Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wy chociaż macie zasięg, ja mam magiczną barierę 50m, której za cholerę nie mogę przekroczyć. Zarówno na starej Cymie z 412FPS jak i giecie 560fps. Gieta z Promykiem i flat hopem, combo flat Promyka + dystanser Maple Leaf, w komorze Aresa. Kulki 0.3g 5.95 i 0.43g Specna Arms, skupienie w kartkę A4 z odchyleniami przez nieprzebranie kulek. I tu i tu 50m jest granicą, której nie jestem w stanie przebić.

 

Brakuje mi już pomysłów, co by należało zrobić, żeby chociaż te 60m było...

Link to post
Share on other sites

Jaką masz gumkę w tej giecie? I co to za gieta - w sensie, jaka komora?

Dystanser ML też pogarsza zasięg. One, wszystkie "H" sprawdzą się lepiej w szturmie niż w snajpie.

 

Ogólnie, to zjawisko które opisujesz jest dość charakteryztyczne dla flat hopów.

Aczkolwiek, u mnie się to pojawiało w trochę większej odłegłości, gdzieś w okolicach 60 metrów.

Kompletnie też nie mogłem poradzić sobie z rozrzutem za nim nie pozbyłem się "badziewia".

 

Piszę o badziewiu w cudzysłowiu bo być może nie dociągnąłem tematetu do końca - być może.

Jednak, nie była to jedna próba i nie w jednej eMce. Dość poprawnie działało to tylko w krótkolufowej ze sprężyną M110.

Rzeczywiście, tor lotu kulek był płaski. Czy zasięg się zwiększył i celność? Nie wiem. Nie mam wobec niej wymagań jak w snajpie, gdzie strzela się daleko i musi być celnie za każdym razem. Lub prawie za każdym razem.

 

Jest też możliwe, że ludzie się zachłysnęli flat-hopem pod wpływem spłaszczonego toru lotu kulek.

W szturmie, gdzie najcześciej sieją (na masę) będzie różnica - ale nie dla nas.

Wszystkie te drogie chujstwa wywaliłem w konsekwencji.

Wróciłem do fioletowych, normalnych gumek LL z garbem i do normalnych dystanserów.

I znów jest pięknie!

 

Aha, przestrzegam przed gładkimi gumkami (niebieskiemi) LayLaxa.

Nie wiem jak to się stało ale są kompletnie do kitu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Ok, zatem zacznij od zmiany gumki i dystansera - bo to najmniej bolesne i najłatwiejsze.

 

Kolejne pytania (uzupełniajce):

- jaką masz tam lufę? Pisałeś, że LL ale czy normalnego czy tego z poszerzonym oknem pod flat-hopa"

- jakich używasz kulek?

- czy komora jest precyzyjna? W sensie, nie tylko szczelności ale także "współpracy" z dyszą i magazynkiem - czasem niuanse potrafią wszystko niweczyć. Zmierzam do tego, że przyczyna może być wręcz banalna. Nie znam tej repliki. Ja mam SL8 ale Marui i ta replika działa bardzo precyzyjnie mając lepsze skupienie i powtarzalność niż każda z moich eMek.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

- Prometheus 509mm, fi 6.03mm, standardowy typ

- 0.3g 5.95 oraz 0.43g Specna Arms

- Podwójnie uszczelniona dysza Protech 25mm

 

Podobno do Aresa powinna być dysza 24.5mm (mam 24.5mm ArmA w zapasie) ale to by chyba na FPS by wpływało. Próbowałem z gumką Madbulla niebieską plus ichni dystanser. Było jeszcze gorzej nie wspominając o katorgach przy wkładaniu tej gumy - praktycznie nie dało się jej wsunąć, tak ciasno wchodziło.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Masz silną replikę. 560 fps w AEGu to dużo lecz paradoksalnie, w AEGach lepiej sprawdzają się lżejsze kulki niż logika by wskazywała. Sprawdź, proszę, np. 0,28 Guardera.

 

Kwestie dyszy zostaw na koniec.

Oczywiście, jest też możliwe, że dysza nie pracuje jednakowo w każdym cyklu.

Można to dość łatwo sprawdzić patrząc w komorę HU poprzez szyjkę podającą kulki i strzelając (na sucho i na SEMI).

 

Niemniej, na początek, rozstań się z tym dystanserem (w komisie szybko sprzedasz bo szturmiaki mają szajbę na jego punkcie..). Podobnie zrób z niebieską gumką LL - to naprawdę zło. Jestem tego zupełnie pewny.

 

Na szczęście masz normalną lufę Promyka.

Przy tak silnej replice tylko fioletowa gumka LL z zestawowym dystanserem.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Oprócz tego co Lambert napisał, to mi się ta dysza ProTecha trochę nie podoba. Standard Marui zakłada 24.5mm w gietach. 25 - 25.25mm to wynalazki do replik JG. Poznałem to empirycznie na swoim składaku.

 

Tak czy inaczej zacznij od zmiany ogumienia. Też zmienię ten swój dystanser "H" Lambercie na normalny i zobaczymy czy coś się poprawi w skupieniu, wedle twojej teorii.

