Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehe.. już mi kiedyś chodziło po głowie czy do SWD nie przymocować MP5, żeby w razie W mieć pm-a pod ręką :icon_smile: Stwierdziłem jednak, że nie chcę wylądować w kategorii śmieszne zdjęcia :icon_smile:.

Na TM-a pewnie też przyjdzie czas. Najgorsze są niestety rozterki, którą replikę zabrać na strzelankę. Do tego do bagażnika wrzucam jeszcze jedną jako backup a potem na parkingu mam przez to kolejny dylemat: którą z tych dwóch jednak zabrać? :icon_smile:

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Bardziej glock - aep by sie nadawal. Mp5 ciezkie... Nawet spectra mimo ze lrzejsza nie dawalby rade w tym miejscu;)

Kiedys byly granatniki ktore tak naprawde byly sprezynowym shotem na jeden strzal.

Szkoda ze nikt nie robi aepow w formie granatnik, choc przy snajperce wygladaloby to conajmniej komicznie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Załóż na lufę butelkę pet po 1L napoju lub nawet 0,5L. Sam otwór w dnie już wycisza... Jak masz problem z akustyką na końcu lufy to i z celnością pewnie nie najlepiej ze względu na nadmiar gazu... W tłumikach nie chodzi o pomieszczenie gazów tylko o ich spowolnienie​ i bezgłośne uwolnienie...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Jak mogę mieć nadmiar powietrza z cylindra ?

 

Z celnoscia problemów nie zaobserwowałem kulki nie wariuja tylko ładnie prosto lecą a na koniec jednakowo opadają

 

Z celnoscia problemów nie zaobserwowałem kulki nie wariuja tylko ładnie prosto lecą a na koniec jednakowo opadają

Link to post
Share on other sites

Jak mogę mieć nadmiar powietrza z cylindra ?

A najnormalniej w świecie, często i gęsto w stockowych replikach jest zamontowany cylinder o zawyżanej pojemności względem lufy, by zniwelować nieszczelności na dyszy i komorze. Zjawisko zdarza się najczęściej w chińskich aegach, ale podejrzewam że wyborówki sprężynowe też tak miewają.

 

Co do samego pytania głównego: czy istnieje tłumik, który działa przy springach? Moim zdaniem nie bardzo. Da się odgłos wystrzału zmodulować, ale nie wyciszyć. Tak jak koledzy zauważyli, słuchać głownie uderzenie tłoka, a to można zniwelować raczej sorbem niż tłumikiem. Dla porównania, mój homemade tłumik pod swd, który o ile świetnie działa z konwersjami gazowymi (w zasadzie wycisza je kompletnie, kto miał okazję "nausznie" sprawdzić ten wie), o tyle w zasadzie nie zmienia zupełnie odgłosu wystrzału przy napędzie sprężynowym (moje wiosło przeżywa swoisty renesans, znów działa jako spring, bo wybieram się na Rozwiedke, a tak hpa wykluczone jest). Dźwięk jest ciut inny, bardziej basowy, ale nic poza tym.

Link to post
Share on other sites

Skoro w replikach gazowych gdzie nie ma tłoka dobry tłumik - dobry znaczy z sensownymi komorami, potrafi wyciszyć dźwięk który wydaje szybko uwalniany gaz to tak samo jest w replikach sprężynowych/elektrycznych. Dźwięk tłoka głównie przy uderzeniu przenosi się przez konstrukcję cylindra i dalej repliki. Przez lufę przede wszystkim słychać sprężone i rozprężające się na wylocie powietrze.

 

Jestem sto lat do tyłu z obecnymi producentami zabawek ersoftowych, ale kiedyś tłumiki G&G, C&A, ICS i kilka innych te z charakterystycznymi perforacjami na zewnętrznej obudowie całkiem nieźle dawały radę. Ale jeden warunek: taki tłumik ma sens w replice która jest w stanie strzelać na odległość dobrze ponad 60-70 metrów, z mniejszej odległości słychac przede wszystkim prace mechanizmów sprężyna-tłok-cylinder.

Link to post
Share on other sites

A najnormalniej w świecie, często i gęsto w stockowych replikach jest zamontowany cylinder o zawyżanej pojemności względem lufy, by zniwelować nieszczelności na dyszy i komorze.

