Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pytanie za dużo pkt: Czy da się strzelać z tego w pozycji stojącej/klęczącej? W m60 okrutnie uwiera mnie magazynek, po prostu ni jak nie byłem w stanie się z M60 poprawnie złożyć.

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo FN MAG przemawia do mnie zdecydowanie bardziej niż minimi para, a do Brytala ciężko dobrać inny KM wsparcia (L86 odpada :) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W tym ustrojstwie jest niestety jeszcze gorzej niż przy M60... Jedyny w miarę znośny chwyt przy strzelaniu z klęczącej lub stojącej, to z lewą ręką trzymaną centralnie pod repliką i podpierającą giwerę od dołu na wysokości magazynka. Niestety jeśli ktoś dba o realia, to taki chwyt odpada, bo w tym miejscu, od spodu jest wyrzutnik łusek...

 

Ja robię tak, jak podpatrzyłem na filmikach na YT z udziałem Marines i chłopaków z US Army - chwyt przymocowany do lewej bocznej szyny. Da się wtedy wygodnie strzelać z biodra lub z kolbą pod pachą, a na krótko można nawet przyłożyć kolbę do ramienia i puścić celną serię. Potem odskok w jakąś miłą dziurę i przyjęcie postawy leżącej :)

 

A ogólnie to chciałbym pokombinować kiedyś z innym magiem. Jak się patrzy po fotach z Iraku czy Afganu, to nikt nie biega z tym kretyńskim pudełkiem. Albo mają samą taśmę (często wciśniętą prosto do ładownicy na kamizelce), albo metalowe puchy mocowane bardziej u dołu karabinu.

 

Tutaj przykładowy filmik:

 

 

Filmik przekozak :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 10 months later...
  • 5 weeks later...

A jak wygląda sprawa z tuningiem? Jest w środku jakaś konkretna baza pod tuning czy trzeba wymienić dosłownie wszystko wraz ze szkieletem gb ?

 

A co tam, odpiszę se po prawie równym roku :D

 

Baza pod tuning bardzo dobra. Łożyska kulkowe bodaj 9mm, bardzo solidne i z dużymi kulami :) Stockowy tłok z pełnymi zębami stalowymi, żebatki też porządne. Mosfet w standardzie, a sam szkielet to porządny masywny kloc. Zresztą - w USA, pod szyldem Echo-1, sprzedają tą replikę w pakiecie z dwiema sprężynami (są szybkowymienne) - M110 i M140. Więc można coś z tej repliki wycisnąć.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Dobra, kupiłem, spojrzałem, oddałem.

 

Za tę cenę - TRAGEDIA. Ze stali jest TYLKO rączka transportowa. Tak, TYLKO ona. Nawet dwójnóg, który ma za zadanie trzymać tyle żelastwa, to znal. Całą replika to niestety kupa znalu. Od nowości posiadała luzy w wielu dziwnych miejscach. Dodatkowo części plastikowe wykonane są z plastiku przypominającego DO ZŁUDZENIA ten z G36 JG Gen I - świecący, miękki, cienki. Z widocznymi nadlewkami i łączeniami połówek.

 

Byłem w szoku, gdyż kosztujący połowę tej kwoty m249 jest wykonany o niebo lepiej. Wszystko, od użytego rodzaju metalu (znal ryży jak w cymach, paściato pomalowany), po jakość polimerów i spasowanie - na typowo chińskim poziomie. Radzę trzymać się z dala. Gdyby to kosztowało 1200-1400 zł, to da się zdzierżyć, w innym wypadku - nie ma sensu.

 

ps. mam na sprzedaż ostrą chłodnicę/osłonę lufy od M240, jakby jakiś masochista chciał wymienić ten gównowarty kawałek plastiku ze stocka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie szykujcie proszę złotej łopaty ;)

 

Jak mogę zdjąć / wyjąć dwójnóg - chcę zmienić położenie zaczepu do pasa.

 

Udało mi się dosyć mocno rozebrać dwójnóg ale nie wiem co go jeszcze trzyma.

Zaczep pasa jest na pinie który blokuje właśnie 2-nóg i mam nadzieję że taka operacja ma sens i uda się zrobić zamiana - jest opcja że nie ma nacięcia i przekładka będzie nie udana.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...