Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Dzisiaj znajomy mi przekazał wieść od ciotki, która pracuje w komendzie w Łodzi, iż mają zostać wprowadzone przepisy na temat Airsoftu.

Myślę, że to tylko głupia myśl ze strony władzy (Policji), więc chciałbym się upewnić tutaj.

 

Napiszę tutaj co mieli by wprowadzić między innymi:

 

- Właściciel musi zarejestrować swoją replikę, podanie dokłednych danych, zdjęć, dodatków typu laser, tłumiki, latarki itd...

- Airsoft tylko dla pełnoletnich osób.

- Repliki mogą posiadać tylko osoby nie karane.

- Strzelanki mają się odbywać tylko w wyznaczonych przez państwo arenach lub prywatnych terenach, które będą spełniały standardy organizacji tego typu imprez.

- Funkcjonariusz Policji ma prawo bez ostrzeżenia strzelać do osoby posiadającej replikę broni (karabiny, pistolety, granaty, granatniki itd).

 

To są rzeczy, których się dowiedział mój znajomy.

 

Dla mnie to brednie, ale mam nadzieje, że nasza cudowna polska włada nie wpadnie na takie chore pomysły (szczególnie jeśli chodzi o ostatni podpunkt).

 

Chciałbym znać Wasze opinie na ten temat, gdyż wiadomo, że Ersoft sam w sobie jest to hobby dosyć kontrowersyjne, wywołujące wśród osób niewtajemniczonych różne emocje (pozytywne i negatywne).

Mam nadzieje, że są to tylko brednie i że nie ma to przyszłości w Polsce, choć w Holandii nie wolno posiadać replik broni, które jako ostre odpowiedniki są seryjnie produkowane na świecie.

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

- Właściciel musi zarejestrować swoją replikę, podanie dokłednych danych, zdjęć, dodatków typu laser, tłumiki, latarki itd...

Czyli, jak dokupię sobie tłumik do repliki to idę do nich z kolejną fotką ... Prędzej czy później by to się znudziło Policji.

 

- Airsoft tylko dla pełnoletnich osób.

Tu się ewentualnie mogę zgodzić, ale sporo osób by z ASG zrezygnowało. Aczkolwiek, są i ludzie którzy mają powyżej 18lat, a zachowuję się jak banda przedszkolaków.

 

- Strzelanki mają się odbywać tylko w wyznaczonych przez państwo arenach lub prywatnych terenach, które będą spełniały standardy organizacji tego typu imprez.

Państwo nigdy by nie sfinansowało takiego działania. Prywatne areny to jeszcze jeszcze ujdą ... ale chwila, chwila, co to znaczy "Będą spełniały warunki" :blink: Tzn, nie będzie nigdzie studzienek, gwoździ wystających z cegły na przykład?

 

- Funkcjonariusz Policji ma prawo bez ostrzeżenia strzelać do osoby posiadającej replikę broni (karabiny, pistolety, granaty, granatniki itd).

Na większe strzelanki chyba by GROM wpadał ... :cool:

 

Chciałbym znać Wasze opinie na ten temat, gdyż wiadomo, że Ersoft sam w sobie jest to hobby dosyć kontrowersyjne, wywołujące wśród osób niewtajemniczonych różne emocje (pozytywne i negatywne).

To, że jest kontrowersyjne to każdy wie. Ale ja np. widzę w tym same pozytywy. Nie chodzę pić piwa na ławkę w parku, a potem szukać zadymy. Zamiast tego wolę wydać kasę na kompozyt i się wyszaleć na poligonie.

 

Mam nadzieje, że są to tylko brednie i że nie ma to przyszłości w Polsce, choć w Holandii nie wolno posiadać replik broni, które jako ostre odpowiedniki są seryjnie produkowane na świecie.

Również mam nadzieję, że to brednie. W Niemczech z kolei można strzelać tylko ogniem pojedynczym, a w USA trzeba mieć lufę pomalowaną na czerwono (jak się pomyliłem to przepraszam i proszę o poprawienie :icon_biggrin: )

 

Pozdro :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
- Strzelanki mają się odbywać tylko w wyznaczonych przez państwo arenach lub prywatnych terenach, które będą spełniały standardy organizacji tego typu imprez.

 

Te standardy to zapewne chodzi o bezpieczeństwo dla osób trzecich. Zapewnie to ma być w postaci ogrodzeń, sprawdzenia terenu, oznakowania terenu itp.

 

Nie wiem co za "mondrala" Ci to powiedzial ale pogratuluj mu wyobrazni i spytaj sie czy lataly smoki jak sie dowiadywal o tym.

 

Chciałem z ciekawości przejść się na komendę, ale stwierdziłem, że jeszcze by było gorzej.

 

Skoro nic (jeszcze) o takich przepisach nie słyszeliście to będę spał spokojnie :) Ale się zastanawiam co by było, jak by takie głupoty powprowadzali.

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

To jest bez sensu, bo to są większe restrykcje, niż na wiatrówki. Rejestrowanie i zakaz posiadania przez osoby karane obecnie dotyczy wiatrówek powyżej 17J...

A repliki mają zazwyczaj ze 2J.

 

A tak w ogóle to takie kwestie to regulują ustawy, a nie Komenda Policji w mieście Łodzi...

Link to post
Share on other sites

 

Skoro nic (jeszcze) o takich przepisach nie słyszeliście to będę spał spokojnie :) Ale się zastanawiam co by było, jak by takie głupoty powprowadzali.

 

Pozdrawiam Miszcz

 

 

jak by mędrcy z wiejskiej chcieli wprowadzić te bzdury to trzeba będzie chyba jednak zastosować wariant libijski :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
- Strzelanki mają się odbywać tylko w wyznaczonych przez państwo arenach lub prywatnych terenach, które będą spełniały standardy organizacji tego typu imprez.