 

Od dłuższego czasu myślę żeby przedłużyć nacięcie w cylindrze (to gdzie wchodzą seary). I zrobić sobie coś na zasadzie cylindra typu 1 do repliki sprężynowej. Bo sorbo dużo miejsca nie zabiera, a jeśli zmniejszyć objętość cylindra pod daną lufę to liczę, że uda się zwiększyć powtarzalność. A to, że lekko spadną FPS to nie problem, bo przy M170 i tak uzysuje się kosmiczne wartości... Co o tym myślicie? Bo, skoro w AEG jest taka poprawa, to u nas też powinna. A przy replikach bolt-action cylindry są sporo większej pojemności niż potrzebujemy.

 

Gdybym tylko jeszcze miał jakąś sprężynową flintę to bym sprawdził Niestety przerzuciłem się na AEG/gaz.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Przy 540 fpsach w sr-25 (mierzone na 0.2) przy kulce 0.3 mój maksymalny zasięg trafienia człowieka to 85 m. Czy ktoś z obecnych ma doświadczenie z sr-25 w temacie preclufy (szczególnie wymiana na dłużą, chowaną w tłumiku) lub wymianą hop upu na coś lepszego niż stock?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to witam weteranów, fajnie znowu was widzieć.

 

Co do tłumoli, to tak jak Thor napisał, słychać mechanizm głównie, więc na małych odległościach tłumik dźwięku nie ma sensu za bardzo, za to na 60-70m to faktycznie modulacja (nie wyciszenie) da już sporo. Niemniej jednak gaziaki wytłumiają się dużo bardziej niż aegi czy springi, no może poza tymi gbb.

 

A co do sr-25, to dłuższa lufa niewiele da dobrego, 85m zasięgu skutecznego dla aega to sporo, ja bym raczej kulki zmienił na ciut cięższe - 0,32 lub 0,36g.

Link to post
Share on other sites

Halko.

Ktoś może polecić fajny tłumik do M14? Moja DMR-ka potrzebuje przed wstawieniem HP trochę dłuższej lufy, a nie mogę namierzyć czegoś co wytłumi, a przy okazji będzie dobrze wyglądać (no i jeszcze podpasuje) ;P Ktoś coś?

Link to post
Share on other sites

Panowie, ma ktoś z was doświadczenie z lunetami Hawke? Wpadła mi w oko Hawke Vantage 3-9x50 AO, potrzebuję czegoś, co przy minimalnym ruchu głową nie zaczerni się w całości + minimum 7x powiększenie i ostry obraz. Wiem, że seria Vantage nie odbiega jakością od DOC, przy czym ma ów AO. Budżet biedny bo góra 400zł.

 

Strzelanie na ~70m, nie sądzę, by udało mi się zmusić karabin do strzelania dalej.

Link to post
Share on other sites

Szczep, a co za SRkę masz? P&J?

Po pierwsze, to witam weteranów, fajnie znowu was widzieć.

 

Co do tłumoli, to tak jak Thor napisał, słychać mechanizm głównie, więc na małych odległościach tłumik dźwięku nie ma sensu za bardzo, za to na 60-70m to faktycznie modulacja (nie wyciszenie) da już sporo. Niemniej jednak gaziaki wytłumiają się dużo bardziej niż aegi czy springi, no może poza tymi gbb.

 

A co do sr-25, to dłuższa lufa niewiele da dobrego, 85m zasięgu skutecznego dla aega to sporo, ja bym raczej kulki zmienił na ciut cięższe - 0,32 lub 0,36g.

 

"czy tłumik tłumi" - pamietam taki temat sprzed lat :D :D :D

Dzięki za powitanie. Wróciłem po latach. Zaczynam 2 sezon zabawy (tak naprawdę trzeci ale jednego nie liczę bo byłem ze 3 razy) i od początku obrałem sobie za cel snajperstwo. Na razie SR-25 P&J, viper hood i mam dużo frajdy.

Na bank stestuję mocniejsze kulki. Na razie z mocnej optyki przesiadłem się na kopię elcana spectera z koli na górze co daje idealne połączenie na potrzeby airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...