 

Co do efektywności flat hopa to podzielę się swoimi wstępnymi spostrzeżeniami. Testuję gumkę A+ 70', (to taki gotowy flat bez modyfikacji) w giecie i zauważalnie podbiła mi zasięg skuteczny (lot bez opadu) z 50 do 60 metrów. Te gumki działają, ale są trudne w zestrojeniu. No i wymagają ciężkiej amunicji by efekt Magnusa nie wyniósł kulki w niebo. Mam 465 fps, a 0.36g są za lekkie bo na perymetrze mam spory rozrzut. I raczej nie jest to wina gumki, może dystansera.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co..?

 

Wg mnie, może być wręcz odwrotnie w Twoim przypadku.

Używasz, prawdopodobnie, za ciężkich kulek co może skutkować tym, że aby uzyskać zadowalający zasięg komora HU jest ustawiona na bardzo dużym wychyleniu. Wtedy rozrzut się znacznie zwiększa.

 

Mogę się oczywiście mylić.

Tu nie ma prostych odpowiedzi.

Niemniej, w AEGach nie zawsze sprawdza się wprost zasada, że im silniejsza replika tym cięższe kulki.

Ogólnie tak ale nie tak "liniowo" jak w szczelnych i prostych systemach.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Ale nie chodzi tylko o zasięg.

Ten wiadomo, że będzie większy dla lżejszych kulek.

 

Po prostu, w każdym AEGu trzeba dojść do optimum.

I nie ma manuala dla snajp!

 

Jest też kwiestia samych kulek.

Ich jakości. Nie tylko wagi.

 

Ja dawno temu, zawęziłem producentów, których kulki używam.

Cały czas mowa o snajpach - bo w szturmie bez większego znaczenia.

W snajpach takie duperele są ważne.

Link to post
Share on other sites

Na razie chyba nad tym fioletowym promykiem pomyślę, aczkolwiek po dotychczasowym doświadczeniu śmiem wątpić, żebym miał jakikolwiek lepszy rezultat uzyskać. Mogę jeszcze kulki 0.25g przetestować z tym, że najpewniej ostro na celności się to odbije.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chciałoby Ci się drążyć temat dalej w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania dla AEGowej snajpy, i jeśli mógłbym jeszcze coś zasugerować, to zastanowiłbym się na downgradem do około 500 fps. To jest wartość, która daje lepsze rezultaty. Pod względem celności i zasięgu. Odpręża też gearbox. W każdym razie, przy tej wartości fps, masz dostęp do lepszych jakościowo kulek. Do tego, z zasady średnio-szczelny układ pomiędzy komorą HU, gearboxem a magazynkiem zachowuje się stabilniej (mniejsz odchyłki).

Nie martwił bym się mniejszą ilością fps - powtarzalnośći i zasięg wzrosną.

Ja tak zrobiłem już ze wszystkimi snajpami (AEGowymi).

Mam nawet jedną, która generuje 440 fps.

 

Po prostu, różne systemy mają swoje ograniczenia.

W AEGu jest to skuteczny zasięg ok. 60 m - dla snajp. Powtarzalny. Nie rojem!

AEG zasięgiem skutecznym ze springiem nie może konkurować.

AEG ma inne zalety.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

AEG zasięgiem skutecznym ze springiem nie może konkurować.

AEG ma inne zalety.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Może, może. Z VSR'kami na m150-60 to daję radę konkurować z m14'tką - tj. zasięgiem i celnością.

 

Aczkolwiek wyszła mnie tyle co 2 vsr'ki (nie licze lunet/magów), tylko gołe repliki z tuningiem.

 

Składana na czarnej systemie (nie energy). Te stare gumki idzie jeszcze dorwać w lokalnych małych sklepach. W zeszłym roku znalazłem 3 i od razu kupiłem. Niezmiennie dobra gumka... nie wiem po co zepsuli sobie markę robiąć systemę "energy" (jest dobra, ale nie dorównuje temu starociowi).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że coraz mnie rozumiem Was, dziwczynki..

 

Już pytanie mikadorusa było z czapy.

A teraz jeszcze to.

 

Jak chcesz pograć to się zapisz!

 

Od organizatora wiem, że zapisało się przeszło 70 uczestników.

Nie wiem ilu snajperów. Nie pytałem.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Miałem kumpla w podstawówce, który na każdej dużej przerwie pytał kto chce iść do kibla bo on by musiał - albo chciałby. Jeden pies. Trochę mi go przypominacie..

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

P.S.

Miałem kumpla w podstawówce, który na każdej dużej przerwie pytał kto chce iść do kibla bo on by musiał - albo chciałby. Jeden pies. Trochę mi go przypominacie..

 

:icon_biggrin: Przecież to kwintesencja naszego światka. Ot, kiedyś chodziło się do toalety mierzyć siusiaki, dziś jeździ się na zadupie by mierzyć fpsy....

 

A tam, z czapy zaraz...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...