Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do ASG


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym kupić nowe buty, ponieważ moje desanty są już dość stare. Myślałem nad tym obuwiem:

 

http://www.ballistic.pl/produkt/7992/Buty/Odziez/BATES___Delta_8_SIDE_ZIP_2348.html

 

Proszę o opinie, czy tę buty są dobre i czy cena jest odpowiednia. Może masz szukać innych, myślałem jeszcze nad bellevillami.

Oczywiście czekam na wasze propozycje butów. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja polecę BW2000. Budżetówka, za 65zł w pełni skórzane, świetne buty. Jeśli się o nie dba, nie ma szans, żeby przemokły. A przynajmniej mi się nie udało zamoczyć stopy w tym bucie. Noga tez się specjalnie nie poci. Mają dwie wady - ciężkie jak cholera, w moim rozmiarze (46) jeden bucik waży bagatelka 1,3kg. Druga wada - na śniegu nie trzymają się podłoża. Oprócz tego - z czysty sumieniem polecam.

Link to post
Share on other sites

Czort i drozdek... Tak, desanty są świetne. Ale jak trochę w nich pomaszerujecie (porządna musztra- Ci co treptali defiladowym w józefach wiedza o co chodzi), pochodzicie w trudnym terenie, zrobicie z 20-40km w jeden dzień, to raczej zmienicie zdanie. Tym bardziej, jeśli założycie inne buty. Np jungle boots. Chyba źle usłyszałem... Lekkie ? A kota jadłeś? W innych butach biegałeś? Jedyna zaleta tych butów, w sumie dwie- praktycznie nie da się w nich skręcić kostki, i pięknie brzmią z metalowym podkuciem <3

 

Jak nie masz polskiego munduru, to bierz właśnie polecone przez kolegę wyżej bundeswerki, jungle itd

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Cóż za cenne/idiotyczne rady zielonych udzielane zielonemu. Jacek - święta racja.

 

 

Pytając o używanie tych butów nie chodziło mi sport ( :bialaflaga: ) tylko o teren. W/w Batesy z zamkiem raczej średnio nadają się do lasu, ogólnie te z linku to buty do miejskiej dżungli. Za taką kasę możesz wyrwać lepsze buty do zielonej, poczytaj.

 

Rad o desantach i butach BW ( kiedy kolega ma w kieszeni trochę więcej ) nie skomentuję.

Link to post
Share on other sites

czyli unikac batesów z zamkiem... prawie 1.5 kg cegły bw odpadają jak dla mnie tak samo jak maszynki do mielenia stóp klasy desanaty... magnum wycztałem kiepskie pozostaja mi starforce lub bates limit do 400 zeta około ( używane buty odpadają).

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wasze propozycje. Ale czytałem na innych forach i jednak ich nie kupuję. A co sądzicie o bellevilach np. 790, 800? Słyszałem że są jedne z lepszych, czy to prawda ?

 

Od półtora roku użytkuję GICB belki i z czystym sumieniem polecam, bliższe dane na temat butów wypadły z mojej pamięci, ten model który posiadam to szyta podeszwa, skóra z kordurą i gore do tego.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

czyli unikac batesów z zamkiem...

 

Nie. Po prostu średnio nadają się "do lasu". Nie ma butów do wszystkiego, tak jak nie ma kamuflażu, który sprawdzi się wszędzie. :wink:

Link to post
Share on other sites

Batesy. Marka znana chyba wszystkim. Ogółem są całkiem niezłe, lecz mam złe przeżycia po Batesach. Użytkowałem 85501 przez dwa lata i poszła podeszwa, przez co zaczęły przemakać, pomimo gore-texu. Na moją lewą nogę były zbyt ciasne, na prawą były idealnie dopasowane do stopy.

Dodatkowo, sądząc po opiniach kolegów z grupy to również nie są zadowoleni z Batesów. Ostatnio poszły u mnie w grupie dwie pary - w obydwóch podeszwa (Batesy Falcon).

Rozglądając się za dobrymi butami do rekonstrukcji/airsoftu/łażenia po mieście, postanowiłem wybrać Belleville 790W bodajże (model niby przeznaczony dla załóg pojazdów opancerzonych i USAF - bynajmniej tak było napisane na ulotce :) ). Jakość użytkowania zmieniła się diametralnie. Może nie miałem wielu butów do porównania (na początku przygody z AS użytkowałem Magnumy Classic, po nich były Batesy), ale trzeba przyznać, że Belki są niesamowicie wygodne, wytrzymałe no i nawet fajnie wyglądają, więc bez problemu łażę w nich po mieście. Z czystem sercem polecam Ci te buty.

Link to post
Share on other sites

Batesy niestety pekaja na podeszwach..

Ja polecam Lowa.

W zaleznosci czy potrzebujesz bardziej do trudnego terenu to Elite Desert a jezeli do uzytku na codzien to Zephir'ki.

Rewelacyjne obuwie.

Pozdrawiam

 

Mogę się podpisać obiema rękoma. Ale Lowa to już górna półka cenowa.

Link to post
Share on other sites

tu znalazłem tyle ze teraz to juz nie wiem no i ceny cos chyba zbyt kuszace. http://www.gromtrade.pl/cat-pol-1231957996-Buty-wojskowe-Buty-us-army.html. jesli kupic tu to mysle nad tymi http://www.gromtrade.pl/product-pol-235-buty-Belleville-Infantry-GICB-GORE-TEX.html lub http://www.gromtrade.pl/product-pol-233-buty-Bates-Infantry-ICB-GORE-TEX.html (to juz raczej nie bates made in china...)

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Była mowa o BW2000, a czemu nikt nie mówi o BW2005 ?

Na prawdę super buty, nie boją się śniegu i wody, podwójna skóra.

O wiele lepsza podeszwa od desantów ( przynajmniej na zimę )

Do wz.93 pasują elegancko.

 

Wziąłeś buty taktyczne do lasu - nie wiem czy to dobry wybór.

Edited by konri8
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...