyczytałem, że wytrzymał nawet krótkie serie i około 200 strzałów już..czyli póki co wzmocnienia i stockowy GB dają radę.

Na swoim GB też mam identyczne wzmocnienia i też o dziwo jeszcze nie pękł a mam w nim M210 VANARAS tyle że trochę skróconą....

Do tarczy to może Sobie kolega i na full auto strzelać, bo to jego sprawa, jego pieniądze, jego GB itp...

Ja na swoim serią nie strzelałem, ale za to wywaliłem około 500kulców+ suche strzały i na GB nie ma sladu uszkodzeń.

 

Kolega poprosiło o radę w sprawie podawania kulek a nie opinie czy powinien strzelać serią do tarczy czy też singlem, nie to jest przedmiotem jego pytań.

 

Podpisuję się pod opinią jednego z kolegów wyżej... mosfet z hamulcem, od tego bym zaczął.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim więcej cierpliwości i spokoju :)..to tylko zabawa za nasze własne pieniądze, a nie czyjeś.

NeO

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak Parki powiedział: "Nowy jesteś", musisz wiedzieć iż mam w sumie taką trochę czepialską funkcję i naturę :P

Chodziło mi o to, że sobie rozwalisz GB jak będziesz seriami strzelał na takim springu.

Jednak fakt to nie nasze pieniądze. Już się nie odzywam w tej kwestii. :icon_wink:

 

P.S. Na przyszłość: ksywki piszemy dużą literą i nie chodzi o to, że to moja ksywka! ;>

 

 

Wyczyszczę temat niebawem!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dołączyłem do grona posiadaczy barretta i w najbliższym czasie chce go zrobić.

 

Mam naszykowane:

 

-Szkielet guardera, jestem w trakcie cięcia blach na wzmocnienia

 

- BU Systema

 

-tłok JBU alu

 

- zęby systema helikalne lub SHS 100:300

 

- silnik stockowy lub Magnum

 

- prowadnica metalowa SHS

 

- sprężyna elementa M165 (znam opinie na temat produktów tej firmy, jednak z M155 w SPR-ce byłem bardzo zadowolony, pomimo wysokiego przebiegu jak na snajpe sprężyna nie ubijała się zbyt szybko)

 

 

 

 

Teraz potrzebuje kilku porad:

 

- blachy na wzmocnienia GB planuje gwintować żeby wyeliminować potrzebę używania nakrętek, pozostaje mi pytanie przyklejać je do szkieletu czy nie? Różne materiały mogą różnie kurczyć się i rozciągać przy zmianach temperatur

 

- czy ząbki SHS-a 100:300 wytrzymają M165? Jeśli nie to czy mogę użyć zębatki silnikowej SHS a środkowej i tłokowej Systemy?

 

- czy jest jakaś sensowna alternatywa dla luf promyka? Jaką długość lufy wybrać? 650mm, 590mm czy 550mm?

 

- gumka systemy może być czy szukać innej?

Edited by czaja18
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Ja planowałem tunigować standardowy GB V2 jednak porzuciłem ten pomysł i zakupiłem LONG GB i będę przerabiał M82 pod niego, nie ma za dużo przeróbek więc uznaję to za jedyną słuszną drogę do celu 650fps.

Im mniejsza sprężyna tym zdrowiej, a standard GB tego nie zapewnia.

 

Pozdrawiam

NeO

 

Ps.

 

Czaja poczytaj o lufach Gunera.

Ja mam i w stockowym GB M82 i w SR25 blachy przyklejone i gwintowane - nic się nie dzieje a przy -20 nie mam zamiaru i tak tego używać od tego jest Warrior :)

Link to post
Share on other sites

Witam po paru miesiącach przerwy,

 

Wrócę z uporem maniaka do tematu który zacząłem, w sumie to odezwa do wszystkich lubiących GB V2 LONG.

 

CZY MA KTOŚ MODEL 3D tego GB?

Chętnie go przyjmę i rozliczę się w wydzierganym nowym GB.

 

e-mail: bartek@bumar.biz.pl

 

POzdrawiam

BArth

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

I wyjszło na to że do M82 nie ma możliwości wstawienia gearboxa v.2 long. Bo jeśli go wstawimy, to automatycznie komora pójdzie do przodu i nie będzie łapana przez magazynek, z kolei jak cofniemy gearbox to trzeba będzie przerabiać dolne body bo spust i silnik.

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej magazynek przerobic ? W moim M82a1 ( co prawda nie SW ale Masters Military ) można wsadzic Longa , ale trzeba "przesunąc" właz kulek , lub obciąc "przewód kulek" w komorze hops siup i poprowadzic "wężyk" z komory do włazu kulek magazynka .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Ja do mojego będę wstawiał longa.

