Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostał 5 dni urlopu od forum. Teraz tylko czekamy aż się znów wychyli z czymś krzywym .

 

Dla takich to powód do dumy i domalowania łezki. Po 5 dniach wróci i będzie już grypsować. Jak waszmość ukarzesz recydywistów?

 

W sumie też chciałbym bana (takiego krótkiego godzinnego/ dziennego), byłby szacun na dzielni.

 

Właśnie wstałem po odsypianiu "Rozpierdziuchy". Panowie snajpery - wbijajcie w większej liczbie. Nie były to manewry typowo pod nas - można powiedzieć, że mieliśmy pod górkę ze względu na charakter zabawy jak i teren, ale było przyjemnie.

 

Gdyby było nas więcej to mielibyśmy naprawdę spore szanse na pokazanie przeciwnikom gdzie ich miejsce - w zasadzie w kilka osób daliśmy radę przeciwko kilku falom przeciwników.

"Batalion snajperski" - tudzież większy team ma dla mnie sens.

 

Ogólnie chciałbym podziękować wszystkim którzy się zjawili, a szczególnie Lambertowi za podwózkę do Poznania. Po 30h na chodzie trochę nas ścięło, a dzięki temu wróciliśmy 3-4h szybciej niż mieliśmy :icon_smile:. Dosłownie w ostatniej minucie wskoczyliśmy do pociągu. Black nawet biegał na czworaka po schodach (nie wiem co odegrało większą rolę - chęć ratowania karabinu przed zniszczeniem/ zmęczenie, czy też udawanie snorka).

Link to post
Share on other sites

Nimazaco!

 

Ja również uważam, że większy team snajperów może okazać się niedougryzienia dla kogokolwiek.

Tu było nas raptem trzech a akcja, o której wspomina mikadorus, jedyną rozegraną na terenie dającym snajperom szanse - bo nie przewagę. Mogli, i w końcu wykorzystali obejście skrzydłem. Ale pomimo tego i wyraźnej niechęci do przyznawania się przeciwników do pojeyńczych trafień ( 95% rozgrywki toczyło się gęstym lesie, krzaczorach przeciw sypiącym gradem hajkapowcom.. ) ta jedna akcja dała do myślenia.

 

I jeszcze jedno; ależ było mokro - lunetę i gogle przecierałem niemal nieustannie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Dzięki tato Lambercie:D

Podwózka sprawiła że wylądowaliśmy w Bydgoszczy w momencie gdy planowaliśmy wyjeżdżać z Poznania....

Niestety w gęstych krzakach przyznawanie się do pojedynczych trafień legło w gruzach.

Nawet podczas ostrzału kolumny około 8-10 graczy z bocznej mp5 (odległość z 5 metrów) seria na cały magazynek przyznał się o dziwo tylko Lambert (mikadorus mu 1 min wcześniej prorokował że zaraz zginie z mojej ręki :P).

Tak ostatnia akcja była najlepsza dla snajperów w 3 osoby (Miki, tata Lambert i ja) broniliśmy moździerze przed falowymi atakami pomarańczowych który respa mieli 200m dalej... No ale dopiero przy otoczeniu z 4 stron moździerze zostały zniszczone no i tutaj widać moc snajperów w dogodnym terenie :D panowie było by nas tam z 5-6 snajperów to by tego nie zdobyli w życiu :D

 

Impreza fajna mimo początkowego wku****nia się na zapychającą się lufę w życiu tyle razy nie rozbierałem repliki na jednej imprezie ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co myślicie o nawiercanych lufach? Są jakieś czysto teoretyczne wzmianki na ten temat w innych wątkach rozsianych w czeluściach internetów, ale nie o to chodzi. Ktoś coś konkretnie widział, dotykał, obserwował? Jest lepiej, a może gorzej lub bez zmian? Kwestię "zrób to sam" stawiam na dalszy plan.

Link to post
Share on other sites

CELCIUS CTW Reformation Barrel - Lab Test:

 

Są też lufy Edgi

W wiatrówkach zamiast nawiercania stosuje się separator gazów.. Coś jak połączenie tłumika dźwięku i tłumika płomieni i działa to też w ten sposób, że obcina gazy wylotowe za pociskiem by nie powstawały turbulencje i to działa więc w przypadku asg też powinno.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

CELCIUS CTW Reformation Barrel - Lab Test: http://youtu.be/Gdusiv8uyCk

 

Są też lufy Edgi

W wiatrówkach zamiast nawiercania stosuje się separator gazów.. Coś jak połączenie tłumika dźwięku i tłumika płomieni i działa to też w ten sposób, że obcina gazy wylotowe za pociskiem by nie powstawały turbulencje i to działa więc w przypadku asg też powinno.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

Mam taką Reformation Barrel III (14.5", 6.00 mm) od paru lat i działa znakomicie. Zielone Guardery .36 i flat hop w stylu Orga.

