Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SW-02 (M82A1) [Snow Wolf]


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolorowe obrazki na dole strony :icon_wink:

 

Nie wiem czy ktoś już próbował ani komu się udało ale mnie się udało a więc się pochwale.

Mianowicie chodzi o wymianę standardowego gearoxa typu V2 w wyżej wymienionej replice na przedłużony gearbox od SR25. Cała operacja wcale nie jest trudna bo w brew pozorom przedłużony GB pasuje tak samo jak standardowy, można go przykręcić standardowych chwytem pistoletowym od emki do reszty body. Problem zaczyna się przy składaniu wszystkiego do kupy. Pierwsza na drodze staje stalowa płytka mocująca GB do body oraz podtrzymująca suwadło przeładowania. Problem można bardzo łatwo rozwiązać, wystarczy wywiercić w body otwór przez który przechodzi śruba mocująca ową płytkę o odpowiednią podległość w stosunku do szkieletu GB. Jeżeli chcemy mieć działające suwadło przeładowania (a ja chciałem) należało dorobić nowy dłuższy pręt prowadnicy suwadła. Jeżeli chodzi o tylną część GB to by było na tyle jeżeli chodzi o modyfikacje. W przedniej części też wcale nie jest tak trudno, jeżeli chodzi o lufę to jest ona mocowana do reszty body taki pseudo-lufo-mocująco- czymś. Widać to na zdjęciu. Otwór znajdujący się najbliżej komory HU to oryginalny otwór do którego wchodzi śruba mocująca ten właśnie uchwyt lufy zewnętrznej. Tak było z oryginalnym GB teraz całość jest przesunięta do przodu i przytwierdzona śrubami w nowo wywierconych otworach, śruby są po obu stronach lufy. Ważne aby nowe otwory mocowania lufy były dokładnie dopasowane, jeżeli lufa będzie za daleko odsunięta od GB szkielet nie będzie miał sztywnego oparcia o komorę HU co grozi szybkim pęknięciem. Jeżeli otwory będą za blisko, to w ogóle nie uda nam się złożyć karabin gdyż dolna część body nie będzie się prawidłowo łączyła z górną częścią. Po tych zabiegach cały karabin można złożyć i będzie działał. Schody tak naprawdę zaczynają się dopiero przy magazynku. Wylot podajnika magazynka w ogóle nie jest dopasowany do nowej pozycji komory HU. Jest to najbardziej skomplikowany proces, bo wiąże się wycinaniem i szlifowaniem kawałków magazynka, i niestety, nie tak jak w przypadku powyższych modyfikacji, które łatwo można odwrócić i z powrotem wstawić oryginalny GB tak w przypadku magazynka modyfikacje są raczej nieodwracalne. Nawet jeżeli chodzi tylko o przesunięcie "wnętrzności" magazynka o kilka cm do przodu. I tak na dobrą sprawę to by było tyle.

 

Jeżeli chodzi o sam GB to tutaj zmian jest już znacznie więcej. Z oryginalnego GB można zostawić co najwyżej anti-reversal, kostkę stykową ze spustem i płytkę selektora. Pozostałe części trzeba wymienić na takie do GB typu Long. Można pozostawić oryginalne głowice, ale nie w przypadku mojej modyfikacji gdzie zastosowałem zestaw Bore UP którego tak na prawdę nigdzie nie można kupić. Dlatego części musiałem dorobić samemu. Cylinder produkcji mad bulla dedykowany do SR25, niewiadomego pochodzenia, ponieważ nie mam pojęcia skąd miała go osoba od której go kupiłem. Głowica cylindra to standardowa głowica mosiężna V2 z odpowiednio dopasowaną uszczelką do cylindra bore up. Dysza oryginalnie pochodzi z GB V3 AUG'a skrócona nieznacznie na odpowiednią długość. Głowica tłoka jest robiona własnoręcznie przez moje rączki a to dlatego że uznałem cenę 100zł za poszerzoną plastikową głowice tłoka za zbyt wysoką, dlatego zrobiłem swoją własną, zderzak stożkowy kosztował raptem 15zł a o'ring bore up - 9zł sama głowica została wytoczona z aluminium a łożyskowanie po prostu mi się walało w skrzynce z częściami. Kolejną modyfikacją jest prowadnica sprężyny, do długiego GB i długiego tłoka musiała być odpowiednio długa prowadnica, której oczywiście nigdzie nie można kupić. Powstała ze zwykłej łożyskowanej prowadnicy SHS do V2 z dokręconym kawałkiem innej prowadnicy od GB. W oryginalnym GB miałem założone zębatki SHS 100;300 ze skośnymi zębami które sprawowały się znakomicie. Naturalnie chciałem mieć takie same w przedłużonym GB ale niestety żaden producent nie wpadł na podobny pomysł i nigdzie nie można dostać helikalnych zębatek do SR25. Więc trzeba było sobie radzić samemu, rozwiązanie problemu początkowo wydawało się banalne, kupiłem zestaw zębatek regular torque do SR25 również od SHS i zwyczajnie chciałem rozdzielić zębatkę tłoka od zębatki przekładni i zamienić ze sobą. Jednak firma SHS w swojej mądrości marketingowej albo zwykłej głupocie wyprodukowała zębatki o różnych średnicach otworów w których jest osadzone koło z zębami napinającymi tłok. Czyli ta druga strona z połową zębów. Dla tokarki i twardego wiertła nie był to wielki problem. Problem tkwił w tym że tylko jeden z 2 kompletów zębatek zużytych do tej operacji będzie się nadawał do użycia. Takie marno tractwo było dla mnie niedopuszczalne, a problem miał banalne rozwiązanie, wystarczyło dorobić pierścień dystansowy z uwaga! TEGO SAMEGO CO JEST MIĘDZY LUFĄ A KOMORĄ HU!! Trzeba tylko odpowiednio przeszlifować jego szerokość i założyć na piastę zębatki tłokowej. Tym sposobem mamy jeden komplet całkiem niezłych zębatek o zwykłym przełożeniu oraz zestaw unikalnych zębatek helikalnych do przedłużonego GB. Zestaw zwykłych zębatek jest teraz w moim AUGu i ma się świetnie. Dalej już wystarczyło tylko kupić długi tłok, długą sprężynę (w tym wypadku od PSG-1 CA 300% co według tabeli daje parametry M150) oraz listwę popychacza dyszy, położyć okablowanie i złożyć wszystko w całość. Cały zespół cylindra jest tak spasowany że nawet z wysuniętą zatkaną dyszą nie przepuszcza ani trochę powietrza i nie daje się go ścisnąć przysłowiową "strzykawką" Cały zestaw napędza zwykły chiński niebieski neodym który standardowo był w barrecie od początku. Do tego lufa Guardera 640mm 6.03 i guma zielona GG