(...) ... ale chwila, chwila, co to znaczy "Będą spełniały warunki" Tzn, nie będzie nigdzie studzienek, gwoździ wystających z cegły na przykład?

Nie. To znaczy, że ich właściciele zapłacą gdzie trzeba i komu trzeba, trochę na stół a resztę pod stół. Góra papierków trochę urośnie i biurokraci będą cali szczęśliwi. :cool:

 

jak by mędrcy z wiejskiej chcieli wprowadzić te bzdury to trzeba będzie chyba jednak zastosować wariant libijski

Oby w październiku został wcielony w życie wariant umiarkowanie-Libijski :wink:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Funkcjonariusz Policji ma prawo bez ostrzeżenia strzelać do osoby posiadającej replikę broni (karabiny, pistolety, granaty, granatniki itd)

 

No to do uzbrojonego bandyty będzie strzał ostrzegawczy a do nas będą od razu strzelali? :hahaha: Niech tylko okulary nie zapomną wziąć... :happy:

Link to post
Share on other sites

Nie. To znaczy, że ich właściciele zapłacą gdzie trzeba i komu trzeba, trochę na stół a resztę pod stół. Góra papierków trochę urośnie i biurokraci będą cali szczęśliwi. :cool:

Oj, już nie chciałem o tym tak pisać, żeby nie było oczywiście. Ale pewnie tak będzie jak mówisz :happy:
Link to post
Share on other sites

To jest bez sensu, bo to są większe restrykcje, niż na wiatrówki. Rejestrowanie i zakaz posiadania przez osoby karane obecnie dotyczy wiatrówek powyżej 17J...

Tak i nie będzie większych restrykcji niż na wiatrówki, bo nasze repliki i markery paintbalowe są zaliczane do pneumatyków i któraś już nowelizacja ustawy o BiA nic w tym temacie nie zmieniła i nie zmieni.

 

A tak w ogóle to takie kwestie to regulują ustawy, a nie Komenda Policji w mieście Łodzi...

Komenda to se może regulować ilość wody, którą spłukują klozet. Oni są od wykonywania, nie od ustanawiania prawa.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi się wydaje, to ma być wprowadzone w całym kraju, a nie tylko w woj. Łódzkim.

 

Znajomy powiedział jeszcze, że to "chyba jest wprowadzone lub mają wprowadzić".

Nie uwierzyłem mu, ponieważ gdyby coś takiego zostało by już wprowadzone, to by w newsach na WMASG.pl było by napisane o tym na pewno.

 

Poprosiłem go, żeby mu ciocia z komendy wykonała kopie (kserówki), bo mnie się wierzyć nie chce. Bo nie wiem co Policji naszej kochanej przeszkadzają repliki.

 

Mam nadzieje, że to tylko brednie. Reszte dowiem się w niedługim czasie.

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Dobre, dobre ale Prima Aprilis to my mamy 1 kwietnia jeśli mnie pamięć nie zawodzi :icon_smile:

 

- Właściciel musi zarejestrować swoją replikę, podanie dokłednych danych, zdjęć, dodatków typu laser, tłumiki, latarki itd...

Ciekawe czy po wymianie bebechów oraz zmiana koloru repliki tez mam lecieć na komendę by to zgłosić oraz szykować sesje zdjęciowa? Zapomnieli wprowadzić jeden punkt - zdjęcia replik muszą zostać wykonane w autoryzowanych punktach fotograficznych przez specjalnie do tego wyselekcjonowanych fotografów :icon_smile:

- Repliki mogą posiadać tylko osoby nie karane.

Ciekawe czy pod punkt "nie karane" podchodzą również ludzie którzy na koncie mają koncie mandat za np przekroczenie prędkości. Znając naszą policję to pewnie posiadacz mandatu będzie traktowany przez dwa lata jak zabójca. Trochę by to śmiesznie wyglądała sytuacja typu - dostaje pamiątkowe fotkę od kłusownika zwanego potocznie strażnik miejski a parę dni później przychodzi pismo, że na komendę mam złożyć w depozyt replikę ponieważ jestem karany a okres wygaśnięcia mandatu (nie punktów) wynosi dwa lata.

- Funkcjonariusz Policji ma prawo bez ostrzeżenia strzelać do osoby posiadającej replikę broni (karabiny, pistolety, granaty, granatniki itd).

Prędzej sztachety na płocie zakwitną nim taki przepis w Polsce przejdzie.

- Funkcjonariusz Policji ma prawo bez ostrzeżenia strzelać do osoby posiadającej replikę broni (karabiny, pistolety, granaty, granatniki itd).

Na większe strzelanki chyba by GROM wpadał ... :cool:

Ja tam podejrzewam, że czołgi oraz lotnictwo by wysłali. Nigdy nie wiadomo, który z graczy na strzelance będzie taskał replikę RPG albo innej broni ppanc.

Chciałbym znać Wasze opinie na ten temat, gdyż wiadomo, że Ersoft sam w sobie jest to hobby dosyć kontrowersyjne, wywołujące wśród osób niewtajemniczonych różne emocje (pozytywne i negatywne).

To, że jest kontrowersyjne to każdy wie. Ale ja np. widzę w tym same pozytywy. Nie chodzę pić piwa na ławkę w parku, a potem szukać zadymy. Zamiast tego wolę wydać kasę na kompozyt i się wyszaleć na poligonie.

Zgadzam sie w całej rozciągłości. Są ciekawsze sposoby na spędzanie czasu wolnego niż ćpanie, chlanie i włóczenie się w poszukiwaniu frajera do skrojenia lub pobicia bo krzywo na mnie spojrzał albo rozwalania ławek i koszy na śmieci.

Edited by def-pl
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...