Trzeba przerobić tylko mocowanie komory - raptem dorobienie kilku gwintów kawałek dalej.

Przerobić górę magazynka tak aby wyjście pasowało do komory.

 

I tyle z przeróbek.

 

Mam już pomierzone i zaplanowane tylko czasu nie mam na ta robotę bo zawsze coś pilniejszego się znajdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pytanie do właścicieli M82, czy ktoś z Was próbował przerabiań magazynek? Zastanawiam się czy wejdzie tam mag bez metalowej skorupy typu vietnam z replik M16.

Pasuje bez większych problemów. Jedynie trzeba lekko z boków (szerokość) podszlifować aby się mieścił w skorupę od M82. Nawet otworek na śrubkę z dołu jest pasowny!

Link to post
Share on other sites

Garść informacji dla potencjalnych przyszłych właścicieli M82

W obecnie dostępnych replikach SW w kolorze TAN, GB jest poniżej krytyki, brak wzmocnień, zestawy BU nie pasują ze względu na słabą precyzję wykonania przedniej cześci szkieletu a dokładniej jest po prostu za ciasno. Oczywiście szkielet dostał wzmocnienie z kwasówki 2mm, uprzedzam że grubsza nie wejdzie :icon_smile: Zębatki mogą mieć problemu z obracaniem (nadlewki), tłok tylko z 1 metalowym zębem i lufa wewnętrzna ma długość 300mm(?!)

Cała skorupa repliki jest dobrze wykonana, brak niepotrzebnych luzów itd chociaż coś mi się wydaje, że sama farba szybko się będzie ścierać mimo, że jest dość grubo położona. Magazynek pewnie i bez luzów siedzi w gnieździe, skorupa maga M82 idealnie pasuje bez przeróbek do wnętrz magazynków boya M4 Vietnam i jak wyżej VIPER-RT10 pisał otwóry od dołu są spasowane i nic nie trzeba kombinować.

Ogólnie rzecz ujmując, wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten nieszczesny GB którego SW nie chce poprawić...

Edited by klimek2
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak, trzeba by zmienić na lepszy szkielet :icon_smile: Minimum JG Vgen, a najlepiej KWA. Czy ta replika ma imitację ruchomej lufy czy nie ?

Czy komora HU dociska jakoś szkielet ?

Komora dociska do szkieletu i przy teflonfixie całkiem przyzwoicie strzela, co do szkieletu to chyba najlepszym rozwiązaniem jest jakiś szkielet trzymający standardowe wymiary i do tego wzmocniony blachą jak to wiele osób robi przy tej replice. Imitacji ruchomej lufy w SW nie uświadczysz, jest ona po prostu przykręcana do części (nie bardzo wiem jak to nazwać) prowadnicy :icon_wink:

Edited by klimek2
Link to post
Share on other sites

Ok.

Karabin dziś doszedł. Moje uwagi:

Dwójnóg porażka, oddałem koledze do usztywnienia. Lata jak cyganka po rynku.

Pin od dwójnogu - fajnie, ale jest mocowanie dwójnogu przykręcone 2 śrubami. Szybki demontaż nie działa przez to!

Przedni pin od "rozkładania" to jest atrapa i ściema! Replika jest składana na tylnym pinie a z przodu pod lufą dwa płaskowniki wchodzą z korpus dolny.

Z opisu na blogach i wszędzie jest pisane że miejsca na baterię jest od groma, "elektrownię się zmieści"... Miejsca mało (przynajmniej dla mnie, pakiet ok 2600mAh 11,1v wejdzie, butla HP - raczej ciężko...

Uwaga co do układania batki - nie może dotykać prawej krawędzi repliki - nie odciągniemy do końca wyrzutnika łusek (w replice - wiadomo regulacja HU).

Kółka od pinów - do śmieci, trzeba zastąpić jakimiś na prawdę dobrymi. 3-4 razy rozłożyłem dziś karabin - kółko od tylnego pinu wygięte w jajko.

Luneta dawana do zestawu - taka se, bardzo lekka, po 15 minutach ukręcił się tył z włącznikiem podświetlenia. Sklejone na klej do gwintów mocny. Jest ok.

Montaże lunety - lekkie- słabe alu, które się wygina. Klucz od zestawu od razu uszkodził jedną śrubę od montażu. Wymieniłem na M4x8 z łbem grzybkowym pod klucz imbus 2,5mm (fabrycznie były pod 3mm.) Raczej montaże będą do wymiany na jakieś fajniejsze, masywniejsze.

Osłony flip up - przednia i tylna dział ciut ciężko - przednia ma tendencję do zsuwania się z lunety - chyba trzeba na klej dać. albo na mikro wkręty. Tylna podobnie się zsuwa ale jakoś mniej zauważalne.

