Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA249


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wzmocnione robie G&P. Na wgc sa na pewno dostepne, czy w polskich sklepach - nie wiem, bo nie kupuje u Nas.

Co do kosztow tej czesci, nie mam pojecia, ja mialem po znajomosci dorabiane za tzwm. browara. Najlepiej jakby ktos mial mozliwosc skolowania osoby z wycinarka CNC :).

Link to post
Share on other sites

Maleństwo odebrałem w piątek, podładowałem baterie i w sobotę popołudniu oddałem pierwsze strzały. Jako że mieszkam w prywatnym domu i mam kawałek ogródka postanowiłem nie wybierać się poza miasto tylko pokosić żywopłot u siebie. W tym celu rozłożyłem ma balkonie kocyk, a na żywopłocie powiesiłem karton po butach(odległość 30-35 metrów). Sąsiad, który niejednokrotnie przychodził do mnie z browarem żeby sobie postrzelać, na widok wynoszonego na balkon maleństwa, zwiał (pewnie wystraszył się taśmy amunicyjnej).

Ułożyłem się wygodnie nakręciłem magazynek i nacisnołem spust i poszła seria wydając bardzo przyjemny dźwięk, co prawda nie trafiłem ale po wyregulowaniu HU i nastawu celowników poszło lepiej. Oglądam się za siebie patrzę a tam sąsiad stoi pod bramką z bananem na twarzy i macha browarami. Potem to już wióry z kartonu zostały

Mimo precki ma straszny rozrzut, a spowodowane to jest dużą różnicą pomiędzy średnicą wewnętrzną lufy zewnętrznej a średnicą zewnętrzną lufy wewnętrznej- dorobienie tulejki gumowej pomiędzy lufe wew. a lufe zew. Załatwiło sprawe i kulki lecą prawie idealnie.

Clasic nic nie zrobił by poprawić mocowanie bipoda , kloebocze się on na wszystkie strony, jeśli będę chciał go dłużej używać to musze go wymontować i dorobić ze stali.

 

No i musze powiedzieć choć jestem sceptycznie nastawiony do Chińskiej odmiany ,to wczoraj na strzelance chłopaki z sklepu X miały wersje Para która wazy więcej od MK II CA,

ma atrape naboi w standardzie i elektryczny magazynek idento jak z CA ale działający w automacie , co oznacza że samo czynnie nakręca sprężyne wrazie potrzeby.Co do jakości wykonania to się nie wypowiem bo za krótki miałem kontakt z tą repliką. Jeśli ona faktycznie będzie kosztować połowę ceny CA, to czeka na wysyp M249, a CA albo G&P spadek sprzedaży M 249.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj dostałem telefon z asgshopu, że jest mały problem z mim M249 MK1 - podczas przenoszenia urwała się rączka transportowa, po prostu wada fabryczna części...

Jak widać, w CA nic się przez kilka lat nie zmieniło ;) Mam nadzieje, że limit fabrycznych wad części już się w moim egzemplarzu wyczerpał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cztery tygodnie w rączkach i dwie awarie- na 2strzelance padł mikro styk a na ST3 najprawdopodobniej zmieliłem tłok, wszystko spoko tyle że ja z niego nawet 7k. kulek nie wywaliłem. Piątek na serwis i zobaczymy co powiedzą.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie cały front pasuje ,pokrywa i dalej to zupełnie inna bajka ...

U mnie rączka sie trzyma a nieoszczędzałem jej ani troche 8-)

To samo bipod ,karabin ma dwa lata i wszystko śmiga a poprzedni właściciel (Vacek z MEU) raczej jej nieoszczędzał.

 

Co do wnętrznosci to moja kosiarka przejechała dwa lata na M120 bez awarii po czym wysiadła zębatka środkowa (a tłok ciągle w dobrej kondycji !!)

Chyba trafiłem na wyjątkowy egzEMplarz 8-)

 

Ale nauczony doświadczeniem dam jedną rade... Nie_montujcie zawieszenia do kolby ,bo sie biedactwo rozpołowi i bedzie klejenie ... Kolba to najniej solidna część MKII

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cztery tygodnie w rączkach i dwie awarie- na 2strzelance padł mikro styk a na ST3 najprawdopodobniej zmieliłem tłok, wszystko spoko tyle że ja z niego nawet 7k. kulek nie wywaliłem. Piątek na serwis i zobaczymy co powiedzą.

 

 

Naszczęście to nie tłok tylko cofło silniczek i charatał zębami po dokręceniu śmiga asz miło.

 

Zakładał to ktoś

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1165

 

W ASGSHOPie twierdzą że to z pożądnego metalu a nie to co w stocku.

