Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Czy ja wiem czy bazar, JG w takim wieku jak tamta teemka nie widziałem (były już na rynku wtedy?) ale widziałem młodsze i nie nowe JG jest brzydsze od "jeszcze starszego TM". No i ja też wiem co zrobić, żeby dowolna replika TM zdechła: rozmontować. Po zmontowaniu zdechnie prędzej lub później. Chyba dlatego, że ulatuje magia, nie wiem. Wiem, że nie ruszane TM działa hmmm... nie dam głowy ile, zarżniętego niegrzebanego TM nie widziałem. Sam mam kilkuletniego SIGa, dziadka jak na wiek replik :D.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wracając jeszcze do tematu o VFC, fakt VFC robi całkiem niezłe repliki, zwłaszcza z serii AK, ale już ich HK416 nie umywa się do HurricanE. A jeśli chodzi o Aresa, najlepiej zrobioną ich repliką jest DSR-1, Cheytac i inne jak dla mnie są przeciętne.

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy bazar, JG w takim wieku jak tamta teemka nie widziałem (były już na rynku wtedy?) ale widziałem młodsze i nie nowe JG jest brzydsze od "jeszcze starszego TM". No i ja też wiem co zrobić, żeby dowolna replika TM zdechła: rozmontować. Po zmontowaniu zdechnie prędzej lub później. Chyba dlatego, że ulatuje magia, nie wiem. Wiem, że nie ruszane TM działa hmmm... nie dam głowy ile, zarżniętego niegrzebanego TM nie widziałem. Sam mam kilkuletniego SIGa, dziadka jak na wiek replik :icon_biggrin:.

 

Styki padajo po jakiś 100-120k ;) No np emki TM się nie zarzynały co rozpadały w rękach. Solidne toto nie było, mnie ta mityczna jakość TM'a nie przekonuje, trzeszczy toto, a taka prawda, że jak chińczyk będzie miał te 270fps to też długo pociągnie (nie będzie tak ładnie strzelał, ale pociągnie), G36 od jg mają gigantyczne przebiegi, a sam też widziałem padnięte g36 TM'a - zmieliło zębatkę środkową.

 

W sumie na 3 repliki TM'a które były w moim bliskim otoczeniu 3 padły, M4 (po 5-6latach)ulegało rozkładowi+styki, G36 (po 3-4latach) zębatka i Desert Eagle (po 2-3 latach rzadkiego używania) dysza (to całe takie co podaje kulki i jest takim dyszocylindrem nie znam się).

Link to post
Share on other sites

@Foxtrot: SPR + P90 do opędzania się przed komarami.. ;)

isimg2256.th.jpgisimg2289.th.jpg

 

Panowie;

Ja wiem, że niektóre repliki są bardziej długowieczne od innych tylko co my tak naprawdę porównujemy: wytrzymałość repliki czy sposób użytkowania? Przecież różnie wiara traktuje swoje zabawki. To tak jak z samochodami - moje auto ma przejechane 175 tys. podczas gdy mojej żony tylko 35 tys. A ten sam rocznik.

Ale najbardziej kiedyś ubawił mnie wpis "mistrza" narzekającego na wytrzymałóść PTW;

Kolo pitolił, że są badziewnie wykonane bo odłamała mu się prowadnica kolby gdy ( uwaga! ) wywarzał repliką drzwi do budynku!! :) Potem się okazało, że to "kominiarz-sterydziarz" o dziwnych nawykach, chyba z roboty.. hehe :)

 

Stare eMki od TM miały korpus z ABSu i choćby dlatego były bardziej delikatne od znalowego czy aluminiowego. W SIGu też jest ABSowy korpu ale ze względu na inną konstrukcje całość jest mniej wraźliwa na "zginanie" - w G36 podobnie. Można mieć zastrzeżenia do tworzywa, z którego są wykonane - w większości przypadków jednak i tak jest lepsze od konkurencyjnego za wyjątkiem tych prawie-nylonowych.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Kusza, ja się bujam z moim Mosinem od jakiegoś czasu, zostało mi wytoczenie lufy zewnętrznej i dospawanie rączki zamka, pojechałem na częściach mancrafta do VSR (tzn, pod nie zrobiłem wymiary bo konwersje zakupię teraz po wypłacie), zastanawiam się tylko ile mi z tego fpsów wyjdzie.

