Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tej. Czy są w asg jakieś sensowne konstrukcje wykorzystujące tłok z centralnym zaczepem? Tzn. jest mosin od zety ale pono pluje raczej słabo.

Teoretycznie taki tłok mógłby być znacząco lżejszy bo zamiast całego korpusu z kołnierzem jest tylko pręt zakończony zaczepem-"grzybkiem"

Link to post
Share on other sites

Panowie, może tu spytam o pewną rzecz, niestety nie udało mi się znaleźć szperając po forum normalnie.

 

Trochę odchodzę może od tematu snajperstwa, ale w końcu klamka to (niemal) nieodłączny atrybut większości z nas :P

 

Ostatnio spotkało mnie niemiłe zaskoczenie, kiedy podczas próby ładowania magazynka gazem, ten z uporem maniaka przepuszczał gaz na zaworku do ładowania, zupełnie jakby nie chciał się on "zamknąć". Co ciekawe, z drugim magazynkiem stało się dokładnie to samo :/

 

Magazynki KSC (USP, system7), temperatura była wysoka pod 30 stopni, ładowane "od zera", brak gazu w nich wcześniej.

 

Wieczorem w domu przygotowałem sobie narzędzia z zamiarem rozkręcania i sprawdzenia, ale w magiczny sposób magazynki się naprawiły i trzymają idealnie :O

 

Pytanie: w czym rzecz? Zrozumiałbym przy niskiej temperaturze, ale może nie znam się aż tak... Od razu na przyszłość: czy można gdzieś dostać te zaworki do KSC? Chyba tylko na taktycznym.com coś widziałem, czy zaworki innych firm mogą pasować?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Myślał ktoś może o zrobieniu testu/ porównania dostępnych customowych części?

Np:

jedna replika WELL L96 z promykiem, komorą PDI i gumką zieloną G&G/ Systemą energy

 

i zestawy części:

Airsoft Pro/ G&H/ Bart_a/ Neo Serwis

 

Sprężyna testowa to M160 na przykład.

 

Bardzo ciekawi mnie, które z tych części są najlepsze :icon_wink:

 

Dałem taki pomysł, bo w końcu Hydepark :3

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Opłacalne jako baza pod snajpe ? http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_Tokyo_Marui_Tokyo_Marui_L96_AWS_Black.htm

 

Jest możliwość uzyskania zasięgo do 150m przy skupieniu o śr. mniej więcej 10/20 cm ??

 

Jak tak to na jakie koszta się przyzwyczaić. I oprócz tego jeśli nie jest opłacalna to jaka jest wg. was najlepsza baza pod snajpe na sprężynie?

Link to post
Share on other sites

Opłacalne jako baza pod snajpe ? http://redwolfairsof...6_AWS_Black.htm

 

Jest możliwość uzyskania zasięgo do 150m przy skupieniu o śr. mniej więcej 10/20 cm ??

 

Jak tak to na jakie koszta się przyzwyczaić. I oprócz tego jeśli nie jest opłacalna to jaka jest wg. was najlepsza baza pod snajpe na sprężynie?

Poproś adminów o zmiane loginu bo Cie zjedzą...

Link to post
Share on other sites

Co do konkretów to -

pkt 1

Posiadanie snajpy takiej mocy która będzie siała kulke na 150 m uniemożliwia branie udziału w rozgrywkach asg .

pkt 2

No chyba że chcesz się strzelać z ruskami bo oni strzelają się też wiatrówkami .

pkt 3

Z czego będziesz strzelał , z ołowiu ?

pkt 4

Jeżeli nadal chcesz " to coś " robić to jedyna słuszna opcja to bebechy Zambezi'ego wsadzone w Vsr Tm z precką i niewiadomo czym zamiast gumki hop-up .

 

ps

Jeżeli ma to być spring to będzie miał naciąg jak w kuszy .

 

.

Edited by musashi
Link to post
Share on other sites
Posiadanie snajpy takiej mocy która będzie siała kulke na 150 m uniemożliwia branie udziału w rozgrywkach asg .

 

Mamy jakiś odgórny limit narzucony? Nie słyszałem żeby UoBiA się zmieniła ostatnio, przegapiłem coś?

 

Z czego będziesz strzelał , z ołowiu ?

 

Z uranu. Albo z ceramiki, co za różnica?

 

Jeżeli nadal chcesz " to coś " robić to jedyna słuszna opcja to bebechy Zambezi'ego

 

Ponieważ?

 

niewiadomo czym zamiast gumki hop-up .

 

Eeee?

