Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Z doświadczenia - jakie zawieszenie byście polecili do długiej repliki w stylu G3+tłumik?

 

Dodam, że nie chodzi mi tu o możliwość szybkiego "zrzucania" repliki, ale raczej o dobry wybór pod kątem przydatności i wygody podczas noszenia na plecach. Tak, żeby w momencie większego zmieniania pozycji mieć ją z tyłu, podczas gdy boczna w obu rękach.

 

Jeśli chodzi o 2pkt - zastanawiam się nad Magpulowym MS2 z racji na możliwość szybkiego ściągnięcia i "usztywnienia" całości co pewnie przełoży się na wygodę.

 

Ale co z 3pkt? Tak, by współgrało to z ghillie, a po "przygodnym" używaniu 3pkt mam wspomnienia tylko takie, że zawsze się plątałem z tym :P (mimo odpowiedniego założenia).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

krissnt a myślałeś o 1pkt ? np coś takiego

 

3pkt odradzam z własnego doświadczenia, za dużo zabawy z tym, nie mówię, ze jest bee ale mi jakoś nie przypadł do gustu - za dużo klamerek, regulatorów, pasków itp., Przerzuciłem sie na 1pkt coś ale własne ten Tactical Sling i chwalę, łatwo gnata na bok rzucić i dobyć pistolet z kabury udowej

Link to post
Share on other sites

Ja za to do snajperki mam już pas 3 pkt. Właśnie z powodu chęci noszenia jej na plecach. Przy odpowiednim wyregulowaniu można długą replikę nosić swobodnie jak plecak, dokładnie na kręgosłupie. I założenie jej, a także ściągnięcie idzie bardzo szybko.

Link to post
Share on other sites

Tak się właśnie zastanawiałem, nazywa się to chyba Climbers Carry(?). Stestuję jak pożyczę od kolegi 3pkt :P Ogółem - próbowałem jakieś improwizowane zawieszenie 2pkt. Niestety plasticzane body G3 sprawia wrażenie, że przy jakimś niefortunnym ruchu może złamać się na plecach (no lub chociażby drastycznie wygiąć) :/

Link to post
Share on other sites

Hmm zależy od tego jak działasz. Rzeczywiście, snajperowi w ghillie zupełnie niepotrzebne jest jakiekolwiek zawieszenie. Ale jeżeli ktoś robi za strzelca wyborowego i głównie używa jakiejś szturmówki, jak to opisał wcześniej krissnt, to jakieś zawieszenie się mimo wszystko przyda ;).

 

Tak, chodziło mi o Climbers Carry.

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie nie przeszkadza gdy umiejętnie je stosujemy - wtedy pomaga i to bardzo.

 

Karabiny serii G3 nie są duże i ciężkie, podobnie jak karabinki serii AR.

W obu równie dobrze sprawzą się pasy dwu i trzy punktowe.

Ich wybór zalerzy od sposobu "walki" i indywidualnych preferencji gracza;

- gdy gra dynamicznie, porusza się "po narożnikach zmieniając ręke" to większą manewrowość zapewnia trzypunktowe zaw.

- gdy często "maszeruje" w patrolu, czyli dalekie podejścia w terenie zielonym na pozycje strzelecką to wygodniejsze jest zaw. dwupunktowe

 

Do ciężkich i dużych karabinów zawieszanych tylko na przemarsze lub dalekie podejścia nie warto stosować nic innego jak zaw. dwupunktowe - do tego z szerokim, wygodnym pasem. Z takich karabinów strzela się po zdjęciu z siebie ( wraz z zawieszeniem ).

 

Krótsze i lżejsze repliki ( jak G3, AR ) w bardziej dynamicznej grze nie zdejmujemy.

Strzelamy z zawieszeniem na sobie.

 

To oczywiście nie znaczy, że nie można bez zawieszenia ( dex ).

Ale cały czas trzymając giwere w rękach napewno nie jest wygodnie - poza tym zmieniając pozycję na inną np. chodzenie po budybkach, wchodzenie na bunkry, wspinanie się na skałe itp ze snajpą w rękach jast tak samo niepraktyczne jak niebezpieczne.

No i jak wówczas użyć bocznej w razie nagłęj potrzeby..?

Boczną często jest PM lub szturmówka.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Kupię to i napiszę czy warto.

 

@old: Spróbuj jeszcze raz przelać swoje myśli na ekran.

