Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Panowie, ma ktoś z was doświadczenie z lunetami Hawke? Wpadła mi w oko Hawke Vantage 3-9x50 AO, potrzebuję czegoś, co przy minimalnym ruchu głową nie zaczerni się w całości + minimum 7x powiększenie i ostry obraz. Wiem, że seria Vantage nie odbiega jakością od DOC, przy czym ma ów AO. Budżet biedny bo góra 400zł.

 

Strzelanie na ~70m, nie sądzę, by udało mi się zmusić karabin do strzelania dalej.

 

Przy 7 krotnym przybliżeniu to i tak replika Ci nie do strzeli .z takim zasięgiem to X3 w zupełności Ci wystarczy :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

Przy 7 krotnym przybliżeniu to i tak replika Ci nie do strzeli .z takim zasięgiem to X3 w zupełności Ci wystarczy :)

 

A coś sensownego masz do powiedzenia? I skąd ta pewność, że nie dostrzeli? Nie pamiętam, bym pożyczył komukolwiek swoją replikę.

Link to post
Share on other sites

Jabym brał coś Marcoola.

Snajpersko zeby wygladalo to np:

https://pl.aliexpress.com/store/product/M3-3-5-10X50-SF-Hunting-Air-Sport-Sight-Optical-Riflescope-With-11mm-20mm-Rifle-Scopes/1267696_32694089389.html?spm=2114.12010612.0.0.RV1YpE

 

Mam ich lupke 4-16x44 z FFP i jest bardzo jasna, w całym zakresie dobrze wygląda.

Drugi raz nie skusiłbym się na FFP bo w airsofcie jest to bez sensu a na najmniejszym powiększeniu krzyż jest grubości ludzkiego włosa i ciężko go zauważyć.

Nie mam też pewności że ich lunety bez FFP mają też tak dobrą optyke.

Link to post
Share on other sites

 

 

A coś sensownego masz do powiedzenia? I skąd ta pewność, że nie dostrzeli? Nie pamiętam, bym pożyczył komukolwiek swoją replikę.

 

Skoro sam piszesz że 70m i więcej nie wiesz czy wydusi. Mam vsr-10TM z zasięgiem ~100m i nigdy nie zdarzyło mi się bym użył większego przybliżenia jak 3,5x (luneta M3 3,5-10x50)

Link to post
Share on other sites

Jezeli kupisz tanioszke za 50-100 zł to wiadomo ze jakość optyki to ma zerową.

Dobra luneta z powiększeniem x4 wystarczy do strzelania na 100 m i do wypatrywania przeciwnika tez.

Ja na x5 jestem w stanie dostrzec snajpera w ghilli - widać oczka siatki konstrukcyjnej.

Większe powiększenie jest bez sensu bo tylko zmniejsza kąt widzenia. A i tak rozrzut repliki i podatność kulek na wiatr jest takie ze musisz miec te 1-1,5 m widoczności na boki zeby celować.

Stąd powiększenie x10-x15 jest zupełnie bez sensu (w asg).

Link to post
Share on other sites

Są tacy co lubią powiększenie ok. 3 x. Ja lubię używać 6-tki, bo przy strzelaniu na 80-100m jest zwyczajnie wygodna do szybkiego celowania w to co wystaje zza drzewa. Przy mniejszym powiększeniu nie jest już tak różowo. Chociaż kiedyś obstawałem przy tym, że 4x jest najlepsze.

 

SirHawku - nie lepiej właśnie przerzucić się na 6x? Nie wiem czy ktoś robi lunety, o które pytasz, bo 7x to raczej nie w standardzie. 6-tki są najpopularniejsze...

 

Primo

- AO- wg mnie zbędne w asg a podnosi cenę,

- zoom - też zbędny o ile wiesz na jakim powiększeniu chcesz latać, a znacznie podnosi cenę.

 

Przykładowo lupa z zoomem i ten sam model bez tej możliwości to 429zł i 320zł za model bez zooma. Kolejna różnica to AO i bez AO, która też kilkadziesiąt złotych (przy wydatku rzędu 400zł) skasuje. Dodatkowo podnosi to poziom skomplikowania lunety - a co z tym idzie łatwiej ją popsuć. W konsekwencji kupując produkt z zoomem i AO wydajesz ok. 60% na lunetę i 40% na te dodatkowe funkcje.

 

Na Twoim miejscu sprawdziłbym walthera 6x42 - który nie ma zbędnych bajerów i mieści się w budżecie.

 

Z wyższych modeli to spróbowałbym się pobawić z czymś takim https://www.olx.pl/oferta/luneta-mysliwska-albar-8x56-szkla-walther-nie-zeiss-CID767-IDhhKOx.html#84faa0c7e1 - ale 8-ka to może być już za dużo.