 

 

Musashi, ja Cie proszę- przestań bredzić o cholera wie czym. Z jednej strony zakrawasz o tzw "bezpieczeństwo" czyli temat bardzo niemile widziany wśród snajperów ( proszę nie mylić z bezpieczeństwem- bez cudzysłowiu), z drugiej powielasz legendy o jakoby nie działającym HU przy wysokich V wylotowych a na koniec jeszcze zahaczasz o materiał z którego wykonana jest amunicja. Chyba pomyliłeś działy, jeden z nich nazywał sie wczesniej "jestem zielony".

Link to post
Share on other sites
Musashi, ja Cie proszę- przestań bredzić o cholera wie czym. Z jednej strony zakrawasz o tzw "bezpieczeństwo" czyli temat bardzo niemile widziany wśród snajperów

 

Kiedy Musashi ma tu zupełną rację. Nie chodzi o "bezpieczeństwo" tylko o ilość imprez z których nie zostaniesz wyrzucony mając 750fps.

A inna sprawa, że posiadanie tak wielu fps bardziej przeszkadza niż pomaga. Była już kiedyś omawiana sprawa snajperek zbyt silnych by strzelać z bliska i zbyt niecelnych by strzelać z daleka.

Jaką celność będziesz miał na granicy zasięgu 750fps? I jakie kulki będziesz miał by na granicy zasięgu Ci ich wiatr nie zwiewał?

Link to post
Share on other sites

I po co się kłócić? "Bezpieczeństwo" tu nie ma znaczenia, a jak ktoś chce mieć 150m zasięgu, liczy się raczej z tym, że na jakieś 40-70% imprez go nie wpuszczą. Pozostałe 30-60% to też dużo. A kwestia, czy 150m zasięgu skutecznego jest do osiągnięcia przy kulkach kalibru 6mm i dostępnych systemach HU i lufach mam nadzieję, że rozstrzygnie się po testach kulek ceramicznych.

 

Odnośnie "posiadanie tak wielu fps bardziej przeszkadza niż pomaga" - jeżeli chcesz po prostu zdobyć jak najwięcej trafień, niezależnie jak, to często będzie to prawda, ale tuningując replikę do bardzo dużych prędkości wylotowych chyba każdy liczy się z ograniczeniami i korzyściami, jakie to niesie.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie "posiadanie tak wielu fps bardziej przeszkadza niż pomaga" - jeżeli chcesz po prostu zdobyć jak najwięcej trafień, niezależnie jak, to często będzie to prawda, ale tuningując replikę do bardzo dużych prędkości wylotowych chyba każdy liczy się z ograniczeniami i korzyściami, jakie to niesie.

Ok ale ja się pytam jakie są te zalety bardzo dużych prędkości wylotowych?

Z 600 fps możesz na kilkadziesiąt metrów eliminować "jedną kulką" i pozostać niezauważony.

A jak przerobisz 600 na 700fps? Jaki jest zysk "skutecznego" zasięgu?

Nie mówię o maksymalnym torze lotu kulki tylko praktycznej użyteczności.

Link to post
Share on other sites

Ok ale ja się pytam jakie są te zalety bardzo dużych prędkości wylotowych?

Z 600 fps możesz na kilkadziesiąt metrów eliminować "jedną kulką" i pozostać niezauważony.

A jak przerobisz 600 na 700fps? Jaki jest zysk "skutecznego" zasięgu?

Nie mówię o maksymalnym torze lotu kulki tylko praktycznej użyteczności.

 

Po to , aby móc likwidować cele z 150m i pozostać niezauważony :) . Ale aby uzyskać taki zasięg zwiększając tylko liczbę fps , jest nie realne . W ogóle wątpie aby to było realne , jest garstka replik strzelających na 100 m w posturę człowieka . Ograniczenia są również spowodowane brakiem dobrych kulek , nawet dla replik strzelających na te 100 m , limity fps też robią swoje .

 

Wątpie aby kulki ceramiczne były dopuszczone do rozgrywek asg .

Link to post
Share on other sites

Po to , aby móc likwidować cele z 150m i pozostać niezauważony :icon_smile: .

Podstawowe prawa fizyki. Opór powietrza jest proporcjonalny do kwadratu prędkości. Więc zysk z podniesieniem prędkości z 600 do 700 fps jest mniejszy niż z podniesienia 500fps do 600. Te 150 metrów skutecznego zasięgu to jakaś utopia.

A ja już nie wspomnę, że utrata powtarzalności strzału maleje gwałtownie po tych kilkudziesięciu metrach. Więc pytam się jeszcze raz, co w praktyce zyskujemy, tracąc prawo do strzelania nie tylko na bliskich ale nawet na średnich zasięgach?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...