Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej!

 

Chodzi o milsim pod Augustowem, w którym organizator wprowadził do scenariusza snajperów.

Dla nich, leśnych ludów (przekonanych o własnych umiejętnościach) ma to być element, którego nie znają i z którym się zmierzą.

Dla nas, snajperów, próba gry zespołowej - od dawna wspominanej, bo dotychczas pojawiamy się raczej pojedyńczo lub w dwu, trzy osobowych teamach.

 

Sprawdzian będzie dość wymagający bo teamy simowe często korzystają z noktowizji - nie odpustowej.

Tak będzie i tym razem a gminna wieść niesie, że mocno zainwestowali w optronikę.

 

W każdym razie, obiecałem kilku snajperów.

Temat jest otwarty, jeszcze.

 

Jak znów nie przyjedziecie to.. sam ich pozabijam, kurdę! :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Załączam informacje nt. milsimu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Witam Wszystkich zainteresowanych,

Raz na jakiś czas decyduję się i robię sima dla osób, które w zasadzie znam, lub dla ich znajomych. Środowisko milsim'owe w Polsce małe, więc i tak się prawie wszyscy znają.

Tym razem zapraszam na północny-wschód Polski, dokładnie w okolice Prostek, koło Grajewa,

Teren gry wynosi około 14 km2, ale samo centrum wydarzeń będzie wynosiło ok 2 km2.

Obszar jest zalesiony z licznymi budynkami (dawne składowiska materiałów wybuchowych, głównie trotylu).

Zdjęcia z terenu gry: https://www.dropbox....VrhGCoEE4a?dl=0

Lokalizacja terenu gry: https://drive.google...e0s&usp=sharing

Czas trwania gry: sobota 07.10.2017 od godziny 08:00 do niedzieli 08.10.2017 maksymalnie do godziny 12:00.

W związku z tym, że jest to spotkanie dla miłośników klimatu, nie jest to "impreza" komercyjna. W cenie udziału jest wliczony wynajem terenu oraz zwrot kosztów paliwa dla mnie za kilka wyjazdów w teren celem dopracowania scenariusza, kilka gadżetów potrzebnych do rozgrywki oraz mój czas na przygotowanie gry. Wpisowe za udział wynosi zatem 35 zł / osoba.

Opis sytuacyjny:- dwie strony konfliktu:

1) Organizacja Czarny Świt - walcząca o niepodległość swojego małego państwa, Republiki San Escobar, poprzez akty terroru,

2) Okupanci - Zjednoczone Siły Koalicji, które siłą próbują tłumić rebelię w separatystycznej republice.- akcja gry dzieje się w separatystycznej Republice San Escobar (Czarny Świt jest na swoim terenie, ZSK są na obcym gruncie)- cele gry:

1) Czarny Świt musi utrzymać pozycję do czasu pojawienia się Gen. Ernesto "Diablo" Guerrilla, nie dopuścić do przejęcia ładunków z bronią chemiczną przez ZSK, wziąć zakładników z pojmanych żołnierzy ZSK,

2) ZSK musi przejąć ładunki z bronią chemiczną od Czarnego Świtu, pojmać dowódcę i innych wysokich rangą żołnierzy Czarnego Świtu, pojmać lub zabić Gen. Ernesto "Diablo" Guerrilla.

 

W trakcie gry możliwy będzie jeden pseudo-resp (bo z daleka jedziecie, a wszyscy chcą się pobawić dłużej niż kilka godzin). Ciężko ranni oraz trupy będą mogli wrócić ponownie do gry RAZ po upływie 6 godzin od trafienia, pod warunkiem, że strony konfliktu zorganizują sobie w terenie punkt medyczny przyjmowania rannych.

 

 

Regulamin gry: https://www.dropbox.... Świt.pdf?dl=0

 

Szczegółowe rozkazy, mapa terenu gry limity fps zostaną podane przez mnie po dokonaniu wpłat przez uczestników. Termin wpłat upływa z dniem 31 sierpnia 2017 r.

