Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Combat Applications Group - Delta Force, tym razem współcześniej


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na MP.net przynajmniej byłoby krótko. Kto był ten wie.

 

A co do "nieporęczności" SCARów... mam trochę inne zdanie niż kolega dzynek, ba, trochę pomagałem w ich wprowadzaniu na rodzimy grunt - mam w związku z tym takie pytanie. Jak szerokie porównanie w temacie ma kolega dzynek i dlaczego w jego opinii SCAR L/H jest nieporęczny? Oraz - co w takim razie jest poręczne i dlaczego?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Oczywiście poręczne są eMki, a jakież one przyjazne dla leworęcznych!

 

 

No i mam jeszcze jedno pytanie: kto z SOCOMu "wybiera eMkę z "upper receiverem" od HK" oprócz CAG? Tzn. oni nie wybierają, lecz wybrali, HK złowił ile mógł zanim rodzina SCAR weszła w obieg.

Link to post
Share on other sites

Aby nie było żem wredny ptaszek:

 

4pz390.jpg

FORT BRAGG, N.C. – Special Forces Soldiers from United States Army Special Operations Command (Airborne), conduct close-quarters battle drills at a range, April 29. The Soldiers were part of a capabilities exercise for members of the local populace in Fayetteville. (U.S. Army photo by Sgt. 1st Class Michael R. Noggle)

 

118d206.jpg

FORT BRAGG, N.C. – Special Forces Soldiers from United States Army Special Operations Command (Airborne), conduct close-quarters battle drills at a range, April 29. The Soldiers were part of a capabilities exercise for members of the local populace in Fayetteville. (U.S. Army photo by Sgt. Marcus Butler)

 

Może JSOC, może 3rd SFG(A)...a może ludki ze Szkoły Działań Specjalnych JFK....sami zdecydujcie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Temat upadł? ;) Powoli biorę się za "reko" właśnie 1st SFOD-D znanym dalej jako Delta ;) Cena ceną, plany długoterminowe, ops core fast np. zawsze można wziąć w wersji poliwęglanowej nie kevlarowej etc. na razie zbiory małe, hsgi, multicam od truspeca, batesy gx-8, tri-zip camelbaka... w reku m16a4 z eotechem 552 i m951...więc powoli :) Odkładać kasę na droższe rzeczy a kompletować te tańsze, łatwiej dostępne. To tak tytułem wstępu, chciałbym jednak zapytać, jaki dobrać nóż? różne wersję słyszałem, ka-bar, m11, seal pup... nigdzie nie mogłem się doszukać jakiegoś konkretniejszego zdjęcia czy wskazówki, może tu ktoś zna odpowiedź?

Link to post
Share on other sites

Temat upadł? ;) Powoli biorę się za "reko" właśnie 1st SFOD-D znanym dalej jako Delta ;) Cena ceną, plany długoterminowe, ops core fast np. zawsze można wziąć w wersji poliwęglanowej nie kevlarowej etc. na razie zbiory małe, hsgi, multicam od truspeca, batesy gx-8, tri-zip camelbaka... w reku m16a4 z eotechem 552 i m951...więc powoli :) Odkładać kasę na droższe rzeczy a kompletować te tańsze, łatwiej dostępne. To tak tytułem wstępu, chciałbym jednak zapytać, jaki dobrać nóż? różne wersję słyszałem, ka-bar, m11, seal pup... nigdzie nie mogłem się doszukać jakiegoś konkretniejszego zdjęcia czy wskazówki, może tu ktoś zna odpowiedź?

 

Ni cholera nie pasuje to do tego:

 

x8GUc.jpg

43284463l.jpg

cag2.jpg

cagw.jpg

cagu.jpg

Link to post
Share on other sites

Ano wiem, pod samą Deltę zakupów jeszcze nie robiłem:) Przede wszystkim kamizelkę zmienić, w planach lbt 6094a...plecaka zmieniać nie będę, w tripki od MR raczej używają, alternatywa camela niech zostanie. Mundur zmienić na Crye z czasem, buty to już raczej od operatora zależy w czym się dobrze czuje...a sama emka pasuje. Natomiast strasznie odbiegamy od tematu, co z nożem? Czy wyjdzie czy nie, lepiej trzymać kciuki niż arbitrażować ;)

Edited by Dziuba
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Uwielbiam ludzi, którzy bez PODSTAWOWEJ wiedzy zabierają się za rekonstrukcje (bazowanie na ORYGINALNYCH fantach - setki jak nie tysiące $, znajomość danej jednostki etc.).

Dobrze rozumując - kupiłeś sobie SCAR'a (L czy H?) i chcesz pod nią jakąś konkretną jednostkę? Delta Force?

Może warto przerzucić sie na coś łatwiejszego? Może Rangersów - jest nowocześnie, są "speszal forses", fanty troszkę łatwiej dostępne,noszą multicam ostatnio no i przede wszystkim jest kilka zdjęć gdzie testowali SCARa - nie porywaj się tak na tą Deltę proszę Cię.

 

PS. Odnośnie Woodland - jesteś pewien że nikt go już nie używa?

41238812.jpg

Sory że odkopuje temat ale co to za jednostka i okres.

Pozdrawiam Mistrz25.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tak sobie przeglądałem youtube i znalazłem pewien, przepełniony wołowiną i amerykańską flagą filmik:

 

Podejrzewam, że część z Was go już widziała.

Mam takie pytanko odnośnie oporządzenia, które często przewija się przez film. Mianowicie, zobaczyłem pewne prawidłowości, które mogą świadczyć o tym, że film sklejony jest z ujęć z mniej/więcej tego samego okresu (przewijają się dwa mundury: Woodland i 3c, poza tym często widać kamizelkę PACA), tj, konfliku w Iraku (znaczy się II wojna w zatoce perskiej). Czy ktoś ma może wiedzę odpowiednią, żeby przedstawić wyposażenie osobiste operatora Delty z tamtego okresu? Mówię tu bardziej o latach 2003-2004, bo zapewne ten okres jest przedstawiony na filmie.

Edited by kajtoo5
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

 

Delta podczas ostatniego rajdu, gdzie jeden z zolnierzy zginal podczas akcji uwalniania zakladnikow

Delty tam nie widać, zbyt wiele. Niektórzy dopatrują się w 1:09 operatora w drzwiach z nokto panoramicznym... Z reszty ciężko wyłapać kogoś więcej niż specjalsów kurdyjskich. Więcej CAG słychać niż widać...

 

PS. Yahalom 3 fota od dołu z pierwszego setu to nie CAG. To założyciel Mayflowera, a on nigdy nie był w jednostce. Z tego co pamiętam to był w 5th SFG. Poza tym Shrek zawsze mile widziany... :-)

Edited by badseed
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...