Link to post
Share on other sites

O AO wspomniałem bo owe Hawke je posiada. O ile jest całkiem fajne to zdaje sobie sprawę, że jest średnio użyteczne w ASG i zwiększa cenę. Myślę, że szóstka też starczy na taki dystans, jednak jeśli chodzi o Walthera... Luneta o której wspomniałem to była Walther 4x32 z trzema szynami na tubusie. Ależ to był szit :D. Obraz marny, milimetrowe odchylenie i cały obraz był czarny. Masakra. 400zł psu w zad.

 

Ale regulowany zoom to jednak wolałbym mieć.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin: Boś taktyczną kupił i jeszcze 32 malucha. Liczba zmierzchowa ok. 11... ta większa ma już powyżej 15. Do tego soczewki prawdopodobnie będą się różnić transmisją światła i to znacznie.

 

Tri-taca miałeś pewnie, który teraz po ok. 240zł stoi, a odlicz sobie od tego z kilkadziesiąt złotych na super taktyczne szyny.

 

Liczba zmierzchowa do strzelania w lekkim mroku to jest powyżej 15. Poniżej to jest fajnie w dzień i to też nie w gęstym lesie - chyba, że szkła są dobre.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Im większa średnica i "krótsza" luneta tym będzie się mniej czerniło przy ruchu na bok, ale właśnie sobie DOT'a sprawdziłem i mam możliwość wzięcia małej odchyłki - potem się czerni na powiększeniu rzędu 6x.

 

Sprawdź czy to co zastaniesz w droższych lupach nie będzie podobne. W Słupsku jest jakiś myśliwski/albo był. :D

 

IMO ubrałbym się ładnie, ogolił, wziął kubek ze starbucksa i liczył, że dadzą mi pobawić się lupą za 5-15 tysięcy.

 

W Bydgoszczy jak dostałem ją w rękę to sprzedawca chodził krok w krok... i nawet postawił nogę przy drzwiach ;-). W sumie nic dziwnego.... ba, podejrzewam, że były numery, że ktoś uciekł z takim sprzętem... w końcu taniej kupić menelowi dobre ubranie i dać 500zł premii za ucieczkę z lunetą wartą 15k. (Właśnie mam pomysł na biznes).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tylko że ten szybko wchodzący "rogal" pozwala nauczyć się szybko i poprawnie składać do strzału a im szybciej wchodzi tym mniejszy błąd paralaksy jeśli nie mamy jej ustawionej na odległość celu. Wiem że w ASG to nie ma aż takiego znaczenia ale IMHO głupio tak przez zabawę wyrabiać sobie złe nawyki...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu pisałem o nacinaniu cylindra w replikach wyborowych, by dostosować ich objętość do długości lufy.

 

Znalazłem ciekawy post.

 

On my vsr clone with a 510mm inner and a pss 150 spring i get 512fps cause its like the perfect volume match

here is results of a gspec after porting the cylender to make the compression area shorte to match the barrel

 

With the following compression zone lengths the 313mm length barrel chrono'd as such:

93mm ~400fps (no hop) ~6mm was taken off from 1st Project

79mm ~430fps (no hop) +30

70mm ~458fps (no hop) +28

64mm ~478fps (no hop) +20

64mm ~510fps (hop set for bb retention)

Link to post
Share on other sites

Jest i Jarmix trzyma się dobrze :icon_smile:. Niestety, gniję we Wrocławiu i w jakim sklepie nie byłem to cały czas albo chińska kupa albo to, co widziałem.

 

Ja ostatnio szukałem sprężyny m160 guardera do APS2. Ciekawostką jest to, że nigdzie w Warszawie nie mogłem jej znaleźć dostępnej. Jedynie była w Jarmix. Chyba zacznę częściej odwiedzać stronę tego sklepu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, bierzecie udział w nocnych strzelaniach? Macie jakieś porady do takich gier?

Póki co, raz się skusiłem, ale brak słońca raczej nie należy do sprzyjających warunków dla lunet xD I zastanawiam się, czy bez noktowizji jest sens zabierać się za tego typu gry.

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Luneta to świetna sprawa na noc. Jak jest odpowiednia..

Zgadza się.

Upraszczając, sprawa sprowadza się do tego, że obiektyw lunety skupia więcej światła (z otoczenia) co powoduje, że obraz w okularze jest jaśniejszy niż widziany gołym okiem. Oczywiście, to zupełnie coś innego niż noktowizja. Duży wpły na ten efekt będzie miała jakość optyki. Niemniej, działa - sam nie raz z tego korzystałem.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Czy pamiętacie, dziewczynki, że we wrześniu jedziemy do Augustowa?

Przy okazji, zobaczymy jak dużą przewagę ma nad lunetą optrionika - i jak łatwo ją zniwelować! :icon_razz:

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...