Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strategiczne-stare ale jare.


Recommended Posts

Ja się przyłączam do ochów i achów skierowanych w stronę całej serii C&C, wraz rzecz jasna z Red Alert.

 

W C&C Tiberian Dawn zagrywałem się przez wiele miesięcy. Nawet ostatnio w pracy sobie ściągnąłem i poprzechodziłem ponownie kampanie GDI i NOD :). Ale najdłużej grałemw C&C Generals (oraz Zero Hour), ale to jeszcze do starszych gier raczej z pewnością nie należy ;).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się przyłączam do ochów i achów skierowanych w stronę całej serii C&C, wraz rzecz jasna z Red Alert.

 

W C&C Tiberian Dawn zagrywałem się przez wiele miesięcy. Nawet ostatnio w pracy sobie ściągnąłem i poprzechodziłem ponownie kampanie GDI i NOD :). Ale najdłużej grałemw C&C Generals (oraz Zero Hour), ale to jeszcze do starszych gier raczej z pewnością nie należy ;).

 

 

Chyba Tiberian Sun. :) Teraz dodatkowo go wypuścili za free! A najlepszy właśnie był Generals i ZH.

Link to post
Share on other sites

E, no właśnie ściągnąłem i mówię o Tiberian Dawn, ale z tego co teraz widzę, to wbrew zapewnieniom ze strony, z której ściągałem, on wcale nie jest abandonware o_0.

 

A darmowy Tiberian Sun się właśnie zasysa :).

 

EDIT:

Hmm, jako zwolennik kupowania gier raczej nie czuję się dumny z tego TD. Już poszło z kompa.

Link to post
Share on other sites

Dune 2, Dune 2000, Warcraft, Warcraft 2, Starcraft, C&C i cała reszta serii, Red Alert i całą reszta, Age Of Empires.

Z młodszych Shogun: Total War i Twierdza

A najmilej wspominam North & South z Amigi z tym, że ja już miałem to pod 386 :-)

Edited by herrtomo
Link to post
Share on other sites

Chyba Tiberian Sun. :) Teraz dodatkowo go wypuścili za free! A najlepszy właśnie był Generals i ZH.

Tiberian Dawn to oficjalny tytuł pierwszego starego poczciwego C&C z rodziny Tiberian. Później powstał do niego dodatek Covert Operation. Znany wszystkim fanom serii C&C poczciwy Red Alert z dodatkami Counterstrike i Aftermath był z założenia swego rodzaju prequelem do serii Tiberian. Dopiero po sukcesie tych dwóch tytułów doszło do podziału serii na dwa "światy" - seria Tiberian i Red Alert. Po przejęciu przez EA studia Westwood (twórcy serii C&C) wprowadzono na rynek serie Generals. Według niektórych opinii seria Generals jest swego rodzaju bękartem świata C&C, który powstał by fanon serii uprzyjemnić oczekiwanie na na Tiberian 3 oraz 4 i Red Alert 3.

 

Wracając do tematu - polecam Panzer General II z dodatkiem Adlerkorps. Dużo kampanii, dużo rodzajów dostępnych jednostek no i trzeba bardziej się napocić podczas przechodzenia misji w niektórych kampaniach. Co ciekawe, jest nawet i Polska kampania :)

Edited by def-pl
Link to post
Share on other sites

No jednak to Ty się mylisz, Kalashnikov ;). C&C Tiberian Dawn to z kolei hit mojej młodości ;). Gra wyszła z tego co pamiętam 4 lata wcześniej niż Tiberian Sun, do którego podajesz linki :). Tiberian Sun, to druga część sagi, a Tiberian Dawn to pierwsza. Jeśli jesteś ciekaw jak wyglądała ta pierwsza, to proszę:

http://techtroids.com/wp-content/uploads/2011/02/cc2.jpeg

http://th.interia.pl/51,bd9d1e1251357927/001-command-and-conquer-demo-screen.jpg

A tu z troszkę nowszej (upiększonej) odsłony, a mianowicie C&C Gold (o ile dobrze pamiętam):

http://th.interia.pl/51,bd9d1e1251357927/0420screen21.jpg

 

Prawdopodobnie odwołujesz się do tego cytatu:

Tiberian Sun to bezpośrednia kontynuacja gry Command & Conquer (nieoficjalnie zatytułowanej Tiberian Dawn)

Jest to poprawnie napisane, ponieważ Tiberian Dawn to nieoficjalny tytuł pierwszej części C&C. A Tiberian Sun, to jego kontynuacja! ;)

Tiberian Sun to bezpośrednia kontynuacja gry Command & Conquer (nieoficjalnie zatytułowanej Tiberian Dawn)

 

PS: Z ciekawostek - Tiberian Dawn dało się wygrać grając samymi ogrodzeniami :D.

 

Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Harpoon -wtedy była reklamowana jako " na harpoon szkolą się oficerowie marynarki wojennej " (dopiero na amidze 1200 łupałem w ta genialną grę i była szybsza niz u Brentena:P)

odkopie i napisze tak -pamieta ktos ufo enemy unknown z amigi ? (jako własciciel a 1200 miałem zaszczyt grac na wersji podkręconej pod AGA)

teraz gram na piecyku w ufo -two sides http://ufotts.ninex.info/ remake z starą dobrą pixelowatą grafiką no i przedewszystkim gra działa normalnie na szybkich procesorach

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ostatnio kupiłem za mniej niż dyszke serię tych nowych UFO (co to nie są koszerne względem starych X-COMów). Jak można kupić za dyszkę pakiecik to czemu nie. Zabawa na kilkadziesiąt godzin murowana (i dobry przerywnik od ślęczenia nad pracami własnymi w wolnych chwilach).

 

Tak BTW ostatnio znowu tłukłem Cywilizację i Panzer Generala. :)

Edited by Arthur Currie
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ehhh... stare gry jak w nie się super grało. Swojego czasu to Quake podbijał kompy ale tu chodzi o strategie ;P

 

Z takich to najbardziej Panzer General oraz Allied General. Ale jak nic najbardziej wkręcającą był North & South na Amigę (najstarsi użytkownicy na pewno spotkali się z tym :D). Teraz jeszcze się dowiedziałem że w Kwietniu ma wyjść Remake tej gry na PC, Mac, Androida, iPhone i iPada. Znów będzie miło posłuchać tej muzyczki w nowej odsłonie o ile zostanie zachowana w oryginale :)

Link to post
Share on other sites

Starcraft, Jagged Alliance I i II, Total Annihilation, Red Alert 2. To najlepsze ze starych strategi jakie pamiętam, z nowszych to C&C Generals w którym multi moim zdaniem biło Starcrafta 1 jak i 2 na łeb, w Zero Hour zepsuli balans więc grałem tylko w podstawkę. Teraz już nieprodukują dobrych rts'ów, ostatnie przyzwoite to World in Conflict, Company of Heroes i Starcraft 2.

Link to post
Share on other sites

Miło wspominam z baaaardzo starych czasów turówkę, którą chyba mogę tu wcisnąć: Space Crusade.

 

Z nieco nowszych:

Red Alert 2 z YR.

Sudden Strike II

Cała seria Earth

World War III: Black gold

Frontline Attack: War over Europe

Cała seria Cossacs i te godziny na Lanie

Close Combat IV i V

Combat Mission: Beyond Overlord

Generals + Zero Hour

WH40k + Dodatki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...