 

Proszę o jak najszybsze zgłaszanie składów w następujący sposób:

1. Nazwa ekipy,

2. Liczba uczestników,

3. Imię, Nazwisko, Ksywa oraz nr telefonu do każdego z uczestników.

 

Im szybciej zgłosicie swoje składy, tym szybciej będę mógł przygotować dla Was OPORD.

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.

Bosman

 

P.S.

Obowiązujący na symulacji system trafień to T15: https://www.dropbox....5-beta.pdf?dl=0

Zatem, odpada ta żenująca zabawa z karteczkami.. ;)

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja teraz już czekam na odpowiedź od sklepu i całość bebechów. Z m14 tam nie polatam, bo za ciężka, a Ar15 będzie w sam raz jak dodam system nośny.

 

Chyba, że macie coś innego polecić na chore łapsko. Coś mi strzeliło w braku i od miesiąca mam problem z podnoszeniem czegokolwiek lewą ręką i muszę się wspomagać pasem nośnym. Dziś trenowałem z 2.ptk zmontowaną tak, że dam radę jako tako utrzymać karabin prawą ręką a lewa to jedynie lekka korekta.

 

W sumie dzięki chorej łapie odświeżyłem całą szafę i wymieniam sprzęt na hp, ale trochę to trwało... zwłaszcza, że sprzęt nietani.

 

 

Myślałem, że to będzie jakaś wiocha... te Prostki to nawet mają 2 motele/agro.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@UnderB:

Bo to nie jest komercja.

Zresztą, Bosman nigdy nie miał takich zapędów.

 

@Mikadorus:

Zawieszenie to podstawa. Ja bez zawieszenia nawet na ogólną weekendówkę się nie ruszam.

Ostatnio była jakaś "limitowa" i pakując się rano z nietypową giwerą o tym zapomniałem.

Nosz, kurdę, jak w ogóle można biegać z giwerą bez zawieszenia.?!

A sporo graczy, nawet większość, nie używa..

 

Jeśli masz to weź Mk.23 Marui - klamka a ma zasięg na potęgę. :icon_razz:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Mikadorus: znam ten ból. Po bardzo intensywnych ćwiczeniach na gitarze przez pół roku miałem problem z łokciem i musiałem porzucić SWD. Ja czasem chwytam replikę następująco: prawą ręką za chwyt, lewą zginasz w łokciu i lewą dłonią chwytasz za nadgarstek prawej. Na zgięciu lewej ręki opierasz front repliki. Stosuję tą metodę gdy mam już mocno zmęczone łapska i barkuje mi już stabilności chwytu. Widziałem to w jakimś filmie, bodajże w Snajperze i u mnie się to sprawdza. Pytanie tylko czy masz ból z powodu wysiłku czy ograniczonej ruchliwości, bo tu trzeba wysoko podnieść przedramię.

Zdrowiej :).

Link to post
Share on other sites

Jak mi trzasło więzadło mięśnia przy łokciu, jakiś wyrostek kolczysty czy inne cudo, to musiałem odstawić springa swd. Na szczęście niedługo później zaczęła się moja kolaboracja z Zambezim i konwersjami. Obecnie łapa się wygoiła, spokojnie nawet czeskie m200 naciągam w swd, ale konwersja jest mimo wszystko wygodniejsza.

 

CO do imprezy, to niestety ani czasowo ani kasowo (dojazd) nie wyrobię w tym roku. A szkoda.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście niedługo później zaczęła się moja kolaboracja z Zambezim i konwersjami.

 

No to u mnie pewnie podobnie będzie. Jak trwoga to do gazu. Chociaż cały czas mnie zastanawia skąd wziął się hejt na HPA skoro jak widzę w AEG uzyskam to samo (tj. duże snajperskie FPS na semi only) tańszym kosztem. No i nie muszę dźwigać butli ;D. Ten hejt to wina ludzi, którzy w życiu GB na oczy nie widzieli?

 

Jedyne co przemawia dla mnie za HPA to w tym momencie regulacja fps (dla mnie bardzo ważne) i to, że mam możliwosć zrobienia fajnej m'ki.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...