Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

@LastSniper

spokojna twoja rozczochrana, ten ktoś dostał bana za multikonto, to raz. A dwa - tu się nie pojawi, a jeśli nawet to na moment - czuwam.

 

@Shamoth

A nie mówiłem...

efbd61b0c1101426m.jpg

żona żyje w błogiej niewiedzy, że jakieś tam 2 karabiny przywiozłem do przeglądu, dobrze że chociaż większości wioseł udało mi się pozbyć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:DEL

 

No, jak byś ich nie pchnął to przy pierwszym "kochanie czy zrobić Ci her... co to jest?" musiał byś wkuć listę http://wszystkodlaciebie.pl/9-zwrotow-ktore-mezczyzni-czesto-slysza-od-kobiet-ale-ich-nie-rozumieja/ pewnie zaraz byś usłyszał "nieważne"

i musiał byś kontrolować sytuację żeby nie usłyszeć "w porządku" ;]

 

Czyj to Elcan na śwince i jak byś go ocenił?

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Shamoth, muszę ci zniszczyć światopogląd - nie pijam herbaty ani kawy :icon_razz: a woda z farbką (3w1) się nie zalicza :icon_biggrin:

 

Na szczęście cały grajdół z replikami mam w suterenie, gdzie żona raczej nie zagląda.

 

Elcan, a w zasadzie replika elcana, taki sobie jest - służy na ekipowej śwince wsparcia, właścicielem kompletu jest obecnie Niegodziwy. Obraz jasny i duży, a krzyż charakterystyczny, śmieszny troszkę. Jako plus liczę przybliżenie 4x, a jako minus - luzy na montażu, gibanie na boki i słaby zakres regulacji. Ale świnia to nie snajpa, więc daje to radę.

Link to post
Share on other sites

:DEL

Taki to potrafi się ustawić i żonie "wpoić" gdzie nie zaglądać ;P

No tak, twardziele przełykają BB co najwyżej z odrobiną ballistol'u a na przebudzenie zamiast kawki paczka draży, najlepiej jednorodnych bez pęcherzy ;]

 

A to kiszka, bo kiedyś szukałem czegoś krótkiego z 3-4x do długiej fn-fal'ki żeby zrobić para snajpę ale wszystkie repliki elcan/elkan miały tendencję do "rozjeżdżania" się... susat średnio mi się podoba... a specter dr drogi i nadal nie ma tego modelu co kiedyś ktoś obiecywał że przy 1x będzie działał jak zwykłe koli..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie kupiłem M24 CA z tłokiem 300%, po jego zamontowaniu aby uwolnić spust potrzeba sporej siły i generalnie bez zaklejenia palucha plastrem strzelanie na dłużej staje się niemożliwe.

 

Mam też do niego tłok na green gas, wystarczy nabić i będze smigać??

https://www.dropbox.com/s/ervgv0oa487ghuc/2014-03-22%2001.19.00.jpg

 

Dodatkowe pytanie, gdzie reguluje się hop up? Niestety nie mam ani pudełka ani instrukcji.

Link to post
Share on other sites

spust sam w sobie chodzi elegancko i gładko, dopiero jak ma zwolnić sprężynę z tłoka 300% jest problem.

Zastanawiałem się, czy go trochę nie przypiłować :icon_mrgreen:

 

https://www.dropbox.com/s/xr9m7hyjfi8xj7q/2014-03-22%2018.53.45.jpg

 

 

Hop siupa znalazlem, nie mam jednak az tak malego imbusa.. DAMN.

 

Sprawdziłem też tłok na green gas, niestety zaworek przepuszcza (albo oring) szukam i szukam i nie znalazlem.. gdzie mozna kupić takie oringi?

Edited by keermit
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o imbusa to możesz mieć problem ze znalezieniem. Ja szukałem w internecie jakiś czas temu i nic. Zamówiłem dopiero u przedstawiciela z Würtha.

http://eshop.wurth.pl/Katalog-gowny/Hexagon-socket-offset-screw-key-with-ball-head/31116013070105.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/

 

Oringi.. Jeżeli nie masz żadnego sklepu z origami w okolicy to może w motoryzacyjnym.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Toż mnie olali w temacie AWM 338 aresa na GG ;p

Spróbuję tutaj.

 

Wszystko śmiga, szczelność wzorowa tylko jedna rzecz mnie trapi:

Co jakiś czas zdarza się, że przy przeładowaniu bolt nie pobierze gazu z maga. Nie następuje strzał i trzeba jeszcze raz przerepetować (tylko bardzo krótkim ruchem żeby nie pobrało 2 kulki tylko sam gaz) - strasznie to wkurza bo nigdy nie mam pewności czy mi to nie spieprzy całej akcji.

Magazynek nie wykazuje jakiś wad - trzyma gaz wzorowo w każdej sytuacji. Tak samo oglądałem zamek i też nie widzę przyczyny... Co to może być?

Link to post
Share on other sites

A więc może jaśniej się wyrażę. Magazynek na gg załadowany do pełna tak samo jak listwa z kulkami tak?

Wykonujesz pracę zamkiem w wyniku, której następuje napięcie kurka, który zadziała na zbijak?

Strzelasz i raz następuje normalny strzał, a raz co? Słychać pracę zbijaka, kurka czy co się dzieje dokładnie? Bo wstępnie bym obstawiał zbijak a nie kurek.

Link to post
Share on other sites

Hm, teraz wyjdzie moja niewiedza chyba.

Słychać prace kurka to na pewno bo to głośny dźwięk przy tym elemencie.

Co do zbijaka to nie wiem co mam Ci odpowiedzieć - nigdy nie miałem takich problemów.

 

W każdym bądź razie następuje pusty strzał - słychać pracę mechanizmów a gaz nie zostaje wyposzczony z bolta. kurek działa i napina się poprawnie więc wychodzi na to, że to zbijak tak jak mówisz. Coś mogę z tym fantem zrobić doraźnie?

Link to post
Share on other sites

Też bym szedł w tą stronę, zawór w magu sztywny bo złapał syf i wysokie ciśnienie gazu lub sprężyna zbijaka za słaba lub źle siedzi i nie ma mocy.

Miałem taki myk w jakiejś klamce, nie dość że sprężyna zmęczona była to jeszcze otwory w szkielecie i zbijaku rozglifione były. Nowa sprężyna i wklejone na "płynny metal" tuleje z brązu pomogły, na jak długo nie wiem bo nie moja klamka ale od 3 lat brak info zwrotnego w tej kwestii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie bardzo wiem gdzie zapytać więc spróbuję tutaj.

Jest ktoś na Opolszczyźnie, kto mógłby wprowadzić nowicjusza w tajniki snajperstwa w asg? Luźna pogawędka przy piwku, możliwość pomacania porządnej repliki snajpy? Czytanie postów/wiadomości to jednak nie to samo, co rozmowa twarzą w twarz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...