Minus jest taki, że wymaga częstszego czyszczenia od zwykłej lufy. Biovale zostawiały osad na krawędziach tych szczelin, ale wystarczy dwa razy przeciągnąć wyciorem/szczotką.

Link to post
Share on other sites

Co do Edgi to douczając się z r-hopa Hunterseekera znalazłem ten temat o lufach:

http://forums.airsoftmechanics.com/index.php?topic=9749.msg111980#msg111980 (po angielsku i trzeba się zarejestrować)

HS pisze, że firma została sprzedana chinczykom :P

 

Ale mniejsza o producentów luf bo nie o to pytał Kazana.

Otwory można zastąpić separatorem na końcu lufy. Tak to wyglada:

https://www.google.p...id%3D82;476;323

Takie odcięcie jest jak widać powszechnie stosowane i piszą, że poprawia skupienie. W swojej pdi nie chce wiercić więc za jakiś czas może pobawie się w coś w tym stylu.

 

Tutaj macie tłumik deciBlocker, który też poprawia celność:

 

Pozostaje tylko kwestia pod jakim kątem i na jakiej odległości najlepiej zrobić taki stożek odcinający powietrze, żeby działało o żeby kulka nie uderzała.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Nurtuje mnie głównie kwestia poprawy celności na nacinanych/ nawiercanych i Bóg wie jeszcze jakich lufach. Ok, są teorie, że nadmiar gazu rozpręża się za kulką w otworach, jest ładnie pokazany filmik jak sobie elegancko dymek opuszcza testowany przedmiot. Ale co z tego jak jest to dym a nie 6mm plastikowa "kula śmierci".

Najważniejsza jest praktyka, pach biorę parę luf z górnych półek i pruje do tarczy na xx metrach po czym przestrzeliny ukazują mi prawdziwość tych wywodów lub ewentualny pic na wodę marketing. Trzeba by było zrobić taki teścik,

Link to post
Share on other sites

Męczcie grupowo, żeby mi podesłali takie nawiercane edgi 595mm, to wam ładnie porównam to do pdi na 75 i 90m.

Nie wiem kto ten test składa, zapowiedź była chwile temu a teraz cisza tylko. Sam jestem ciekawy praktyczności tych otworów.

 

Poza tym, Pany pilnować zapisów na MA2015, ruszają 10 stycznia. Mnie kusi by zapisać się do szuszwoli (taliby), żeby zamiast pilnować namiotu w bazie, psuć wszystko wokoło i wysadzać :icon_biggrin:

taliban-692x360.jpg

lg.03.jpg

Link to post
Share on other sites

Mendi o którym teście mówisz? Celciusa czy Crazy airsoft? Celcius pokazuje też swój nowy system hopa dzięki któremu gwarantują strzelanie na 100m. Tylko do tej pory nie przedstawili żadnych dowodów.

Na którymś ich filmiku opowiada chyba po 8min (rysuje ludzika) o konstrukcji. Zrobili tak, że kulka załadowana w komorę nie jest zatrzymywana na wypustce hopa tylko na dodatkowej kawałek wcześniej i to podobno daje takie efekty.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Mendi, no ba! Zrobimy na MA2015 swoją własną wioskę! :icon_wink: A tak na serio, to czy ktoś nie zna przypadkiem orgów, tak żeby po prostu z góry zarezerwowali dla nas te 10-15 miejsc i tyle?

 

Rezerwacja odpada, bo z imprezy na 500 uczestników zrobiłoby mi się 700 :/ W ISAF miejsca się skończą max 10 minut po wrzuceniu linku. Jedyna opcja to zapisanie się do Talibów, bo tam (ze względu na stylizację) zapisy trwają dłużej (poprzednio dobę).

 

Talibowie będą rozrzuceni we wsiach / obozowiskach po całym terenie by utrudnić ISAF kontrolę. Gra po tej stronie jest sto razy ciekawsza niż w ISAF, ale o dziwo, dużo mniej jest chętnych. Talibowie mniej będą mieć zadań zleconych przez GMa a bardziej będziemy się opierać na "inwencji twórczej" graczy. Oczywiście w pewnych ramach regulaminowych ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...