Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strategiczne-stare ale jare.


Recommended Posts

Witam, a ja lubie strategiczne gierki.Moja ulubioną jest Suden Strike II i jak by ktos miał cz III to bede wdzieczny. A poza tym wciągająca jest Supremacy 1914, widziałem przegladarkową na www.wcograc.pl. Z dzisiejszego punktu widzenia to prymitywna ale.....czasu potrafi zabrać sporo. Macie jakies swoje ulubione ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cykl Steel Panthers (jakbym policzył ile ślęczałem i ślęczę ciągle nad tym starzywem to chyba by mi wyszły miesiące, jak nie lata ciągłego grania), cykl Combat Mission (ale tylko do pewnego momentu), Master of Orion II, Dune II (matka gatunku RTS) i Emperor: Battle for Dune. Jest tego trochę.

Link to post
Share on other sites

Słyszał ktoś może o grze "Overlord" ta gra miała pod tytuł jeszcze, lecz nie pamiętam dokładnie jaki. To była gra na tury, masz 1 minutę Ty i Twój przeciwnik, na wyznaczenie celów poszczególnym jednostkom, możesz też sprowadzić posiłki etc ... po minucie następuje potyczka która trwa minutę i tak w kółko. Można było dowodzić jednostkami amerykańskimi lub niemieckimi.

Link to post
Share on other sites

Słyszał ktoś może o grze "Overlord" ta gra miała pod tytuł jeszcze, lecz nie pamiętam dokładnie jaki. To była gra na tury, masz 1 minutę Ty i Twój przeciwnik, na wyznaczenie celów poszczególnym jednostkom, możesz też sprowadzić posiłki etc ... po minucie następuje potyczka która trwa minutę i tak w kółko. Można było dowodzić jednostkami amerykańskimi lub niemieckimi.

 

Combat Mission: Beyond Overlord ?

 

Bardzo fajna strategia, spędziłem przy niej dużo czasu.

Nie tylko amerykańskie i niemieckie - nasi też tam byli, tylko sprzęt mieli amerykański (chyba)

Edited by Sledziu_w
Link to post
Share on other sites

Z nowszych: Stronghold.

Ze starszych: Centurion męczony jeszcze na "Przyjaciółce", wyposażonej w całe 2 Mb pamięci :)

Współczesne tytuły by się mogły uczyć od starszych, jak przyciągnąć gracza do ekranu, oferując mu niesamowitą wręcz grywalność.

Jak sobie coś przypomnę to jeszcze dopiszę :)

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Homeworld, oraz Homeworld: Cataclysm, świetna grywalność, fabuła, oraz grafika która jak dla mnie nigdy się nie starzeje ;). Fajnie się grało też w Settlers, i w jej drugą część. Godne polecenia jest jeszcze Sudden Strike, Red alert 2, Tiberian Sun i K-240.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak ktos ma 17 lat to trudno zeby znal Centuriona ktory zostal wydany w 1990 roku czyli pare ladnych latek przed jego urodzeniem ;)

Eh az bym sobie pogral jeszcze raz w to..

Civka 1 na amige to bylo to.

Colonizacja tez dawala rade ...

Master of magic 2 i master of orion 2... Przeszedlem je na wszystkie mozliwe sposoby przynajmniej z 100 razy.

Szkoda ze teraz nikt nie robi grywalnych turowek tylko same rtsy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...