Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

"W rękach" chcesz to robić? Jeżeli kombinujesz mocować element w imadle i ręcznie "frezować" dremelem to, o ile nie wymagasz żadnej dokładności, jest to wykonalne. Jeżeli chcesz zrobić coś co ma być faktycznie "proste" i trzymać wymiary w zakresie dziesiątych części milimetra to raczej odpuść.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na razie luźna kwestia - po dokładniejszym "rozpoznaniu", w najbliższym czasie, terenu pod przyszło roczny wielki "come back" albo wielką wtopę :icon_wink: "48H" będę myślał o stricte "snajperskiej" imprezie. W ogólnym założeniu chciałbym zorganizować coś, co byłoby rodzajem pojedynku par snajperskich na dużym terenie. W zależności od tego, czy znajdzie się wystarczająco "dużo" takich zespołów dwu osobowych chętnych na minimum 24 godzinne "polowanie" na siebie wzajemnie.

 

Na razie pisze w Hyde Parku a kiedy powstanie konkret scenariusza i zasady/mechanika, wtedy chyba też w tym dziale założę temat w którym mogli by się zgłaszać chętni do zabawy. Uprzedzam - zasady i mechanika będą milsimowe więc albo będzie to opcja jedno trafienie - złe losowanie - koniec imprezy, albo w ostateczności możliwość "respienia się" max raz w ciągu całej imprezy i do tego po sporej przerwie czasowej.

 

Na dziś tyle.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Fajnie, thor!

 

Jedno trafienie jest dobre.

Jest też kilka sposobów na powrót do zabawy, np. w składzie czegoś w rodzaju grupy pościgowej, która wchodzi do akcji właśnie po pewnym czasie. Tym samym, nie musi czekać, taka grupa, na swoje w nieskończoność.

To się sprawdza dość dobrze bo jej skład jest żądny rewanżu a pozostałe w polu towarzystwo zmęczone. :icon_smile:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
14 godzin temu, Mamut napisał:

Jeśli już, to ręcznie w wannie z letnią wodą i mydłem. Żadnych środków piorących.

Problem w tym, że ja swoje zrobiłem na bluzie dpm, do której przyszyłem siatkę a do niej przywiązaną mam jutę :/

Zatem raczej odpada.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Chłopaki, coś się zmieniło z limitami w bolt-action?

Nagle dostaję informacje, że sp170 to za dużo, że to zabija ludzi i z choinki się urwałem.  Zawsze składałem repliki by mieć ok. 500fps na docelowych kulkach (głównie 0.43g). 

 

Póki co takie śmieszki tylko na facebooku, ale boję się, że przeniesie się to na imprezy. 

 

Z ciekawości, ktoś jedzie na Vistulę? 

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Daje to 630fps na 0.2g.

Na kalkulatorze to nawet mp5k galaxy na kulkach 0.4g nie nadaje się do cqb :).

Straszy mnie perspektywa przejścia na automat, jeśli limity bolt action zrównuje się z karabinami typu sr25 czy m14 GG, a chyba wiadomo, że wzór na uszczerbek to:

Głupota(FPS x rof)/zabezpieczenie celu.

I wszystko rozbija się o akceptację cholernie mocnych AEG i hpa z olbrzymim rofem i bóldupizm w stosunku do sprężyn/mancrafta, których osiągi nie zmieniły się od ponad dekady. Obecnie instalacja zwykłej sp170 guardera teoretycznie jest sprzeczna ze zdrową zabawą.

 

Od wielu replik, które są "legalne" bezpieczniejsze były nawet rozregulowane mancrafty. 

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Pojawia się ostatnio pewna tendencja na Mazowszu do ograniczania fps. Wydaje mi się, że docelowo orgowie chcą by repliki nie przekraczały 450-500 fps. Z czego 400-450 to ma być maks dla full auto. Jest to trochę podyktowane bardziej ogólnoświatowymi standardami fps oraz nastawieniem gier na bardziej dynamiczne spotkania, niemal sportowe, które ucinają sporo realizmu i nie dopuszczają do robienia zasiadek poprzez zmniejszenie odległości.

Ogólnie, latanie z boleterem jak to ja nazywam, ma się nijak do dzisiejszych realiów już od paru lat. Akurat mam snajperkę 450 fps i odczuwam to dotkliwie. Mam też M14 400 fps i z niej zbieram dużo większe żniwo (mimo gorszego skupienia i zasięgu) oraz trudniej mnie wykryć, bo nie macham ręką po każdym strzale. No niestety, ale żeby latać z bolterem to trzeba mieć te chociaż 50-100 fps przewagi albo turbo zajebistą hopkę + kulki.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...