 

Całość po złożeniu, dawała w porywach 560 FPS na sprężynie M150, po kilku składaniach i rozkładaniach moc spadła do 546 fps co uważam za zupełnie zadowalający wynik.

To by było na tyle! Z pozdrowieniami dla tych co uważają że się NIE DA! tylko trzeba kupić :icon_smile:

 

7dbb118ecd12b2b4m.jpg5186f62c979e2225m.jpg153d9f5a7e1a337bm.jpg636c6ef6e79789fcm.jpg0f35dbb78414969am.jpgb8a24c3732b6c625m.jpg3ad9cd7db0194765m.jpg3ed5655406fa6f48m.jpg6a8aaefaaaf1bcfam.jpg410c7b9146bd9744m.jpg3c6ba3e0a5b7916am.jpgaf9903e1944c1dfbm.jpg

Edited by Austin
Link to post
Share on other sites

No może i można, ale po co ? wzmacniasz stockowy gb blachami i też będziesz mógł zrobić podobny tuning jak nie mocniejszy, a wyjdzie to na pewno taniej, prościej i szybciej... Dodatkowo części do typowego gearboxa są tańsze i łatwiej dostępne

 

Btw. potwór ? 560fps ? Żartujesz chyba :D

Link to post
Share on other sites

Ale nie każdy karabin waży 9kg ;] A cały sęk przedłużonego GB leży w tym że im dłuższą lufę masz tym więcej powietrza powinieneś do niej wcisnąć. A barrett powinien mieć lufę 800mm bo taka tam pasuje ale nie można dostać dłuższej niż 640mm a do takiej lufy zwykły cylinder jest dużo za mały.

Link to post
Share on other sites

Akurat lufę precyzyjną 800mm można kupić: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8429

Po drugie zyskałbyś więcej na celności gdybyś wystawił tam promyka (nawet krótszego) a nie Guardera.

Wydaje mi się że mimo wszystko na gb v2 można wykręcić lepsze osiągi, ot choćby ze wzlędu na dużą ilość różnych części tuningowych, w przypadku longa jest posucha. Zwykły v2 da radę obsłużyć lufę 650mm, niemniej nie będzie wzrostu celności w porównaniu do lufy 590mm.

Link to post
Share on other sites

lufa 800mm jest w ofercie i od roku jest niedostępna, pisałem już do speca w tej sprawie, i nie mają możliwości jej ściągnąć bo juz jej nie produkują. oczywiście że z V2 można wyciągnąć więcej, ale trzeba by wstawić mocniejszą sprężynę a tu jest 560 na sprężynie M150 która docelowo daje 490-500 fps więc różnica 60 fps to nie w kij dmuchał, jak by wstawić M190 to i do 670fps mozna by dojść. A poza tym nikt inny takiego nie ma a o to przedewszystkim w tym chodziło. Koszt częsci do przedłużonego GB wyniósł mnie niewiele ponad 200zł

 

Odpowiadając na pytanie odnośnie skupienia miedzy 509 ma 590 róznica była by niezauważalna.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Takie małe pytanie. Do gb od KWA którego chcę wsadzić do m82. Żeby uciągnął te m170-m180 co muszę wymienić. Poproszę o przykłady najlepiej nadających się do tego części. Czy na takiej sprężynie silnik stockowy da rade?

A na co ci misiu taka moc? Gb kwa w połączeniu z dobrą komorą hu, na sp150 daje 580fps, a na sp160 ponad 600. Potrzeba ci więcej? Zmienia się tam jedynie tłok (df, ultimate itp) i ww. springa. Łożyska kulkowe 9mm robią robotę :icon_razz: Pasuje dodać mosfet, kable modelarskie i lipo 11v. Wsio.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Gdzie dostanę preckę prometheus 650 ? Szukam szukam i nic.

Zasadniczo od dłuższego czasu nie ma ich w polskich sklepach, a dawniej zawsze były na specu i madonion. Wyszło sporo podróbek (jest o tym osobny topic) i wydaje się, że sklepy boją się je ściągać, również u Czechów posucha. Możesz ściągnąć z Azji - http://shop.ehobbyas...psg1-650mm.html, na wgc 650mm sa akurat niedostępne, są za to 590mm http://www.wgcshop.c...=&view_choice=b

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...