To forum, a szczególnie to podforum, jest miejscem dla potrafiących posługiwać się językiem polskim.

Możesz to interpretować również w ten sposób, że mile są widziane osoby, które ukończyły przynajmniej podstawowy stopień edukacji.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

Boże, kolejny pseudo doświadczony nie wiadomo kto ... człowieku zastanów się co piszesz, twoja bez wulgarna wypowiedź sprowadza się do tego aby zmieszać kogoś z błotem, bardzo ładnie że zapodałeś mi nutką erudycji i wyrafinowania którymi z pewnością na co dzień się nie posługujesz, i zanim na kogoś wjedziesz to się zastanów bo może się okazać że to ty stoisz w brodziku jego potrzeb intelektualnych, a nie odwrotnie, nawet nie odpisuj na to bo to będzie kolejna dyskusja na zasadzie " on jest nowy a ja mam 1000 postów i znam adminów i modów więc sobie mogę "

 

wcześniejsze posty czytałem, tam wspominał ktoś o replice poniżej 500 a ja mam 540, Gash jak to forum ma normalnie funkcjonować jak co niektórzy mają się tu za elite a jak ktoś chce się czegoś konkretnego dowiedzieć to się robi z niego debila ??? :/

Link to post
Share on other sites

:hahaha: Tego mi brakowało w tym temacie, ciekaw tylko byłem kto będzie pierwszy i kiedy to nastąpi :) :hahaha:

 

Nikt z Ciebie debila nie robi, to TY tak sam siebie przedstawiasz, nie mogąc znaleźć prostej informacji, która została już powielona co najmniej kilkadziesiąt razy.

Na poprzedniej stronie masz JAK BYK napisane, że są polecane 0.3g biovale, albo jak masz kasę to 0.3g KSC albo 0.29g SGM. Takie ciężkie? :)

Link to post
Share on other sites

@old: Ale ja nie jestem "Bogiem" możesz więc do mnie w ten sposób się nie zwracać.. :happy:

 

A wracając do meritum, nie doświadczenia, znajomości i ilości postów;

Przeczytaj ( bo przecież potrafisz.. ) swoją wcześniejszą wypowiedź oraz ostatnią, w tej części, w której o coś pytałeś - i tak kilka razy. Potem zastanów się dlaczego dostałeś moją odpowiedź w takiej formie. Najlepiej też kilka razy...

 

edit:

Jeszcze o zawieszeniu; pstryknę kilka fotek, żeby zobrazować co miałem na myśli pisząc o ciężkiej replice. Będzie okazja, bo jutro snajpimy z czterotaktem w budynkach.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

W snajperce zawieszenie MOŻE(zaznaczam) przeszkadzać podczas czołgania, przeprawiania się przez krzaczory i takie tam.

 

Wszystko zależy od własnych upodobań.

 

@Lobo

 

Odpowiedziałem tylko na wcześniejszego posta Dexa ;)

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites

Ja zawieszenia używam podczas postoju,ew zakładam na ramie gdy trzeba gdzieś dalej się udać.Bo trzymanie ok 4 kg repliki i dość długiej jest nieco męczące.Zawieszenie przydaje się też podczas przerwy bądź przed rozpoczęciem strzelanki :icon_razz2:

Edited by Scaiter
Link to post
Share on other sites
Dexter, w czym zawieszenie może przeszkadzać?

 

W czołganiu, przedzieraniu się przez krzaki itp. Ponadto czasami, przechodząc przez bardzo trudny teren trzeba z karabinem robić takie akrobacje że w głowie się nie mieści (a karabin potrafi mieć i 140cm) a wtedy też przeszkadza a przynajmniej jest zbedne.. Nie pomaga w niczym prócz długiego marszu w łatwym terenie. Machanie karabinem z ramienia na ramię w CQB to nie zadanie snajpera a jesteśmy w dziale "snajperzy i kamuflaż".

Link to post
Share on other sites

No co Ty?

Albo nie używałeś zawieszenie i wydaje Ci się, że jest tak jak piszesz albo nie umiesz go używać.. :wink:

Oczywiście, że mówimy o snajpach - skąd ten pomysł o "machaniu z ramienia na ramię" w CQB..?

 

Łatwiej i wygodniej przedzierać się przez krzaki lub młodnik ze snajpą na plecach.