Twój na CO2 czy HPA?

Mam akurat HP. Ale jak system pracuje na niskim ciśnieniu i jest regulator to CO2 też daje radę (już o tym pisałem gdzieś, że co2 przy wyższych ciśnieniach ma tendencję do przetaczania się, będą więc różne porcje gazu, czyli niestabilność fpsow).

Jak chcesz toczyć lufę zewn. do mośka, to pomyśl o lufie składanej z kilku elementów (łatwiej zrobić) i składanej np na klej.

Albo kup gotową... był kiedyś gościu na aledrogo, który dorabiał takie tematy do replik dla rekonstruktorów. Robił sensowne wyroby w dobrych cenach (nick to chyba "ko-ma" albo jakoś tak - na pewno z Końskich był).

 

Lambert, ile Ty masz tych replik? :D

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki. Myślę nad 4 taktem by ciągle nie biegać z sr 25 coś dla odmiany a jak spring to tylko bar10/vsr ale naciągnięcie m170 w pozycji leżącej to pewnie cięzko. Cóź będzie piknik to sam się przekonam :icon_smile:. A w swojej SR nie mam dużej mocy ze względu ze to AEG i mogę szybko nanieść poprawkę w moim gronie mi się to sprawdza bo nie latają u mnie ludzie w szturmie z 500 fps ^^ Na pikniku muszę przestrzelać jakies vsr/bar bo ciągnie mnie do 4 taktu ^^

Edited by Gaara
Link to post
Share on other sites

Wrócę trochę do tematu o g36stkach. Najlepsze wykonanie wizualne moim zdaniem ma Ares w tym momencie. JG przy tym wygląda jak kupa z leksza. Nie żebym chwalił Aresa dlatego że go posiadam ale taka prawda. TM trzymałem i wykonanie jest lepsze niż JG na pewno a w środku to każdy chyba wie że od TM nie ma lepszych replik tak jak mówił Dexter dopóki się ich chyba nie rozbierze. Przykład mam nawet bo miałem kiedyś ingrama Mac10 od Tm i po rozebraniu i przeczyszczeniu już tak różowo nie było nie wiem może coś źle złożyłem. Ares w środku tez nie jest zły tylko niestandardowy GB ale w stocku osiągi ma rewelacyjne. CA to moim zdaniem taki pośrednik miedzy JG a TM. Każda z tych replik ma coś fajnego ale moim zdaniem wygrywa i tak Ares ze względu na wykonanie zewnętrzne i bdb osiągi w stocku.

Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio w łapkach jakąś nową serię G36'tek od JG. Przyznam że wyglądają dużo lepiej niż kiedyś. Nie błyszczą już jak psu j***a. Mają taką fajną chropowatą fakturę. Wszystko jest też lepiej spasowane. Nie wiem za to jak z bebechami, nie było okazji zajrzeć.

Edited by Cyrith
Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki trochę, mam taki pomysł do przedyskutowania w hydeparku snajperskim - może by w dziale "snajperzy i kamuflaż" założył i podpiął 2 tematy pt.: 1.umundurowanie dla snajpera oraz 2. wyposażenie i oporządzenie dla snajpera.

Owszem, są na forum całe działy tego dotyczące do REKO włącznie, ale o snajperach wcale tam niedużo. Tematy miały by służyć wymianie poglądów: kto i w czym snajperuje i w jakiej konfiguracji ma oporządzenie (oczywiście gdy nie używa się ghillie suita, ale temat o ghilie mamy w dziale podpięty). Myśle że mogło by to tworzyć taki zestaw kompendium: ghilie, mundur, oporządzenie, malowanie (replik i facjaty). .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...