 

Rączka transportowa - jest ok, śruba bardzo ciężko wchodzi - dla mnie zaleta ze nie wypadnie. Nakrętkę dałem na klej do gwintów średni. Aby nie obijała korpusu - nakleiłem na niego kawałek rzepa miękkiego - w miejscu uderzania rączki.

Lufa z komora - jeszcze mało wiem ale nie da się wyjąc lufy od razu - stabilizator lufy jest zaklejony na taśmę papierową. nie demontowałem tego (byłem w pracy) nie miałem czasu. Gumka w komorze była brudna od jakiegoś klejo-gumo-smaro nie wiadomo co.

Hamulec wylotowy - szorstkie boki, jest aby ściskany i kontrowany jednym malutkim wkrętem.

Magazynek - banalna konstrukcja. Myślę o wykonaniu samemu 2-3 magów. Potrzebna tylko blacha ok 2mm, najlepiej stalowa i ktoś z laserem do cięcia stali, bądź kątówką i zdolnościami manualnymi, giętarką. Wrzucamy low-cap krótki i mamy fajne, ciężkie magi.

Jeżeli ktoś zna długość przodu i tyłu maga z ostrej - niech napisze.

Chwyt pistoletowy - plastik fantastik, do zmiany na coś bardziej szorstkiego, wygodniejszego.

Co do lufy zew i dalszej rozbiórki - nie wiem jeszcze.

 

Śruby - ogólnie dziwne- miękkie jakieś dla mnie zbyt chinskie - do wymiany. Na szczęście nie musimy wszystkich wykręcać i mierzyć. w Instrukcji jest pięknie opisane jakie są zastosowane i gdzie i ile.

 

Osiągi - na stokowych częściach i kulkach nawet, nawet. Niestety nie wiem jakie to kulki czy 0,2 czy ile. Trochę nie miło dla ucha chodzi, ale jak na chinola dość spoko. i nawet cicho :icon_smile:

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy repliki: Są jakieś problemy z lufą zewnętrzną, która lubi się odkręcać - tak jak jest w przypadku SW-01 (M99)? Bo widzę, że spasowanie montażu lufy wewnętrznej jest kiepskie (przydałoby się wytoczyć nowe stabilizatory lufy). Szczerze - czy z tej repliki można zbudować "snajperkę", czy tylko klimatyczny odkurzacz?

 

Wiem, ze odkop sprzed roku ale :icon_smile:

 

Jest na to rada. Lufa zewnętrzna, składa się z dwóch części. Część krótka, w której siedzi komora oraz nakręcane przedłużenie lufy.

Na gwint części krótkiej dajemy o-ring gumowy oraz klej do gwintów. Dokręcamy tak aby była "równo" tak jak chcemy. Następnie z przodu korpusu jest miejsce pod wkręt dociskowy M3, wywalamy go, wiertłem 2,5 wwiercamy się w lufę zewnętrzną, gwintujemy na M3. Dajemy śrubę M3x6 lub M3x8 (nie pamiętam teraz) z łbem grzybkowym (wysokość grzybka nie może być większa niż 3mm) i lufa siedzi sztywno. Oczywiście wszystkie śruby najlepiej dać na klej do gwintów średni :icon_smile:

Tak samo bedę robił z hamulcem wylotowym. Śruby M4x25 i nakrętki czarne M4. Wkręt dociskowy wywalamy i też wiercimy i gwintujemy :icon_smile: będzie stabilnie i sztywno.

 

Uważać należy na okno wyrzutnika łusek. Po kilku walnieciach, przedni zaczep zaczął sie wyginac. Zdjąłem klips z preta prowadzacego i nałożyłem oring gumowy mały. Ciszej uderza ale bezpieczniej dla repliki. Planuję taki wystrugać ze stali :icon_smile:

 

Wczoraj wieczorkiem rozkręciłem trochę barreta w celu pomiaru śrub. Zauważyłem że komora hu nie jest osiowo z dyszą. Góra komory opiera się o dyszę. Problem dość łatwy do rozwiązania. Kształtownik trzymający lufę zewnętrzna, w którą wkładamy komorę jest dokręcany śrubami do korpusu. Należy między kształtownik a korpus dać podkładki cienkie M4.

 

Stabilizator lufy - u mnie była to krótka tulejka aluminiowa 8,6x14x2x20mm. Zostanie zastąpiona rurą stalową o długości prawie 50cm :icon_smile: Ciężar repliki do góry :icon_smile:

 

Lufa wewnętrzna nie ma u mnie żadnej przedłużki. jest to kawał lufy o długosci ok 67cm

 

CDN :)

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...