Link to post
Share on other sites

Naszczęście to nie tłok tylko cofło silniczek i charatał zębami po dokręceniu śmiga asz miło.

 

Zakładał to ktoś

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1165

 

W ASGSHOPie twierdzą że to z pożądnego metalu a nie to co w stocku.

Man, naucz się poprawnie pisać, bo sadzisz takie byki, że szkoda słów...

 

Odnośnie tematu:

W topicu ktoś napisał, że box po nakęceniu podaje tyle kulek, co zwykły hi-cap. U mnie podaje całe dwie, a potem trzeba trzymać guzik podkręcania, żeby normalnie strzelał. Zraziłem się trochę do tego magazynka. Na dodatek co 8-9 kulka nie jest podawana.

Jaki box w takim razie jest wart polecenia? Musi być mniej więcej rozmiarów tego z CA oraz musi zmieścić akumulator 9.6V 4200mAh.

Link to post
Share on other sites

Naszczęście to nie tłok tylko cofło silniczek i charatał zębami po dokręceniu śmiga asz miło.

 

Zakładał to ktoś

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1165

 

W ASGSHOPie twierdzą że to z pożądnego metalu a nie to co w stocku.

 

Ja mam coś takiego - zacny komplecik i stalowy a nie aluminium.

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=471

Pozdrawiam,

Bulli

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko działało po przemieleniu 20 k kulek w stocku i nic się jeszcze na zewnątrz nie odłamało, a żadnych mocniejszych części zezwnętrznych nie wstawiałem. Teraz co prawda mam w środku inne tryby ale nie o tym mowa. Co z tym dwójnogiem niech ktoś mi podpowie? Jak to zdjąć?

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites

 

Odnośnie tematu:

W topicu ktoś napisał, że box po nakęceniu podaje tyle kulek, co zwykły hi-cap. U mnie podaje całe dwie, a potem trzeba trzymać guzik podkręcania, żeby normalnie strzelał. Zraziłem się trochę do tego magazynka. Na dodatek co 8-9 kulka nie jest podawana.

Jaki box w takim razie jest wart polecenia? Musi być mniej więcej rozmiarów tego z CA oraz musi zmieścić akumulator 9.6V 4200mAh.

 

Mój box podkręcał na trzysta kulek przez pierwsze 4k kulek potem trzeba było wraz z spustem wciskać silniczek w boxie , bo nie podawał teraz wykombinowałem przewód od latarki podpiąć pod włącznik silniczka i wpakować styk pod spust tak żeby w momencie strzelania włączyć podkręcanie .Co do pustych strzałów to jest nagminne nawet w boxie automatycznym, zarówno u mnie i jak u kolegi występują puste strzały na elektrycznych magah , ale na hicapach z Mki tego niema, wydaje mi się że wina tego leży po stronie podajnika tzn. rurki w boxie sprężynki prowadzącej do wtyku maga jak i samego wtyku , który się telepie w gnieździe magazynka,w przeciwieństwie do hicapów z Mki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zaczynając od początku:

Jestem zmuszony wymienić boxa. Miałem zwykłego elektrycznego CA, ale po kolizji na full speed z drzewem, oprócz tego że nie trzyma się już Minimi (bo nie ma zaczepu), to dodatkowo nie działa aż tak rewelacyjnie, za to ma dużo połamanych i śmiesznie latających części w środku.

 

8)

 

Zastanawiam się nad jakimś mniejszym, bo duży jest niewygodny w manewrowaniu. Czy do tego mniejszego maga CA (na 1200 kulek) zmieści się bateria large 8-ogniwowa (Intellect 9.6V 4200mAh)? Bo do dużego wchodziła prawie na styk.

Czy magi o takich gabarytach robi ktoś jeszcze? Bo z CA nie byłem zbyt zadowolony - miał problemy z podawaniem, podkręcaniem no i nie wytrzymał przyrąbania z całej pary o drzewo ;-)

 

Czy może lepiej olać sprawę, nie iść w koszta i kupić maga od P&J (rozwiązanie ostateczne...)

 

Help?

 

Pozdrawiam,

Gallain

 

 

EDIT: Trzymanie batki w kolbie nie wchodzi w grę, bo mam wersję MK1.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Widzę, że od kiedy weszły P&J'oty, temat nie cieszy się wielkim zainteresowaniem :)

 

Nie wiecie może, czy heat cover firmy STAR ( o taki ) pasuje do Minimi Classic Army?

A może w ogóle któremuś z was został jakiś niepotrzebny po wymianie na oRISowany? :)

 

Pozdrawiam i życzę wesołego jaja :]

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...