Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spotyka się dwóch starych znajomych jeden zapalony motocyklista [M] drugi wędkarz [W] z powołania.

 

M :

-Ale teraz gówno sprzedają na rynku, kupa plastiku i aluminium, przewróci się toto na wietrze i masz motor w kawałkach a dawniej to robili motory ze hoho.

W:

-Jakiś przykład?

M:

-Jak w zeszłym roku nurkowaliśmy z kumplem na mazurach to wyciągnęliśmy z dna Niemiecki motocykl z II wojny św. i jeszcze się światło paliło!

W:

-A ja tez byłem na mazurach rok temu i złapałem 18 metrowego węgorza!

M:

-Co ty pitolisz, takie długie nie rosną

W:

-Zgaś światło w motocyklu to ja parę metrów odetnę...

Link to post
Share on other sites

No taki francuski chyba :icon_biggrin:. No taki żaden po prostu. Nie spełnia podstawowego kryterium: przewagi zasięgu.

 

A ja zawsze myślałem, że w ASG najpierw liczy się dla snajpera skupienie. Mi karabin nie nosi na bimbalion kilometrów, ale sobie radzę. I mam replikę o podobnej mocy do tego słynnego francuza.

Link to post
Share on other sites

A ja zawsze myślałem, że w ASG najpierw liczy się dla snajpera skupienie. Mi karabin nie nosi na bimbalion kilometrów, ale sobie radzę. I mam replikę o podobnej mocy do tego słynnego francuza.

 

Jasne że chodzi o skupienie, ale jeśli masz 10/10 w dłoń na 50m to możesz walić na 70-80 w korpus. Wtedy masz i zasięg i skupienie. A jak masz skupienie korpus 9/10 na 50m to spotkasz się z serią.

Oczywiście pomijam tu bardzo ważny element kamuflażu. Ale to inna bajka.

Link to post
Share on other sites

jeśli masz 10/10 w dłoń na 50m

Powiadasz z 50 metrów? :icon_cool:

 

50m to spotkasz się z serią.

Oczywiście pomijam tu bardzo ważny element kamuflażu. Ale to inna bajka.

No widzisz to nie jest inna bajka. A jak jesteś dobrze zakamuflowany to strzelasz z 25 metrów i spotykasz zdziwiony szukający wzrok.

Link to post
Share on other sites

Z 25m to strzelasz z bocznej, i to tylko w przypadku kiedy nie masz innego wyboru.

Dobry kamuflaż masz mieć po to żeby móc prowadzić we wrogów ciągły ostrzał na dalekim dystansie bez ryzyka wykrycia, a nie żeby ryzykować wykrycie i postrzał na bliskim dystansie zanim wykonasz zadanie.

 

Bo skoro wymieniasz maskowanie jakoś główną zaletę to rozumiem że rozmawiamy o snajperze, a nie np. strzelcu wyborowym.

 

Snajper teoretycznie może zaryzykować replikę o słabszym zasięgu jeśli polega na kamuflażu, tylko co jeśli zwyczajnie zabraknie mu tych paru metrów żeby trafić cel?

 

No a taki strzelec wyborowy musi z definicji mieć większy zasięg od reszty swojego oddziału skoro ma go wspomagać będąc za jego osłoną.

Link to post
Share on other sites

Co jest bardziej podatne na wiatr a co da lepsze skupienie?

a) 0,40g przy 550fps

b) 0,40g przy 700fps

 

Obecnie używam opcji "a" ale z 60m wrogi snajper nie czuje kulki na plecach pomimo dwóch celnych strzałów oddanych w jego kierunku. Dlatego zastanawiam się nad opcją "b".

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

W jaki sposób wyglądają w waszych grupach treningi dla snajperów?? W naszej grupie postanowiliśmy zacząć regularne treningi w celu zgrania składu na większe akcje. Posiadamy paru szturmowców jednego z m249 i ja zaczynam z profesją snajpera.

Jestem właśnie w trakcje robienia ghillie, a moja replika na dniach leci na tuning.

Był bym wdzięczny za kilka dobrych rad.

Edited by seba1b
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...