Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASPEGI Generator


Recommended Posts

Dobra sirwiz, widzę, że to do niczego nie prowadzi. Skoro uważasz to za taki głupi pomysł, jest to twoje zdanie i je szanuję. Nie zgadzam się z Twoją argumentacją, ty nie zgadzasz się z moją, jeśli chciałbyś jeszcze o czymś ze mną porozmawiać - zapraszam na PW / GG / @.

Link to post
Share on other sites

Kilkaset pikseli wyżej napisałem:

 

Reasumując, fajny pomysł, jeśli przyjmiemy identyczne założenia z jakich wyszło PEGI, czyli szybka informacja, a nie poznanie szczegółowych zasad, jak to jest proponowane i system aby być czytelny nie może dawać nawet opcji wprowadzenia tego.

 

Ale ok ty wiesz lepiej co uważam, a forum nie jest od tego aby dyskutować.

 

Fakt nie mamy już o czym rozmawiać.

Link to post
Share on other sites

IMO nie są potrzebne, a tylko robią tłum:

cywile (i tak mogą się pojawić prawie wszędzie), niebezpieczny teren gry (uszkodzić się można zawsze), respawn (do opisania w regulaminie strzelanki), broń białą (chyba zbyt drugorzędna kwestia), maksymalna moc petard (też do ujęcia w regulaminie), medycy, friendly fire, rykoszety (tak samo jak poprzednio)

 

Tym sposobem liczba ikon jest ograniczona do najważniejszych. Dlaczego akurat tak?

 

wiek_16.jpg - wiadomo - nie mam wymaganego wieku, nie bawię się

 

limit_fps_400.jpglimit_fps_cqb_350.jpg -mocniejsza replika - odpadam

 

mix.jpguzbrojenie_ograniczenia.jpg - wiadomo, informacja niezbędna przy doborze repliki

 

limit_ammo_500.jpglimit_hicap.jpg - lubię sypać hi-capem po krzakach - odpadam

 

piroban.jpg - wiadomo

 

stylizacja.jpg - nie mam stroju - nie idę

 

9 ikon jest o wiele łatwiejszych do zapamiętania, niż 25. Te zaproponowane przeze mnie pozwalają ogólnie wykluczyć obecność na strzelance. jeśli jednak spełniasz wymagania - czytasz dokłądny regulamin. Takie jest moje subiektywne zdanie na ten temat.

Link to post
Share on other sites
niebezpieczny teren gry (uszkodzić się można zawsze)

 

Wiadomo, że uszkodzić się można zawsze. Nie tylko na manewrach. Ale myślę, że ta akurat ikonka ma służyć do oznaczenia terenu gdzie są naprawdę niebezpiczene miejsca. Jak na Valkirii, były tam takie doły, że wpaść w takie miejsce to masakra. Dlatego na zwykłym, znanym wszystkim terenie ikonka nie powinna być używana, ale są miejsca szczególnie niebezpieczne. :D

Link to post
Share on other sites

<quote>IMO nie są potrzebne, a tylko robią tłum:

cywile (i tak mogą się pojawić prawie wszędzie), niebezpieczny teren gry (uszkodzić się można zawsze), respawn (do opisania w regulaminie strzelanki), broń białą (chyba zbyt drugorzędna kwestia), maksymalna moc petard (też do ujęcia w regulaminie), medycy, friendly fire, rykoszety (tak samo jak poprzednio)</quote>

 

Nawet jakbyś organizował strzelanke na biegunie północnym mogą sie znaleźć cywile, ale są miejsca rzadziej i bardziej wybierane na niedzielne spacerki. Niebezpieczny teren gry, jak wyżej, nogę możesz złamać i w domku potykając się o zagięty dywan:), respawn- jeden znaczek wszystko wiadomo[zwłaszcza jak system się przyjmie na szerszą skale]. Każdy ze znaczków jest na prawdę dokładnie przemyślany i potrzebny.

 

I do organizatorów-ASPEGI nie ma zastąpić pisanego regulaminu zabawy, tylko pomóc ludziom zapamiętać najważniejsze zasady [wszyscy lubimy obrazki:P].

 

Pozdrawiam

Galithar

Link to post
Share on other sites
Jak na Valkirii, były tam takie doły, że wpaść w takie miejsce to masakra.

 

Oki, to ma sens.

 

Każdy ze znaczków jest na prawdę dokładnie przemyślany i potrzebny.

 

Tylko, że jeden w większym, a inny w mniejszym stopniu. Najbardziej razi mnie ta bron biała - jaki procent graczy w ogóle jej używa?

 

Albo ASPEGI całkowicie zastępuje regulamin, albo zwraca uwagę na najważniejsze kwestie. W obecnej postaci jest tworem pomiędzy jednym a drugim, co nie ma sensu.

 

sirwiz częściowo ma rację - co za dużo, to niezdrowo

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Broń biała w asg to patyk otulony gąbeczką przecież:P Ostatnio u nas jest troszkę takich scenariuszy właśnie z użyciem tego patentu i sprawdza się świetnie.

 

Wiesz, Hindus dostarczył nam narzędzie, jak je wykorzystają różne środowiska asg to druga sprawa. Ale dla jednych znaczków jest za mało dla drugich za dużo. Masz inne zdanie? takie jest Twoje święte prawo:)

Ja nadal twierdzę, że pomysł jak i wykonanie jest bardzo dobre i warto wdrążyć ten system.

 

Broń biała w asg to patyk otulony gąbeczką przecież:P Ostatnio u nas jest troszkę takich scenariuszy właśnie z użyciem tego patentu i sprawdza się świetnie.

 

Wiesz, Hindus dostarczył nam narzędzie, jak je wykorzystają różne środowiska asg to druga sprawa. Ale dla jednych, znaczków jest za mało, dla drugich za dużo. Masz inne zdanie? takie jest Twoje święte prawo:)

Ja nadal twierdzę, że pomysł jak i wykonanie jest bardzo dobre i warto wdrążyć ten system.

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli do odstrzału poszliby cywile i broń biała. Piro zmiana na pojedynczy znaczek i dodatkowy opis słowny. Może limit amunicji też wywalić ? Hicapy,, rykoszety, trafienia w broń i friendly fire wylądują na końcu listy jako najmniej istotne. Jeszcze jakieś zastrzeżenia?

Link to post
Share on other sites

Dopisek "fps" pod wartością limitu...

 

PS. O, mam lepszy pomysł, niż usuwanie mniej potrzebnych znaczków - najmniej istotne można by zmniejszyć i umieścić na końcu listy w nowej linii.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Dżizus - czemu chcecie usuwać jakiekolwiek ikonki ? Nie podobają się Wam - wydają się dla Was bez sensowne ? - to ich nie wykorzystacie.

 

Jeśli ktoś jednak chce korzystać z pomysłu Hindusa (baaardzo dobry pomysł) to mu pozwólcie - nie narzucajcie swojego rozumienia tego pomysłu i sposobu jego realizacji.

 

Osobiście jestem za jak największa ilością ikon - w wersji "Negative" i "Positive" - po to by móc je jak najszerzej wykorzystać.

Link to post
Share on other sites

@Padaka - jeśli nie chciałbym sugestii to bym opublikował to w formie "bierzcie jak jest bo niczego nie zmieniam uznając to za dzieło idealne". Ale chcę, żeby narzędzie było wygodne, czytelne i pomocne dla wszystkich - dlatego owocna dyskusja jest jak najbardziej na miejscu. Zwłaszcza teraz, póki jeszcze nie zaczęto tak na poważnie z tego korzystać i zmiany nie są tak dramatyczne :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...