Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur wz. 93- rozmiary a realia.


Recommended Posts

Mam Panowie takie pytanie- na ile "oficjalna" rozmiarówka w wz.93 jest zgodna z rzeczywistością i trzeba jej się trzymać? Mam 180 cm wzrostu, klatka 100. Otrzymałem interesującą ofertę, ale na mundur w rozmiarze 175/98 i zastanawiam się, czy będzie on dobrze leżał. Jak wygląda kwestia rozmiarów w Waszych przypadkach?

Link to post
Share on other sites

Ja przy 175 cm wzrostu biorę mundury zawsze na 172 (172/92 względnie 172/92/90) - lepiej leży.

Pytanie jeszcze czy jest to letni czy całoroczny.

W zimowych/całorocznych rozmiarówka skacze bodajże co 3 cm, a w letnich już o 6 cm co czasami strasznie utrudnia dopasowanie munduru.

No i masz jeszcze zależność wzrost/długość rękawów itd. oraz fakt, że w niektórych rozmiarach wzrostowych nie ma każdego wymiaru w klatce/w pasie dostępnego bo po prostu nie robią.

Link to post
Share on other sites

Mundury na metkach mają dwojako podawane wymiary albo wzrost/klatka lub wzrost/klatka/pas zależnie od partii i producenta.

Zwłaszcza starsze mundury miały podawane dwa rozmiary tylko i to w wersji całorocznej. Przynajmniej spotkałem się z takim czymś jak pobierałem swoje mundury.

Link to post
Share on other sites

Z rozmiarówki RS jestem zadowolony, spodnie wziąłem na 192 a mam 188 i zwijają mi się lekko na bucie, tak jak się spodziewałem. Bluzę udało mi się dorwać idealnie.

Swoją drogą durdziak, jaka to jest ta interesująca oferta za całoroczniaka, bo może tylko Ci się tak wydaje.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatecznie okazjonalnie mundur w rozmiarze 175/110 i ku mojemu zdziwieniu leży prawie idealnie. Wniosek z tego jest prosty- rozmiarówka a realia to dwie różne sprawy. Rozsądnym rozwiązaniem jest po prostu przymierzenie munduru przed zakupem, jeśli jest to oczywiście możliwe, albo mieć farta- tak jak to było w moim przypadku. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...