Tym łatwiej im trudniejszy teren - masz wówczas wolne ręce. Przy podkradaniu się na pozycję tak samo - w wolnych od snajpy rękach możesz trzymać PM, karabinek lub właśnie pomagać sobie rękoma np. podpierając się na zboczu, chwytając się drzew lub rozchylając gałązki - o czołganiu nie wspominając.

Tylko trzeba mieć dobre zawieszenie, najlepiej szerokie z kompresją i warto umieć je używać.

 

Nie zapominaj dex, że snajpy często ważą po 8-9 i więcej kilogramów - nie równaj wszystkiego do plastikowej VSR.

 

Fotki się opóźniają bo nie było ze mną wczoraj fotografa ale Parkinson może przynajmnie potwierdzić, że snajpa nie dynda bezwładnie na zawieszeniu ani tym bardziej snajper nie "pakuje" bicepsów przez całą rozgrywke.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Widziałem jak wczoraj biegałeś z tym DSRem na plecach!

W poprzedniej snajpie też miałem 2pkt zawieszenie i kiedy graliśmy na takim urozmaiconym terenie to bardzo mi się przydawało.

Do tej co mam teraz też sobie kupię bo dostałem golasa.

 

Dex masz rację, że czasami potrafi przeszkadzać! Ale robiąc bilans zysków i strat wychodzi iż bardziej ułatwia życie niż utrudnia.

Mnie tylko w pełnym ghillie potrafiło przeszkadzać.

 

Wiadomo jednak, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki! :wink:

Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że mówimy o snajpach - skąd ten pomysł o "machaniu z ramienia na ramię" w CQB..?

 

Post 58

 

Łatwiej i wygodniej przedzierać się przez krzaki lub młodnik ze snajpą na plecach.

Wiedziałem, że to napiszesz :D. Taak, ciekawi mnie jak bardzo jest to wygodne z repliką długości 140cm z czego pewnie 30cm wystaje Ci ponad głowę lub ramię podczas tego przedzierania się przez krzaki? Wtedy właśnie snajperkę bierze się do ręki i trzyma równolegle do kierunku poruszania się.

 

Tym łatwiej im trudniejszy teren - masz wówczas wolne ręce.

I cały czas lufą wystającą Ci zza pleców walisz o skałki, drzewka i łapiesz każdy krzaczek robiąc przy tym masę hałasu ;]

 

w wolnych od snajpy rękach możesz trzymać PM, karabinek

 

Przykro mi, przerabiałem temat i doszedłem do wniosku, że mam być snajperem a nie jednoosobowym siewcą zagłady i w takim przypadku karabinek jedynie przeszkadza.

 

Tylko trzeba mieć dobre zawieszenie, najlepiej szerokie

Takie miałem ;]

 

Nie zapominaj dex, że snajpy często ważą po 8-9 i więcej kilogramów - nie równaj wszystkiego do plastikowej VSR.
Moje plastikowe TM miało 7kg z czymś tam, nie pamiętam ale dokładnie tyle ile bodaj ostre m24 z osprzętem.

 

 

 

Cóż, pakowania bicepsa nie uświadczyłem, używałem zawieszenia wyłącznie kiedy trzeba było iść lub stać ze snajpą przez godzinkę czy półtorej i do tego fakt, przydawało się. I do niczego innego, resztę czasu spędzało zawinięte nad lunetę żeby nie dyndało i nie **** i łapało krzaczków. W przypadku potrzeby szybkiego przemieszczania się- snajpa do łapy przed lunetą lub za tubus lunety (wysoki montaż). Tak wiem, wiem, ale to na prawdę nie jest ostra. I w czasie biegu przez krzoki, karabin lufą do przodu lub kolba do przodu, poziomo. Mając replikę w ręce- jesteś w stanie nią manewrować między patykami, gałązkami. Z repliką na plecach- nie. Do obsługi bocznej w razie czego jedna ręka wystarcza (znów- to tylko ASG). Po kolejne- w czasie np ucieczki w ciągu o wiele krótszego czasu niż nawet wprawnie używając zawieszenia jesteś w stanie złożyć się do strzału z dowolnej, często dzikiej pozycji (w terenie często się zdarza zajmować w takich chwilach wręcz akrobatyczne pozycje).

 

Napisałem iż pomimo, że jest to HP to obowiązuje regulamin odnośnie przekleństw!!

Nie zapominaj o "Kontroli trakcji"!!

 

Viper

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...